Twitter, eski doğrulanmış hesapları korkutarak Twitter Blue için ödeme yapmayı başaramadı

1 Nisan’da Twitter’ın sahibi Elon Musk, soyunması gerekiyordu mavi onay işareti rozetlerinin tüm eski doğrulanmış hesapları. Ancak bu olmadı. Musk’ın bu tarihte neden geri adım attığı belli değil. Ama belki de bunun onunla bir ilgisi vardır. Salı günü itibariyle yaklaşık 420.000 eski doğrulanmış hesaptan yalnızca 12.305’i ücretli bir Twitter Blue planına abone oldu. Bu, platformun […]

Twitter, eski doğrulanmış hesapları korkutarak Twitter Blue için ödeme yapmayı başaramadı

1 Nisan’da Twitter’ın sahibi Elon Musk, soyunması gerekiyordu mavi onay işareti rozetlerinin tüm eski doğrulanmış hesapları.

Ancak bu olmadı. Musk’ın bu tarihte neden geri adım attığı belli değil. Ama belki de bunun onunla bir ilgisi vardır.

Salı günü itibariyle yaklaşık 420.000 eski doğrulanmış hesaptan yalnızca 12.305’i ücretli bir Twitter Blue planına abone oldu. Bu, platformun güçlü kullanıcılarını oluşturan ünlülerin, profesyonel sporcuların, etkileyicilerin ve medya kişiliklerinin yüzde 3’ünün biraz üzerinde.

Twitter Blue, tweet’leri düzenleyebilme ve daha uzun gönderiler yazabilme gibi bazı ek özellikler sunsa da, kullanıcılara tanıtılan en önemli satış noktası, ayda 8 ABD Doları (veya mobil cihazlarda 11 ABD Doları) ödeyerek kullanıcı adınızın yanında bir onay işareti alabilmesidir. .)

En son Twitter Blue verileri, bağımsız araştırmacı Travis Brown’dan geliyor. izleme(Yeni bir sekmede açılır) Ocak ayından bu yana Twitter verileri. Brown’ın verileri, tüm Twitter Blue abonelerinin kabaca yüzde 90’ını oluşturuyor. Önceki dahili Twitter Blue veri sızıntıları, eşleşti(Yeni bir sekmede açılır) Brown’ın tahminleriyle.

Eski doğrulanmış Twitter Blue aboneleri havuzuna gri onaylı rozetlere sahip devlet hesapları ve altın bir onay işaretinin yanında görünen işletme hesapları eklenirse, bu sayılar biraz artarak yaklaşık 15.000 kullanıcıya (veya toplamda bu hesapların yüzde 3,5’una) çıkar. ).

Yine, bu sonra Elon Musk, yaklaşık 420.000 kullanıcının doğrulanmış mavi onay işareti rozetlerini almakla tehdit etti. Ve bu da Musk’ı takip ediyor duyuru Twitter’ın varsayılan “Sizin İçin” akışında yalnızca Twitter Blue abonelerinin tanıtılacağını.

Henüz abone olmak için en büyük motivasyon kaynağı olan mavi tikin kaldırılmasıyla Twitter, görünüşe göre eski doğrulanmış Twitter Blue abonelerini ikiye katlamayı bile başaramadı. 1 Nisan tarihinden bir hafta önce, Twitter yalnızca 7.901 devlet, iş ve eski onaylı hesabı ödeme yapan abonelere dönüştürdü, bu nedenle 1 Nisan tarihi yaklaşırken abone sayısında hafif bir artış oldu. Ancak, birçok ünlü – Lebron James ile film/jack-black-says-hes-embarrassed-to-have-twitters-blue-tick-3425317″ target=”_blank”>Jack Siyah(Yeni bir sekmede açılır) – o zamandan beri Twitter Blue için ödeme yapmayı planlamadıklarını söyleyerek halka açıldı.

Ve bu yaklaşan doğrulama kaldırma tehdidi en azından şimdilik ortadan kalktığında, Twitter, 1 Nisan’dan sonraki günlerde bu eski doğrulanmış hesaplardan yalnızca yaklaşık 67’sinin Twitter Blue’ya abone olduğunu gördü. doğrulanmış Twitter Blue aboneleri işe yaramadı.

İçinde silindiğinden beri tweet(Yeni bir sekmede açılır), Musk, Twitter’ın eski doğrulanmış hesaplara “şimdi ödemeyeceklerini söylemedikçe, hesabı kaldıracağımızı söylemedikçe birkaç haftalık bir süre” vereceğini iddia etti. Bununla birlikte, New York Times, onay işareti rozetini kaybeden tek eski doğrulanmış hesap gibi görünüyor. Haber kuruluşu halka açık belirtilmiş geçen hafta Twitter Blue için ödeme yapmayacaktı.

Şu anda kaç tane Twitter Blue abonesi var?

misk resmi olarak başlattı Geçen yılın Kasım ayında Twitter Blue, ancak kullanıcılar bir doğrulama rozeti için ödeme yapmaya başlayınca hizmeti hızla askıya aldı. taklit etmek şirketler ve markalar. Bununla mücadele etmek için Twitter dışarı haddelenmiş Twitter Blue için kimin ödeme yaptığını ve kimin eski bir doğrulanmış hesap olduğunu gösteren bir özellik. Twitter Mavi o zaman yeniden başlatıldı aralıkta.

Geçtiğimiz hafta sonu, Blue’nun cansız kayıtlarının ortasında, Musk rotasını geri aldı ve kaldırıldı eski bir doğrulanmış kullanıcı ile bir Twitter Blue abonesi arasındaki farkı bir onay işaretiyle ayırt eden not. Twitter Mavi işareti genellikle Twitter’ın en etkili kullanıcıları arasında alay konusu oldu ve bu kullanıcılar genellikle bir kullanıcının web sitesinde Twitter için ödeme yaptığına dikkat çekti.

Abonelik hizmetinin yayında olduğu yaklaşık 4 ay boyunca, Brown’dan Twitter Blue verilerine göre Twitter, 500.000 Twitter Blue abone eşiğini zar zor geçti. Bu, Twitter Blue’nun gelirini ayda yaklaşık 4 milyon dolara çıkarır.

Ve bu sayıların çok daha düşük olabileceğine dikkat edilmelidir. Birden fazla Twitter kullanıcısının sahip olduğu paylaşılan Hizmete ücretli aboneliklerini iptal etmelerinden aylar sonra bile Twitter Mavi onay işaretinin hesaplarında görünmeye devam ettiği durumlar. Brown, Twitter onları Blue abonesi olarak işaretlemeye devam ettiği için bu hesapların kendi verilerine dahil edileceğini açıkladı.

Birçok Twitter Blue kullanıcısının çok az takipçisi var

Daha önce Mashable olarak bildirildi, Twitter Blue’nun ödeme yapan abonelerinin yarısının dört haneli takipçileri bile yok ve bu, en son verilerin dahil edilmesiyle hala geçerli. Bu verilere göre, 244.562 Twitter Blue abonesinin 1.000’den az takipçisi var. Bunlardan 88.085 hesabın 100’den az takipçisi var. Ve sonra hiç takipçisi olmayan 2.585 Twitter Blue abonesi var.

yakın zamanda rapor(Yeni bir sekmede açılır) itibaren Bloomberg, web analizi şirketiBenzerWeb, geçen ay web’de Twitter Blue abonelik sayfasını ziyaret eden 2,6 milyon kişiden yalnızca 116.000 kişinin hizmete gerçekten kaydolduğunu buldu. Ve bir TechCrunch’ta rapor(Yeni bir sekmede açılır) Mart ayında, mobil analiz şirketi Sensor Tower, Twitter Blue’nun yeniden lansmanından bu yana geçen üç ay içinde yaklaşık 385.000 mobil aboneye ulaştığını tahmin etti.

Twitter Blue başlangıçta yalnızca iOS cihazlarda mevcuttu. Ancak takip eden bir kısa kan davası Apple’ın iPhone ve iPad’lerde Twitter Blue aboneliklerini kesmesi üzerine Twitter, web üzerinden abone olma seçeneğini kullanıma sundu. Musk, Apple ile gelir paylaşımından kaçınmak için kullanıcıları Twitter’ın web sitesi aracılığıyla 11 ABD Doları olan mobil fiyat yerine ayda 8 ABD Doları üzerinden abone olmaya zorladı. Ancak verilere göre, Twitter kullanıcılarının büyük çoğunluğunun Musk’ı dinlememeyi tercih ettiği görülüyor.

Musk, Twitter Blue aboneliklerinin bir gün bunu telafi edeceğini umuyorsa kayıp Reklamverenlerinin yarısından fazlasının önünde şirketin yapması gereken çok iş var. son zamanlarda rapor(Yeni bir sekmede açılır) Ortalıkta dolaşan Twitter reklamverenleri arasında reklam harcamalarının, Musk’ın şirketi satın almadan öncesine kıyasla yüzde 89 azaldığını buldu.

Teknory