Apple’ın ilk AR kulaklığı, 3.000 $ karşılığında oldukça kötü bir pil ömrüne sahip olabilir

Oliver Cragg / Android Yetkilisi TL;DR Kıdemli bir gazeteci, Apple’ın yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklığı hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı. Görünüşe göre cihaz, piyasaya sürüldüğünde yalnızca iki saatlik pil ömrü ve sınırlı miktarda içerik sunacak. Apple’ın yaklaşmakta olan AR/VR kulaklığını bir süredir duyduk, sızıntılar 3.000 $’dan fazla fiyat etiketine, çift 4K OLED ekrana ve hatta […]

Apple’ın ilk AR kulaklığı, 3.000 $ karşılığında oldukça kötü bir pil ömrüne sahip olabilir

  • Kıdemli bir gazeteci, Apple’ın yaklaşmakta olan karma gerçeklik kulaklığı hakkında daha fazla ayrıntı paylaştı.
  • Görünüşe göre cihaz, piyasaya sürüldüğünde yalnızca iki saatlik pil ömrü ve sınırlı miktarda içerik sunacak.

Apple’ın yaklaşmakta olan AR/VR kulaklığını bir süredir duyduk, sızıntılar 3.000 $’dan fazla fiyat etiketine, çift 4K OLED ekrana ve hatta bele takılan bir pil paketine işaret ediyor. Şimdi, güvenilir bir kaynak cihaza daha fazla ışık tuttu.

Bloomberg Gazeteci Mark Gurman, Apple’ın Reality Pro adlı karma gerçeklik kulaklığı hakkında daha belirgin ayrıntılar yayınladı. Güç Açık bülteni.

Yeni başlayanlar için, ürünü piyasaya sürmekten sorumlu bazı üst düzey yöneticiler, görünüşe göre bu kategorinin sonunda Apple’ın en iyi ürünü olarak iPhone’u geçebileceğine inanıyor. Ayrıca, Apple’ın bir kulaklığın sonunda tüm gün ve her yerde takılabileceğine ve bir dizüstü bilgisayarın ve telefonun yerine geçebileceğine inandığı iddia ediliyor. Bununla birlikte, birinci nesil ürünün önünde birkaç engelden fazlası olabilir gibi görünüyor.

Kısa pil ömrü ve içerik eksikliği

Belki de en dikkate değer bilgi, cihazın bir şarjla yalnızca iki saat dayanacağıdır. Değeri ne olursa olsun, Meta Görev Profesyoneli ayrıca yaklaşık iki saat sürer. Ancak bu, Apple’ın son derece kısa dayanıklılık sunma konusunda yalnız olmayacağı anlamına gelir.

Yine de Apple’ın karma gerçeklik kulaklığının tek dezavantajı bu değil. Gürman, Reality Pro’nun da kısıtlı içerikle çıkacağını ve rahatsız edebilecek bir tasarıma sahip olacağını belirtiyor.

Gurman ayrıca, Apple’ın kulaklık için mutlaka satın alınması gereken bir kullanım durumu olmadığını öne sürüyor ve şirketin bunun yerine sürükleyici video tüketimini, diğer Apple ürünleriyle entegrasyonu ve “gelişmiş VR tabanlı Facetime çağrılarını” zorladığını söylüyor. Video içeriği, cihazın zayıf pil ömrü göz önüne alındığında özellikle ilgi çekici bir satış noktasıdır; bu nedenle, iki saatten uzun bir şey izliyorsanız fişe takılı kalmak isteyeceğinizi düşünüyoruz.

Apple Reality Pro kulaklığı için heyecanlı mısınız?

0 oy

Evet

NaN%

hayır

NaN%

Bekleyeceğim ve göreceğim

NaN%

Bunun dışında gazeteci, çift 4K OLED ekranlar, kullanıcının vücudunu, gözlerini ve çevresini analiz etmek için bir düzineden fazla kamera ve kullanıcının gözlerini göstermek için ön tarafta esnek bir OLED paneli gibi daha önce sızdırılan özellikleri yineliyor.

Her iki durumda da, 3.000 $ + fiyat etiketi ile Apple Reality Pro’nun ilk başta niş bir ürün olacağı açık. Ancak asıl soru, Apple’ın sonraki modellere daha şık bir tasarım, yenilikçi kullanım durumları ve daha ucuz fiyat etiketleri getirip getiremeyeceği olacaktır.

Apple’ın ilk AR kulaklığı, 3.000 $ karşılığında oldukça kötü bir pil ömrüne sahip olabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow