Apple, Google’a karşı Android üzerinden kin besleyen “sessiz savaş” başlattı

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Eski Apple mühendisleri, Apple’ın Google’a karşı hâlâ “sessiz bir savaş” yürüttüğünü iddia ediyor. Apple’ın kendisini Alphabet tarafından sunulan özelliklerden ayırmak için adımlar atarak mücadeleyi hızlandırdığı bildiriliyor. Apple’ın planı üç yönlü bir yaklaşım benimsiyor. Apple ve Google’ın pek dostça şartlar içinde olmadığı bir sır değil. Ancak Apple, mobil işletim sistemini […]

Apple, Google’a karşı Android üzerinden kin besleyen “sessiz savaş” başlattı

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Eski Apple mühendisleri, Apple’ın Google’a karşı hâlâ “sessiz bir savaş” yürüttüğünü iddia ediyor.
  • Apple’ın kendisini Alphabet tarafından sunulan özelliklerden ayırmak için adımlar atarak mücadeleyi hızlandırdığı bildiriliyor.
  • Apple’ın planı üç yönlü bir yaklaşım benimsiyor.

Apple ve Google’ın pek dostça şartlar içinde olmadığı bir sır değil. Ancak Apple, mobil işletim sistemini Google’ın ana şirketi Alphabet’in sunduğu özelliklerden ayırmaya çalışırken, rekabet göründüğünden daha soğuk görünüyor.

gelen bir rapora göre Finans Zamanları, eski Apple mühendisleri, şirketin Android üzerinden Google’a karşı hâlâ kin beslediğini iddia ediyor. Ayrıca, endüstri devinin ürünlerini Google’ın hizmetlerinden ayırmayı umarak Google ile “sessiz bir savaşa” girdiğini iddia ediyorlar.

Biraz bağlam sağlamak için, bu düşmanlığın tümü 2000’lerin başında başladı. olarak Finans Zamanları Google Android’i yarattıktan sonra Apple’ın kurucu ortağı Steve Jobs, Android’i iOS’u taklit eden “çalınan bir ürün” olarak tanımladı. Hatta Google’da “termonükleer savaş” ilan edecek kadar ileri gitti.

Şirketin akıllı telefon hizmetlerini geliştirerek ve Google ile üç cephede mücadele ederek mücadelesini hızlandırdığı bildiriliyor. Bu üç yönlü yaklaşım, haritalama, arama ve çevrimiçi reklamcılığı içerir.

teknoloji devi, Google Haritalar’ın yerini almak amacıyla Apple Haritalar üzerinde çalışıyor. Şirketlerin Business Connect adlı dijital konumlarını talep etmelerine olanak tanıyan bir özelliği duyurduktan sonra bu ayın başlarında ürününü yakın zamanda güçlendirdi. Bu, Google Haritalar’ın Yelp ile ortaklığıyla sunduğuna benzer, ancak Business Connect, Apple Pay entegrasyonu gibi benzersiz iOS özellikleri sunabilir.

Ardından, dahili olarak “Apple Search” olarak bilinen bir arama aracı üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Pantheon Baş Strateji Sorumlusu Josh Koenig’e göre, Google’ı varsayılan arama seçeneği yapmamaya karar verirse, Google’ın arama pazarındaki %92’lik payını azaltabileceği için bu çok önemli. Bununla birlikte, Google varsayılan seçenek olarak Apple’a milyarlarca dolar ödediğinden, bu iki ucu keskin bir kılıç olacaktır.

Son olarak, Cupertino merkezli şirket, Google’ın geçim kaynağı olan çevrimiçi reklamcılığın peşine düşüyor. Google’ın reklam işi, gelirinin çoğunu oluşturuyor ve Apple buna meydan okumak için yeni bir reklam ağı oluşturmak istiyor. Bu, şirketin reklamların iPhone kullanıcılarına sunulma şeklini değiştirmesine ve Apple’ın üçüncü taraf veri aracılarını engellemesine olanak tanıyacak.

Rapora göre Apple, gelecekte Google ile bağlarını koparmak için iyi bir konumda olma yolunda ilerliyor.

Apple, Google’a karşı Android üzerinden kin besleyen “sessiz savaş” başlattı

Teknory