Apple, iPhone için Samsung Gear VR benzeri bir cihaz üzerinde çalışıyor olabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Apple, yeni bir başa takılan ekran için patent aldı. Patent, bir iPhone veya iPad’i kaplayan gözlük benzeri bir aksesuarı açıklamaktadır. Cihaz, Samsung’un eski Gear VR kulaklığını anımsatıyor. Görünüşe göre Apple, karma gerçeklik teknolojisine giriyor. Yakın zamanda duyurulan Vision Pro’ya ek olarak, Cupertino firmasının cihazın daha uygun fiyatlı bir versiyonu […]

Apple, iPhone için Samsung Gear VR benzeri bir cihaz üzerinde çalışıyor olabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple, yeni bir başa takılan ekran için patent aldı.
  • Patent, bir iPhone veya iPad’i kaplayan gözlük benzeri bir aksesuarı açıklamaktadır.
  • Cihaz, Samsung’un eski Gear VR kulaklığını anımsatıyor.

Görünüşe göre Apple, karma gerçeklik teknolojisine giriyor. Yakın zamanda duyurulan Vision Pro’ya ek olarak, Cupertino firmasının cihazın daha uygun fiyatlı bir versiyonu üzerinde çalıştığına inanılıyor. Ancak yeni bir patente göre şirketin üzerinde çalıştığı tek kulaklık bu olmayabilir.

tarafından keşfedildiği gibi ZDNET, Apple bu hafta yeni bir patent aldı. Söz konusu patent, iPhone veya iPad’i barındırabilen başa takılan ekran (HMD) tarzı bir aksesuarı gösteriyor. Bildirildiğine göre cihaz, iPhone veya iPad destekli bir karma gerçeklik kulaklığı gibi çalışabilecek.

Aksesuar, ayarlanabilir bir kayış takılı bir çift gözlüğe benzeyen bir şey olarak tanımlanır. Kullanıcının iPhone veya iPad’i, prizin bulunduğu ön kısma sığar.

Bu biraz tanıdık geliyorsa, yanılmazsınız. 2015 yılında Samsung, Gear VR adlı akıllı telefonla çalışan bir sistem başlattı. Diğer kulaklıklardan farklı olarak Gear VR, hem ekran hem de işlemci olarak hareket etmesi için bir Android telefona güvenirken, cihazın kendisi bir denetleyici görevi görüyordu. Ancak daha sonra 2020’de durduruldu.

Bir patentin ürünün geleceğini garanti etmediğini belirtmek önemlidir. Gün ışığını asla görmeyen birçok patent var. Esasen, tüm bu patent, Apple mühendislerinin bunu düşündüğü anlamına gelir.

Vision Pro’nun duyurulması ve lansman tarihinin 2024 olmasıyla Apple, geliştiricileri bir karma gerçeklik ekosistemi oluşturmasına yardımcı olmaya teşvik ediyor. Ancak 3.500 dolarlık bir fiyat etiketiyle, bu deneyimden yararlanabilecek pek çok insan olmayacak. Ancak, daha uygun fiyatlı bir kulaklıkla bu durum değişecek ve patentteki gibi bir cihaz bu giriş engelini ortadan kaldıracaktır.

Apple, iPhone için Samsung Gear VR benzeri bir cihaz üzerinde çalışıyor olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow