Apple, WWDC 2023 tarihlerini onayladı

Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) resmi olarak 5 Haziran’da başlaması planlanıyor. Çarşamba günü, teknoloji devi onaylanmış(Yeni bir sekmede açılır) WWDC23’ün 5 Haziran’dan 9 Haziran’a kadar gerçekleştirileceğini. Yakın geçmişteki diğer birkaç Apple etkinliği gibi, bu da çevrimiçi olacak. Etkinliğin yanı sıra, Apple ayrıca bir “tüm gün özel deneyim(Yeni bir sekmede açılır)” Swift Student Challenge’ın geliştiricileri […]

Apple, WWDC 2023 tarihlerini onayladı

Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nın (WWDC) resmi olarak 5 Haziran’da başlaması planlanıyor.

Çarşamba günü, teknoloji devi onaylanmış(Yeni bir sekmede açılır) WWDC23’ün 5 Haziran’dan 9 Haziran’a kadar gerçekleştirileceğini. Yakın geçmişteki diğer birkaç Apple etkinliği gibi, bu da çevrimiçi olacak. Etkinliğin yanı sıra, Apple ayrıca bir “tüm gün özel deneyim(Yeni bir sekmede açılır)” Swift Student Challenge’ın geliştiricileri ve kazananları için. Özel etkinlik Apple Park’ta yüz yüze gerçekleştirilecek; katılımcılar açılış konuşması (tüm ürünler duyurulduğu zaman) ve State of the Union videolarını izleyecek.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın iOS 17’si kalabalıkları memnun edecek bazı özellikler içerebilir

WWDC, Apple’ın iPhone’lar, iPad’ler, Mac’ler ve Apple Watch’lar için önemli yazılım güncellemelerini duyurmak için yaptığı yıllık vitrindir. Bu yıl, iOS 17 ve iPad OS 17, macOS 14 ve watchOS 10 ile ilgili duyuruları içermesi bekleniyor. Ancak en çok beklenen duyuru, Reality Pro olarak adlandırıldığı söylenen bir karma gerçeklik kulaklığı. Apple’ın XR kulaklığıyla ilgili söylentiler bir süredir artıyor. Gizli projenin teknik ve tedarik zinciri kısıtlamaları nedeniyle birkaç kez ertelendiği bildirildi. Ama Apple içerdekiler gibi Ming-Chi Kuo(Yeni bir sekmede açılır) ve Bloomberg’den Mark Gurman, WWDC23’ün sonunda Apple’ın XR kulaklığının merkez sahneye çıktığı an olabileceğine inanıyor.

Reality Pro’nun 10’dan fazla kamera, bir M2 çip ve ahizesiz görevleri gerçekleştirmek için gelişmiş el ve göz izleme ile 3.000 $’a kadar maliyeti olan üst düzey bir cihaz olduğu söyleniyor. WWDC23’te, Apple büyük olasılıkla kulaklığın xrOS olarak adlandırılan işletim sistemini sunacak.

Apple’ın Reality Pro’yu ortaya çıkarma potansiyeli, bu yılki WWDC’yi son zamanların en heyecanlı etkinliklerinden biri yapıyor. Ama daha önce Craig Federighi ve eşofmanlarının sırtında taşıdığı ezici olaylar bizi yakmıştı. Ne olursa olsun, takvimlerinizi işaretleyin.

Teknory