Telltale Games İşten Çıkarılmaları Doğruladı, Geliştirme Aşamasındaki Oyunlar Üretimde Kaldı

Bugün erken saatlerde, eski Telltale Games sinema sanatçısı Jonah Huang şunları söyledi: heyecan Eylül başında stüdyodan çıkarıldığını söyledi. Tweetinde “Telltale çoğumuzu Eylül başında işten çıkardı” ve işten çıkarmaların şirketin Erica’yı geliştiren İngiltere merkezli stüdyo Flavourworks’ü satın almasından haftalar sonra gerçekleştiğini yazıyor. Bu acı verici bir konu ama oyun sektöründeki işten çıkarma haberlerine şunu eklemenin gerekli […]

Telltale Games İşten Çıkarılmaları Doğruladı, Geliştirme Aşamasındaki Oyunlar Üretimde Kaldı

Bugün erken saatlerde, eski Telltale Games sinema sanatçısı Jonah Huang şunları söyledi: heyecan Eylül başında stüdyodan çıkarıldığını söyledi. Tweetinde “Telltale çoğumuzu Eylül başında işten çıkardı” ve işten çıkarmaların şirketin Erica’yı geliştiren İngiltere merkezli stüdyo Flavourworks’ü satın almasından haftalar sonra gerçekleştiğini yazıyor.

Telltale bunu onayladı oyun Bilgilendirici Stüdyoda işten çıkarmalar meydana geldi, ancak resmi açıklamada kaç çalışanın işten çıkarıldığı belirtilmedi. Açıklamada işten çıkarılan çalışanlar için kıdem tazminatından bahsedilmiyor ancak Huang şunu belirtiyor: heyecan bir kıdem tazminatı paketi aldığını söyledi.

İşte Telltale’in açıklaması oyun Bilgilendiricisi, dolu:

“Mevcut piyasa koşulları nedeniyle, ne yazık ki yakın zamanda Telltale ekibimizden bazılarının gitmesine izin vermek zorunda kaldık. Bu eylemi hafife almadık ve hikaye anlatma ve bunu yapmanın yeni yollarını bulma konusundaki kararlılığımız aynı kalıyor. Herkese minnettarız Bu yolculuk boyunca kendilerini adadılar ve etkilenen herkesi desteklemek için çalışıyoruz. Şu anda geliştirilmekte olan tüm projeler hala üretim aşamasında ve şu anda başka güncellememiz yok.”

oyun Bilgilendirici Telltale’e kaç çalışanı işten çıkardığını sordu ancak belirli sayıları, etkilenen departmanları veya geliştirme aşamasındaki projelerle ilgili yukarıdaki açıklamanın ötesinde daha fazla güncelleme alamadı. Ancak daha önce de belirtildiği gibi, web sitesine göre JH’ye başvuran Huang, Telltale’in “çoğumuzu işten çıkardığını” söylüyor.

Telltale’deki bu işten çıkarmalar, stüdyonun 2019’da yeni yönetim tarafından yeniden canlandırılmasından yıllar sonra gerçekleşti. Stüdyo, 2018 yılında personelinin yüzde 90’ını işten çıkardı ve aynı yılın sonunda tamamen kapandı. Kapanış öncesi Telltale belki de en çok dört sezonluk, bölümlü oyunu The Walking Dead ile tanınıyordu. Kapanmasından yaklaşık bir yıl sonra şirket, 2019 yılında şimdiki CEO’su Jamie Ottilie ve anlatıya dayalı stüdyoyu yeniden hayata döndürme arzusundaki yatırımcılar tarafından satın alındı.

Yeni Telltale, stüdyonun önceki versiyonunda geliştirilmekte olduğu bildirilen The Wolf Among Us 2’nin yeni versiyonu için The Games Awards 2019’da bir fragmanla göründü. Bu oyun hakkında en son Mart ayında, Telltale’in oyunu 2023’ten gelecek yıla ertelediğini açıkladığı zaman duymuştuk.

The Wolf Among Us 2, Telltale’in bu yeni versiyonunun gösterdiği ilk oyun olsa da, ilk oyunu aslında Deck Nine ile birlikte yayınlayıp geliştirdiği ve ilk bölümü Temmuz ayında yayınlanan The Expanse: A Telltale Series’tir. Beş bölümünün tamamı Temmuz ve Eylül ayları arasında yayınlandı. The Expanse: A Telltale Series şu anda Metacritic’te 76.

Kalpleri oyun Bilgilendirici personel bu işten çıkarmalardan etkilenen ve halen stüdyoda olan herkesin yanındadır.


[Editor’s Note: This story has been updated with a new image to reflect Telltale Games’ most recent logo, and to include mention that Huang received severenace]

Teknory