Apple, Apple Watch yasağına itiraz ediyor ancak erteleme biraz zaman alabilir

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi TL;DR ABD patent mahkemesi, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 dahil olmak üzere yeni Apple Watch’ların belirli patentleri ihlal ettiğine karar verdi. Sonuç olarak Apple, karara uymak için bu akıllı saatlerin satışını durdurdu. Şirket, yasağın durdurulması için Mahkeme’ye acil talepte bulundu ancak yasağın kaldırılması haftalar alabilir. Apple, […]

Apple, Apple Watch yasağına itiraz ediyor ancak erteleme biraz zaman alabilir

Kaitlyn Cimino / Android Otoritesi

TL;DR

  • ABD patent mahkemesi, Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 dahil olmak üzere yeni Apple Watch’ların belirli patentleri ihlal ettiğine karar verdi.
  • Sonuç olarak Apple, karara uymak için bu akıllı saatlerin satışını durdurdu.
  • Şirket, yasağın durdurulması için Mahkeme’ye acil talepte bulundu ancak yasağın kaldırılması haftalar alabilir.

Apple, kaybedilen bir patent anlaşmazlığı nedeniyle bu tatil sezonunda yeni Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin ABD’deki satışını durdurdu. İzleme yasağı kararı Biden yönetiminin vetosuna bağlıydı ancak yardım reddedildiApple’ı satışları tamamen durdurmaya zorluyor. Şirket şu anda patent anlaşmazlığına karşı temyiz başvurusunda bulundu ancak aynı konuda bir karara varılması biraz zaman alabilir.

Apple, ABD Gümrük ve Sınır Koruması saatlerinin yeniden tasarlanan versiyonlarının patentleri ihlal edip etmediğine karar verene kadar yasağın durdurulması için ABD Temyiz Mahkemesi Federal Dairesi’ne acil talepte bulundu. Reuters raporlar. Gümrük idaresinin 12 Ocak 2024’te karar vermesi bekleniyor ve bu süreye iki haftadan fazla süre var.

Şirket ayrıca anlaşmazlığın sonuçlarına ABD Federal Temyiz Mahkemesi’ne de itiraz etti.

Apple şu açıklamayı yaptı: 9’dan 5Mac’e:

Apple olarak kullanıcıların hayatlarını anlamlı şekilde etkileyen ürün ve hizmetler yaratmak için yorulmadan çalışıyoruz. Klinik, Tasarım ve Mühendislik ekiplerimizi Apple Watch için bilimsel olarak onaylanmış sağlık, fitness ve sağlıklı yaşam özelliklerini geliştirmeye yıllarını adamaya iten şey de budur ve dünya çapında milyonlarca insanın bu üründen büyük ölçüde yararlanmış olmasından ilham alıyoruz. USITC kararına ve bunun sonucunda ortaya çıkan hariç tutma kararına kesinlikle katılmıyoruz ve Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin ABD’deki müşterilere mümkün olan en kısa sürede iade edilmesi için tüm önlemleri alıyoruz.

Apple ayrıca, 25 Aralık’tan önce Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 satın alan müşteriler için Apple Watch yasağının servis ve onarımları etkilemediğini belirtiyor. Ayrıca bu akıllı saatleri, stoklar bitene kadar Best Buy ve Amazon gibi perakendecilerden satın almaya devam edebilirsiniz. . Alternatif olarak, birçok özelliği kaçırsa da Apple Watch SE ile yetinebilirsiniz.

Apple ayrıca patentleri atlatacak bir yazılım düzeltmesi üzerinde de çalışıyor. Patentleri ihlal edilen şirket Masimo, yazılım düzeltmesinin yeterli olmayacağını, donanımın değişmesi gerektiğini öne sürüyor.

Tüm bunların nasıl sonuçlanacağı henüz bilinmiyor. Kritik satış sezonunda en iyi akıllı saatlerini kaybetmek şüphesiz Apple için büyük bir darbe.

Apple, Apple Watch yasağına itiraz ediyor ancak erteleme biraz zaman alabilir

Teknory