Apple, Yeni Bir Sürpriz Duyuruyla Yeni HomePod’u Yeni Seviye Ses Kalitesiyle Tanıtıyor

İçeride, Apple’ın hoparlör diyaframını tam 20 mm sürebileceğini söylediği, özel olarak tasarlanmış yüksek gezinimli bir woofer var. Ayrıca, seslerini yönlendirmek için hüzmeleme kullanan beş tweeter ve bir bas EQ mikrofonu vardır. Yeni HomePod, müzikal akortunu gerçek zamanlı olarak uyarlayabilmek için, duvarlar veya başka bir şey olsun, etrafındaki yüzeylerden gelen ses yansımalarını kullanır. Apple ayrıca doğrudan […]

Apple, Yeni Bir Sürpriz Duyuruyla Yeni HomePod’u Yeni Seviye Ses Kalitesiyle Tanıtıyor

İçeride, Apple’ın hoparlör diyaframını tam 20 mm sürebileceğini söylediği, özel olarak tasarlanmış yüksek gezinimli bir woofer var. Ayrıca, seslerini yönlendirmek için hüzmeleme kullanan beş tweeter ve bir bas EQ mikrofonu vardır. Yeni HomePod, müzikal akortunu gerçek zamanlı olarak uyarlayabilmek için, duvarlar veya başka bir şey olsun, etrafındaki yüzeylerden gelen ses yansımalarını kullanır. Apple ayrıca doğrudan ve ortamsal Mekansal Sesi dinleyicilere ışınlayabildiğini söylüyor.

Hepsi, tek bir HomePod veya kablosuz olarak birbirine bağlanan bir çift ile Spatial Audio’yu destekleyen Apple S7 yonga seti tarafından desteklenmektedir. TV ve film sesi için bunları kablosuz olarak bir Apple TV 4K’ya bağlamak da mümkündür. Siri daha sonra Apple TV 4K’yı eller serbest olarak kontrol etmek için kullanılabilir. Stereo çiftlerin yalnızca iki özdeş HomePod’u destekleyeceğini belirtmekte fayda var: Örneğin, birinci nesil ve ikinci nesil veya bu yeni 2023 HomePod ve HomePod mini’yi birlikte eşleştiremezsiniz.

Çok odalı ses gibi özellikler de Siri tarafından kontrol edilir. Bu, tanıdık “Hey Siri” uyandırma sözcüğüne yanıt verir, ancak Ultra Geniş Bant kullanarak iPhone sesini yakındaki bir HomePod’a aktarmak da mümkündür. Buna müzik, podcast’ler ve telefon görüşmeleri dahil olabilir. HomePod’daki “Bul” özelliği, kaybolan aygıtların sesli komutla bulunmasını sağlar.

Teknory