Apple visionOS, iOS’un Akıllı Telefonlar İçin Yaptığını AR İçin Yapmak İstiyor

WWDC 2023 sırasında Apple, visionOS’un macOS, iPadOS ve iOS dahil olmak üzere önceki işletim sistemlerinin oluşturduğu temel üzerine inşa edildiğini söyledi. Bu, işletim sistemine güçlü bir temel sağlamanın yanı sıra, kullanıcıların Vision Pro’yu kullanırken işe koyulmasına da yardımcı olacaktır. Cihaz, Apple için keşfedilmemiş bir bölge olsa da, işletim sistemleri arasındaki örtüşme muhtemelen bir düzeyde aşinalık […]

Apple visionOS, iOS’un Akıllı Telefonlar İçin Yaptığını AR İçin Yapmak İstiyor

WWDC 2023 sırasında Apple, visionOS’un macOS, iPadOS ve iOS dahil olmak üzere önceki işletim sistemlerinin oluşturduğu temel üzerine inşa edildiğini söyledi. Bu, işletim sistemine güçlü bir temel sağlamanın yanı sıra, kullanıcıların Vision Pro’yu kullanırken işe koyulmasına da yardımcı olacaktır. Cihaz, Apple için keşfedilmemiş bir bölge olsa da, işletim sistemleri arasındaki örtüşme muhtemelen bir düzeyde aşinalık sağlayacak ve herhangi bir potansiyel öğrenme eğrisini düzleştirecektir.

VisionOS’un kendi App Store’u olsa da bu mağaza, iPadOS ve iOS’ta zaten mevcut olan uyumlu uygulamalarla dolu olacak. Apple, ürün önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürüldüğünde bu uygulamaların yüzlercesinin indirilmeye hazır olacağını iddia ediyor. Kısmen Apple’ın Unity ile olan ortaklığı sayesinde oyun oynamak da bir olasılık. Apple’a göre motor, büyük ölçüde uyumluluğa izin vermesi gereken “yerel hareketler dahil olmak üzere visionOS özelliklerine tam erişim” elde ediyor. Yeni kulaklığı çevreleyen her şeyde olduğu gibi, visionOS, yetenekleri ve tüm özellikleri hakkında hâlâ sınırlı bilgiye sahibiz. Kulaklığın 2024 lansman tarihi yaklaşırken çok daha fazla bilginin ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow