Apple, karma gerçeklik kulaklığını tekrar ertelemiş olabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Apple, beklenen kulaklığını bir kez daha ertelemiş olabilir. Kulaklık, üçüncü çeyrekte iPhone 15 ile birlikte piyasaya sürülebilir. Apple’ın tedarikçileri endişeleniyor olabilir. Apple’ın karma gerçeklik (MR) kulaklığı her gün daha çok vaporware gibi geliyor. Bunu daha önce duyduğunu düşündüğünde beni durdur. Apple, AR/VR kulaklığını üçüncü çeyrekte piyasaya sürmeyi planlayarak tekrar […]

Apple, karma gerçeklik kulaklığını tekrar ertelemiş olabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple, beklenen kulaklığını bir kez daha ertelemiş olabilir.
  • Kulaklık, üçüncü çeyrekte iPhone 15 ile birlikte piyasaya sürülebilir.
  • Apple’ın tedarikçileri endişeleniyor olabilir.

Apple’ın karma gerçeklik (MR) kulaklığı her gün daha çok vaporware gibi geliyor. Bunu daha önce duyduğunu düşündüğünde beni durdur. Apple, AR/VR kulaklığını üçüncü çeyrekte piyasaya sürmeyi planlayarak tekrar erteleyebilir.

Tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın beklenen MR kulaklığını baharda piyasaya sürme olasılığının “azaldığını” söylemek için bugün Twitter’a gitti. Bunun yerine, şirketin kulaklığı iPhone 15 ile birlikte üçüncü çeyrekte piyasaya sürmesi daha olası hale geliyor.

Toplu sevkiyat planı için tahmin değişmedi, ancak Apple’ın 1. nesil AR/MR kulaklığının bahar etkinliğinde piyasaya sürülme olasılığı düşüyor. Bu arada, kulaklığın 3Ç23’te iPhone 15 ile birlikte piyasaya sürülme olasılığı artıyor. https://t.co/jqd0xtbBUs

Daha önce Kuo, kulaklığın 2022’de piyasaya çıkacağını iddia etmişti. Daha sonra ürünün 2023’ün başlarına düştüğünü söyledi. Bloomberg kulaklığın iki ay geri çekildiğini bildirdi. Şimdiye kadar, Cupertino firmasının MR ürününü nihayet yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı sırasında açıklayacağına inanılıyordu.

İçinde Orta yazı, Kuo, teknoloji devinin tedarikçileri olan Luxshare ve Pegatron’un kulaklığın gelişimi konusunda giderek daha fazla endişe duyduklarından bahsetti. Özellikle, ne kadar az sevkiyatın beklendiği konusunda endişeleniyorlar, bu da “kısa vadede kar” elde etmede zorluklara yol açabilir. Maliyetlerden tasarruf etmek için Pegatron, geliştirme ve üretim kaynaklarını Pegatron ile Luxshare arasındaki bir ortak girişim olan Likai’ye devrediyor.

Likai’nin bir hissedarı olan Heshuo da endişelerini dile getirdi ve bildirildiğine göre yavaş yavaş “Apple kulaklık işinden çekilmeye” başladı.

Apple tedarikçilerinin endişelerine rağmen, görünüşe göre hâlâ şirketin ikinci nesil üst düzey ve düşük kaliteli MR kulaklıklarını geliştiriyor ve üretiyorlar. Kuo, bu kulaklıkların 2025’te piyasaya sürülmesinin beklendiğini söylüyor.

Kuo, birinci nesil kulaklığa gelince, Apple’ın “Luxshare’in en büyük müşterisi olduğunu ve Luxshare’in 2023 ve 2024’teki büyümesinin tamamen Apple’ın siparişlerine bağlı olduğunu” belirtiyor. Sonuç olarak, Apple’ın emirlerini reddetmek için tam olarak en iyi konumda değiller.

Apple, karma gerçeklik kulaklığını tekrar ertelemiş olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow