Bugünün Wordle Yanıtı #606 – 15 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bulmacasının (#606 — 15 Şubat 2023) cevabı salsa. Doğranmış domates, soğan ve biberden yapılan ve genellikle Meksika yemeklerinin yanında servis edilen baharatlı bir sostur. Kelimenin kökenine baktık ve bu şimdiye kadar bir Wordle bilmecesiyle aldığımız en kısa etimoloji dersi: bugünkü cevap oldukça rekor kırıyor. Salsa, Latince’de tuz veya çeşni anlamına gelen “salsus”tan etkilenen […]

Bugünün Wordle Yanıtı #606 – 15 Şubat 2023 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bulmacasının (#606 — 15 Şubat 2023) cevabı salsa. Doğranmış domates, soğan ve biberden yapılan ve genellikle Meksika yemeklerinin yanında servis edilen baharatlı bir sostur. Kelimenin kökenine baktık ve bu şimdiye kadar bir Wordle bilmecesiyle aldığımız en kısa etimoloji dersi: bugünkü cevap oldukça rekor kırıyor. Salsa, Latince’de tuz veya çeşni anlamına gelen “salsus”tan etkilenen İspanyolca sos kelimesidir. etimoloji.

Üç denemelik galibiyet serimizi bugün kırdık — bilmeceyi çözmek için dört deneme gerekti. İlk tahminimiz, WordleBot’un şu anki favori ve tavsiye edilen başlangıç ​​kelimesi, slate. Aradığımız beş harften üçünü içerdiği için bugün özellikle şanslı bir seçim olduğu ortaya çıktı. Ayrıca standart 2.315’ten olası cevap sayısını dokuza indirdi, yani hiç de kötü bir başlangıç ​​değildi. Bir sonraki tahmin olan sally, olası cevap kelimelerini dörde indirdi ve üçüncü tahminimiz olan salop’tan sonra cevap açıktı.

Teknory