Apple, kameralı Apple Watch için patent aldı

Hala Apple’ın dahili kameralı bir Apple Watch piyasaya sürmesini umuyor musunuz? Hala umut olabilir. Bir patent Apple’a verilen(Yeni bir sekmede açılır) Geçen hafta, cihazın alt yüzeyinde kamera bulunan bir akıllı saati anlatıyor. Kamerayı yerleştirmek için olabilecek en kötü yer gibi görünse de, doğrudan bileğinize dönük olduğu için patent, bunu bazı senaryolarda kullanılabilir hale getirecek bir […]

Apple, kameralı Apple Watch için patent aldı

Hala Apple’ın dahili kameralı bir Apple Watch piyasaya sürmesini umuyor musunuz? Hala umut olabilir.

Bir patent Apple’a verilen(Yeni bir sekmede açılır) Geçen hafta, cihazın alt yüzeyinde kamera bulunan bir akıllı saati anlatıyor. Kamerayı yerleştirmek için olabilecek en kötü yer gibi görünse de, doğrudan bileğinize dönük olduğu için patent, bunu bazı senaryolarda kullanılabilir hale getirecek bir sistemi açıklıyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple HomePod (2023) incelemesi: Apple hayranları için büyük ses

İşin püf noktası, üst kısmı (saatin kendisiyle birlikte) alttan kolayca ayrılabilen iki parçalı bileklikte. Böylece, Apple Watch’unuzla bir fotoğraf çekmek isterseniz, onu kolayca bileğinizden çıkarabilir, istediğiniz şeye doğrultabilir, fotoğrafı çekebilir ve saati tekrar bilekliğe takabilirsiniz.

Telefonunuzla fotoğraf çekmenin, telefonunuzun yanınızda olmadığı nadir durumlar dışında, neredeyse her senaryoda muhtemelen daha pratik olduğunu hatırlayana kadar kulağa eğlenceli geliyor.

Bu, dahili kameralı bir akıllı saati açıklayan ilk Apple patenti değil. 2022’de verilen bu, kameranın saat tepesinin içinde daha geleneksel bir yerleşimini anlatıyor.

Dikkat çekici bir şekilde, her iki patent de 2019’da dosyalandı, bu nedenle Apple’ın o zamandan beri bu fikri sürdürmekten vazgeçmesi için iyi bir şans var.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

2022’nin En İyi teknoloji “Ölümleri”


patentli elma(Yeni bir sekmede açılır)Apple ile ilgili patentleri takip eden , Apple cihazlarındaki fiziksel düğmeleri değiştirmek için kullanılabilecek yeni nesil haptikler için bir tane de dahil olmak üzere, geçen hafta Apple’a en az 39 patent daha verildiğini söylüyor.

Teknory