Apple, Fotoğraf Yayınım hizmetini 26 Temmuz’da kapatacak

On yıllık eski iCloud saklama alanınızı yükseltmenin zamanı gelmiş olabilir. Fotoğraf yayınım(yeni bir sekmede açılır) Apple’dan servis 26 Temmuz’da sona erecek(yeni bir sekmede açılır). AYRICA BAKINIZ: Apple WWDC 2023 önizlemesi: Bilmeniz gereken her şey Fotoğraf Yayınım, iCloud Fotoğraf depolama alanımdan farklı mı? Fotoğraf Yayınım, 2011’de iCloud ile birlikte sunuldu; bu, kullanıcıların görüntüleri geçici olarak tek […]

Apple, Fotoğraf Yayınım hizmetini 26 Temmuz’da kapatacak

On yıllık eski iCloud saklama alanınızı yükseltmenin zamanı gelmiş olabilir. Fotoğraf yayınım(yeni bir sekmede açılır) Apple’dan servis 26 Temmuz’da sona erecek(yeni bir sekmede açılır).

AYRICA BAKINIZ:

Apple WWDC 2023 önizlemesi: Bilmeniz gereken her şey

Fotoğraf Yayınım, iCloud Fotoğraf depolama alanımdan farklı mı?

Fotoğraf Yayınım, 2011’de iCloud ile birlikte sunuldu; bu, kullanıcıların görüntüleri geçici olarak tek bir dijital konumda depolamasına ve ardından hareket halindeyken diğer Apple cihazlarına kaydetmesine veya yüklemesine olanak tanıyan ücretsiz Wi-Fi tabanlı bir seçenektir. Hizmet şurada mevcuttur:

Fotoğraf Yayınım yalnızca JPEG, PNG, TIFF ve RAW görüntü formatlarında çalışır ve iPhone, iPad ve iPod’daki depolama alanını azaltmak için bunları daha düşük bir çözünürlükte kaydeder. Fotoğraf Yayınım, Apple Watch’larda kullanılamaz, Canlı fotoğraflar için geçerli değildir ve fotoğraflarda yapılan düzenlemeleri aygıtlar arasında kaydetmez. Fotoğraf Yayınım’a kullanıcının aygıt ayarlarından erişilebilir, ancak yakın zamanda Apple Kimliği oluşturmuş kullanıcılar tarafından kullanılamaz.

Akış, 30 gün boyunca 1.000 adede kadar dosyayı tutar ve hem yerel hem de Bulutta görüntü depolayan kullanıcılar için iCloud’da bir atlama taşı görevi görür, ancak kalıcı bir yedekleme seçeneği değildir.

Ücretsiz Fotoğraf Yayınım’da tutulan dosyalar, kullanıcının iCloud saklama alanı sınırına dahil edilmedi.

Resimlerimden herhangi birini kaybeder miyim?

Şirkete göre, dosyaların Fotoğraf Yayınım’a yüklenmesi, hizmet 26 Temmuz’da kapatılmadan bir ay önce durdurulacak ve kullanıcıların 30 gün içinde dosyaları başka cihazlara kaydetmesine veya iCloud hesaplarına yüklemesine izin verilecek. Akış sona erdiğinde, tüm görüntüler orijinal olarak çekildikleri cihazda kalacak, bu nedenle herhangi bir dosyayı kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Fotoğraf Yayınım’daki görüntüleri nasıl kaydederim?

Fotoğraf Yayınım’a, cihazınızın Fotoğraf Kitaplığı’na giderek erişilebilir. “Albümler”i seçin ve ardından “Fotoğraf Yayınım”a gidin.

Fotoğraf Yayınım albümüne girdikten sonra, cihazınıza kaydetmek istediğiniz fotoğrafları seçip indirmeniz veya fotoğrafları Mac’inizin Fotoğraf Kitaplığına sürüklemeniz yeterlidir.

Apple önerir iCloud Photos’u kurma(yeni bir sekmede açılır) görüntüleri, videoları ve düzenlemeleri kaydetmek ve senkronize etmek için cihazlar arasında.

Teknory