Google Podcasts, Arama sonuçlarında görünmeyi durdurdu

TL;DR Google arama, artık Google Podcasts’e bağlanan podcast’lerde oynatma düğmelerini göstermiyor. Podcast’leri doğrudan Arama sonuçlarından dinleme özelliği artık ortadan kalktı. Google Podcasts uygulaması aylardır güncellenmedi. Google, ürünlerinin çoğunu öldürmesiyle tanınır. Hatta bugün bir Stadia kapatılıyor. Görünüşe göre Google Podcasts yakında aynı yöne gidebilir. Google, Google Podcasts uygulamasını 2018’de tanıttı. Uygulamayla ilgili güzel olan şey, dinleyicilerin […]

Google Podcasts, Arama sonuçlarında görünmeyi durdurdu

TL;DR

  • Google arama, artık Google Podcasts’e bağlanan podcast’lerde oynatma düğmelerini göstermiyor.
  • Podcast’leri doğrudan Arama sonuçlarından dinleme özelliği artık ortadan kalktı.
  • Google Podcasts uygulaması aylardır güncellenmedi.

Google, ürünlerinin çoğunu öldürmesiyle tanınır. Hatta bugün bir Stadia kapatılıyor. Görünüşe göre Google Podcasts yakında aynı yöne gidebilir.

Google, Google Podcasts uygulamasını 2018’de tanıttı. Uygulamayla ilgili güzel olan şey, dinleyicilerin doğrudan Arama’dan tek tek podcast bölümlerini aramasına ve dinlemesine izin vermesiydi. Aynı bölüme uygulamadan veya Arama’dan çeşitli cihazlarda devam etmenize de olanak tanır.

Tarafından bildirildiği üzere, ne sıklıkta kullanılırsa kullanılsın Google, YouTube’un podcast deneyimini güçlendirmeye odaklanmaya başlamasından kısa bir süre sonra 2021’de uygulamayı güncellemeyi bırakmış gibi görünüyordu. Bloomberg.

dan yeni bir rapora göre alt haberşimdi şirketin Google Podcasts’i Arama sonuçlarından kaldırdığı görülüyor.

Arama’da Google Podcast uygulamasına bağlanan oynatma düğmeleri kayboldu, bu nedenle dinleyiciler artık podcast’leri doğrudan sonuçlarından dinleyemiyor. Bu nedenle, şimdi Arama’da bir podcast’i ararsanız, yalnızca incelemelere ve diğer platformlara bağlantılar bulacaksınız.

Bir Google sözcüsü, “amaçlandığı gibi” çalıştığını belirterek prize yanıt verdi. Bu, oynatma düğmelerinin kaldırılmasının şirket tarafından kasıtlı bir hareket olduğu anlamına gelir. Google kararı açıklamadı ancak şu açıklamayı yaptı:

YouTube ve Google Podcast’ler farklı ihtiyaçlara hizmet eder. Her ikisi de bugün podcast dinleyicilerine hizmet ediyor ve şu anda bunu değiştirmiyoruz. Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok.

Şu anda, Google Podcasts’in hala güvenli olduğu görülüyor, ancak bu, platformun kaderi için iyiye işaret değil.

Google Podcasts, Arama sonuçlarında görünmeyi durdurdu

Teknory