Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 ithalat yasağı geçici olarak kaldırılıyor

Apple’ın Saatlerini ithal etme ve ABD’de satma yasağı, şirketin Watch Series 9 ve Ultra 2 satışlarını durdurmasından yalnızca bir hafta sonra duraklatıldı. Apple’ın artık TechCrunch’a doğrulandı Series 9 ve Ultra 2’nin bir kez daha mağazalarda satışa sunulacağını ve 28 Aralık Perşembe gününden itibaren çevrimiçi mağazada olacağını söyledi. Ancak ne kadar süreyle mevcut kalacaklarını söylemek daha […]

Apple Watch Series 9 ve Ultra 2 ithalat yasağı geçici olarak kaldırılıyor

Apple’ın Saatlerini ithal etme ve ABD’de satma yasağı, şirketin Watch Series 9 ve Ultra 2 satışlarını durdurmasından yalnızca bir hafta sonra duraklatıldı.

Apple’ın artık TechCrunch’a doğrulandı Series 9 ve Ultra 2’nin bir kez daha mağazalarda satışa sunulacağını ve 28 Aralık Perşembe gününden itibaren çevrimiçi mağazada olacağını söyledi. Ancak ne kadar süreyle mevcut kalacaklarını söylemek daha zor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2 arasındaki farklar nelerdir?

Bu noktaya gelen yol virajlı bir yoldu. Ekim ayında, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC), Apple Watch’un kan-oksijen takip teknolojisinin tıbbi teknoloji şirketi Masimo’nun patentini ihlal ettiğine ilişkin Ocak ayı kararını onamıştı.

Bu, Biden yönetiminin başkanlık vetosunu reddetmesinin ardından onaylanan mevcut ithalat yasağına yol açtı ve bu da Apple’ın geçen hafta ürünlerin satışlarını duraklatmasına yol açtı – temyiz mahkemesi daha sonra saatlerin tekrar satışa çıkmasına izin veren yasağı duraklattı. (evet, her şey biraz karmaşık). Temyiz mahkemesi bir sonraki hamlesini yapana kadar yasak askıya alınacak.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Apple’ın iPhone 15 etkinliğinden bilmeniz gereken her şey


“Yeni yıl için Apple Watch serisinin tamamını müşterilerimize zamanında sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz. Apple, TechCrunch’a yaptığı açıklamada, kanda oksijen özelliği de dahil olmak üzere Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’nin bugünden itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nde Apple Store’lardan ve yarın saat 12:00’ye kadar apple.com’dan tekrar satın alınabileceğini söyledi. “Apple’ın ekipleri, kullanıcılara sektör lideri sağlık, sağlıklı yaşam ve güvenlik özellikleri sunan teknolojiyi geliştirmek için uzun yıllar boyunca yorulmadan çalıştı ve ABD Federal Temyiz Mahkemesinin, kalma talebimizi değerlendirirken ihraç kararını kaldırmasından memnuniyet duyuyoruz. emir tam itirazımızı bekliyor.”

Peki Saatler ne kadar süreyle satışa sunulacak? Her şey temyiz mahkemesinde bundan sonra ne olacağına bağlı. Mahkeme, itiraz sürecinde Apple’ın yasağın daha uzun süre durdurulması talebine yanıt vermesi için ITC’ye 10 Ocak’a kadar süre verdi. Reuters’e göreyani o zamana kadar daha fazlasını öğrenmiş olmalıyız.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow