Walt Disney’in Son Yolculuğunun Ardındaki Hikaye: 1965 Model Bir Mercedes 230SL

1964’te birkaç televizyon programında yer alan yumuşak huylu bir aktör olan Dean Jones’a girin. Göre Walt Disney ArşivleriDisney Jones’u bunlardan birinde gördü (“Ensign O’Toole”) ve onu yapmak üzere oldukları “That Lanet Kedi!” O zamana kadar, Disney bir ev ismi haline gelmişti ve bazı tahminlere göre net değeri 20 milyon dolar civarındaydı. Jones’un söylediği gibi, o […]

Walt Disney’in Son Yolculuğunun Ardındaki Hikaye: 1965 Model Bir Mercedes 230SL

1964’te birkaç televizyon programında yer alan yumuşak huylu bir aktör olan Dean Jones’a girin. Göre Walt Disney ArşivleriDisney Jones’u bunlardan birinde gördü (“Ensign O’Toole”) ve onu yapmak üzere oldukları “That Lanet Kedi!”

O zamana kadar, Disney bir ev ismi haline gelmişti ve bazı tahminlere göre net değeri 20 milyon dolar civarındaydı. Jones’un söylediği gibi, o ve Walt bir gün Los Angeles sokaklarında dolaşırken bir Mercedes-Benz bayisine rastlarlar. Disney pencereden baktı ve üstü açılır iki koltuklu 230SL’nin showroom’un zemininde durduğunu gördü. Eski Walt formunda, hemen “Bunu karşılayamam” dedi ve ikisi yürümeye devam etti.

Birkaç adım sonra, büyülü krallık patronu aniden bunu gerçekten karşılayabileceğini fark etti, arkasını döndü, bayiye girdi ve 3.000 dolarlık bir çek yazdı. Çekin üzerindeki el yazısıyla yazılmış notlar, tutarın bir peşinat için olduğunu ve hala 5.500,00 $ bakiye olduğunu gösteriyor.

“O Lanet Kedi!” setindeyken Jones, Disney’in Mercedes’ini gördü filmde kullanılan. Her zaman işadamı olan Disney, stüdyoya günde 100 dolara kiralamanın parasının karşılığını almanın iyi bir yolu olduğunu düşündü.

Disney Aralık 1966’da öldü, Jones şirket için on bir filmde rol aldı ve 1970’lerin ortalarına kadar “Disney filmlerinin vücut bulmuş hali” oldu.

Teknory