Apple, iOS 16.6’yı bir dizi güvenlik düzeltmesiyle birlikte yayınladı

Apple, iOS ve iPadOS’in yeni kararlı sürümlerini yayınladı ve bunların tümü güvenlik düzeltmeleriyle ilgili. iOS 16.6 ve iPadOS 16.6 olarak adlandırılan her iki yeni sürüm de, Apple Neural Engine, Find My, WebKit ve iOS ve iPadOS çekirdek kodundaki hatalar dahil olmak üzere çok sayıda güvenlik kusurunu giderir. Apple, bu kusurlardan ikisinin “aktif olarak kullanılmış olabileceğini” […]

Apple, iOS 16.6’yı bir dizi güvenlik düzeltmesiyle birlikte yayınladı

Apple, iOS ve iPadOS’in yeni kararlı sürümlerini yayınladı ve bunların tümü güvenlik düzeltmeleriyle ilgili.

iOS 16.6 ve iPadOS 16.6 olarak adlandırılan her iki yeni sürüm de, Apple Neural Engine, Find My, WebKit ve iOS ve iPadOS çekirdek kodundaki hatalar dahil olmak üzere çok sayıda güvenlik kusurunu giderir.

Apple, bu kusurlardan ikisinin “aktif olarak kullanılmış olabileceğini” söylüyor ve bu da onları özellikle tehlikeli kılıyor.

AYRICA BAKINIZ:

Beats Studio Pro kulaklıklar hem iPhone hem de Android kullanıcıları için mükemmeldir

iOS ve iPadOS’in yeni sürümleri herhangi bir yeni özellik getirmeyecek gibi görünüyor ancak yine de tüm bu güvenlik açıklarından kurtulmak için bunları bir an önce yüklemelisiniz. Çıkış yapmak Apple’ın destek belgesi güncellemelerin içeriğini detaylandırıyor.

Apple ayrıca tvOS’u sürüme güncelledi 16.6ve watchOS’u sürüme getirdi 9.6. Her iki güncelleme de bir dizi güvenlik açığını giderir ve mümkün olan en kısa sürede kurulmalıdır.

Son olarak, macOS Ventura da sürüme güncellendi 13.5. Diğer tüm güncellemelerde olduğu gibi, burada da yeni özellikler yok, yalnızca çok sayıda güvenlik açığı için düzeltmeler var.

Teknory