Apple, iPhone’un BMW şarj hatasını iOS 17.1.1 ile düzeltti

Apple’ın iPhone için bir güncellemesi var ve bu güncelleme özellikle BMW sahiplerinin ilgisini çekecek. Yeni iOS 17.1.1 güncellemesi, iPhone’u bir BMW’de kablosuz olarak şarj ettikten sonra telefonun NFC çipini devre dışı bırakan tuhaf bir hatayı düzeltir. Bu kulağa zararsız gelse de, gerçek şu ki bazı BMW sahipleri Telefonlarını şarj ettikten sonra Apple Pay’i veya dijital […]

Apple, iPhone’un BMW şarj hatasını iOS 17.1.1 ile düzeltti

Apple’ın iPhone için bir güncellemesi var ve bu güncelleme özellikle BMW sahiplerinin ilgisini çekecek.

Yeni iOS 17.1.1 güncellemesi, iPhone’u bir BMW’de kablosuz olarak şarj ettikten sonra telefonun NFC çipini devre dışı bırakan tuhaf bir hatayı düzeltir. Bu kulağa zararsız gelse de, gerçek şu ki bazı BMW sahipleri Telefonlarını şarj ettikten sonra Apple Pay’i veya dijital araba anahtarlarını kullanamamaları oldukça sıkıntı vericiydi, özellikle de telefonun fabrika ayarlarına sıfırlanmasından sonra sorunun devam etmesi nedeniyle.

iOS güncellemesi aynı zamanda Kilit Ekranındaki Hava Durumu widget’ının karı hatalı göstermesine neden olan bir hatayı da düzeltiyor.

Apple ayrıca iPadOS’i 17.1.1 sürümüne ve macOS Sonoma’yı 14.1.1 sürümüne güncelleyerek belirtilmemiş sorunları ve hataları giderdi.

Apple’ın HomePod’u da bir güncelleme aldı ve yeni sürüm 17.1.1 oldu. Yeni yazılım, HomePod’un bazen yavaş yanıt vermesine veya istekleri tamamlayamamasına neden olan bir hatayı düzeltir.

AYRICA BAKINIZ:

İddialara göre Apple gelecek yıl tüm iPad serisini yenileyecek

Son olarak Apple Watch da watchOS yazılımını 10.1.1 sürümüne getiren bir güncelleme aldı. Apple, bu güncellemenin pil boşaltma hatasını düzelttiğini söylüyor bazı kullanıcılar watchOS 10.1’e yükselttikten sonra yaşanan deneyim.

Teknory