Apple’ın M3 Mac’leri muhtemelen bu yılın sonlarında yolda

1 yaşından küçük Macbook’unuzu yükseltmeye hazır mısınız? dan yeni bir rapora göre Mark Gürman(yeni bir sekmede açılır)Bloomberg için Power On haber bülteni (üzerinden 9to5Mac(yeni bir sekmede açılır)), Apple şimdiden yeni M3 Apple Silicon Mac’lerini bu yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni M3 Mac’ler için muhtemelen Ekim ayında planlanan lansman, Apple’ın en son M2 bilgisayarını piyasaya sürmesinden […]

Apple’ın M3 Mac’leri muhtemelen bu yılın sonlarında yolda

1 yaşından küçük Macbook’unuzu yükseltmeye hazır mısınız?

dan yeni bir rapora göre Mark Gürman(yeni bir sekmede açılır)Bloomberg için Power On haber bülteni (üzerinden 9to5Mac(yeni bir sekmede açılır)), Apple şimdiden yeni M3 Apple Silicon Mac’lerini bu yıl piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yeni M3 Mac’ler için muhtemelen Ekim ayında planlanan lansman, Apple’ın en son M2 bilgisayarını piyasaya sürmesinden yaklaşık 4 ay sonra gerçekleşecek. 15 inç MacBook Air(yeni bir sekmede açılır). Apple’ın M2 serisi MacBook Pro bilgisayarlarını da piyasaya sürmesinden yaklaşık 9 ay sonra. Apple’ın Kasım 2020’de piyasaya sürülen M1 Silicon çipinden sonraki ilk yükseltme olan M2 Mac’lerin ilk serisi, 13 inç MacBook Airs serisiyle Haziran 2022’de piyasaya sürüldü.

9to5Mac’e göre, M3 çipinin M2 modeline kıyasla “gelişmiş performans ve verimliliğe” sahip olması bekleniyor. Satış noktası, Apple’ın bunu yeni bir 3 nanometrelik silikon üretim sürecine geçerek başaracağını söylüyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın iPhone 15’i muhteşem pembe renkte gelebilir

Yıllar boyunca Apple, genellikle en son iPhone sürümleri için ayrılmış olan büyük Eylül duyurularının ardından bir Ekim etkinliği düzenledi. Takip etkinliği genellikle Apple’ın masaüstü ve dizüstü bilgisayar serisine odaklanır.

Şu anda etkinliğin tam olarak hangi tarihte olacağı veya Apple’ın hangi tarihte piyasaya sürülmeyi planladığı belli değil. Ancak rapora göre yeni bir M3 13 inç MacBook Air ve yeni M3 MacBook Pro muhtemelen duyurular.

Ayrıca iMac, dizüstü bilgisayar modellerinin aksine, Apple’ın hepsi bir arada masaüstü serisini M1’e geçirdiği Nisan 2021’den bu yana bir yükseltme görmedi. Muhtemelen iMac, M2 sürümünü tamamen atlayacak ve Apple, yaklaşan etkinliğinde M3 iMac’i duyuracak. Gürman ayrıca, Apple’ın önümüzdeki yıl daha büyük bir 30 inçlik iMac serisi çıkaracağını söylüyor.

9to5Mac’in açıkladığı gibi, yaklaşan M3 duyurularının son M2 sürümlerine bu kadar yakın olmasının bir nedeni, Apple’ın yaşadığı ve bazı M2 modellerinin üretimini geciktiren tedarik zinciri sorunları olabilir.

Teknory