Arabanızı bulmanıza yardımcı olması için bir akıllı telefon uygulaması kullanın

Arabanızı nereye park ettiğinizi hatırlamakta sık sık sorun mu yaşıyorsunuz? Kalabalık bir park yerine park ettiyseniz izini kaybetmek kolay olabilir. Ancak endişelenmeyin, doğru akıllı telefon uygulamasıyla nereye park ettiğinizi işaretleyebilir ve hızlı bir şekilde yeniden bulabilirsiniz. Google Haritalar ve Apple Haritalar, arabanızın konumunu kaydetmenize olanak tanırken, çeşitli üçüncü taraf uygulamaları da arabanızı izlemenize yardımcı olabilir. […]

Arabanızı bulmanıza yardımcı olması için bir akıllı telefon uygulaması kullanın

Arabanızı nereye park ettiğinizi hatırlamakta sık sık sorun mu yaşıyorsunuz? Kalabalık bir park yerine park ettiyseniz izini kaybetmek kolay olabilir. Ancak endişelenmeyin, doğru akıllı telefon uygulamasıyla nereye park ettiğinizi işaretleyebilir ve hızlı bir şekilde yeniden bulabilirsiniz.

Google Haritalar ve Apple Haritalar, arabanızın konumunu kaydetmenize olanak tanırken, çeşitli üçüncü taraf uygulamaları da arabanızı izlemenize yardımcı olabilir. Tüm seçeneklerinizi kontrol edelim.

PC Mag’deki orijinal gönderiyi okumak için, buraya tıklayın(Yeni bir sekmede açılır).

Google Haritalar


1 kredi

arayabilirsin Google Haritalar(Yeni bir sekmede açılır) arabanızı bulmanıza yardımcı olmak için, ancak bazı adımlar iOS ve Android arasında biraz farklılık gösterir. Arabanızı park ettikten sonra, telefonunuzda Google Haritalar’ı açın ve mevcut konumunuzu (ve park yerinizi) temsil eden mavi raptiyeye ve ardından Otoparktan tasarruf edin Haritaya bir hedef eklemek için giriş.

Android kullanıcıları ayrıca konumunuz hakkında daha fazla ayrıntı içeren notlar girebilir ve hatta park etmek istediğiniz belirli bir saat ve/veya dakika sayısı belirleyebilir; bu, bir metreye park ettiğinizde yardımcı olabilir. öğesine de dokunabilirsiniz. Paylaşmak konumunuzu başka biriyle paylaşmak veya sadece kendinize göndermek istiyorsanız.

Otopark için Google haritaları


1 kredi

Şimdi, park halindeki arabanıza dönme vakti geldiğinde, haritada işaretlenmiş konuma sahipsiniz. Sadece raptiyeye dokunun ve seçin Talimatlar Ve Başlangıç Arabanıza adım adım yol tarifi için.

elma haritaları

Park için Apple haritaları


1 kredi

kullanmadan önce elma haritaları(Yeni bir sekmede açılır) park yerinizi bulmak için önce birkaç ayar yapmanız gerekir. git Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Konum Servisleri iPhone’unuzda ve emin olun Konum Servisleri açık.

Konum Servisleri ekranının en altına gidin, seçin Sistem servisleri ve ardından öğesine dokunun. Önemli Konumlar. Parolanız, Touch ID’niz veya Face ID’niz istenebilir. Ardından yanındaki anahtarı açın Önemli Konumlar. Sonraki, şuraya git: Ayarlar > Haritalar ve aç Park Edilen Konumu Göster anahtar.

Park için Apple haritaları


1 kredi

Artık bir yere arabayla gittiğinizde, park ettikten sonra arabanızın konumunu takip edebilirsiniz. Bluetooth veya CarPlay ile bağladıysanız, iPhone’unuz bunu otomatik olarak yapacaktır. Arabayla bağlantınızı kestiğinizde, telefonunuzda, Haritalar’ın nereye park ettiğinizi göstermek için bir raptiye bıraktığını belirten bir bildirim görüntülenmelidir.

Bildirim görünmezse, CarPlay’i kullanmıyorsanız veya telefonunuz Bluetooth ile bağlı değilse, Apple Maps’i açın ve haritada mavi Parked Car raptiyesini arayın ve ardından ona dokunun. Görmüyorsanız, arama alanına “park edilmiş araba” yazın, arabanın konumu görünmelidir.

Apple haritası park edilmiş araba pini


1 kredi

Şuna dokunun: Konumunu düzenle Arabanızın çevresinin bir görüntüsünü görmek için düğmesine basın. Ayrıca daha fazla ayrıntı içeren bir not oluşturabilir ve Fotoğraf ekle Arabanızın ve yerinizin fotoğrafını çekmek için düğmesine basın.

Arabanızı bulmanız gerektiğinde, Apple Maps’i açın ve park edilmiş araba toplu iğne. Yol Tarifi’ni seçin ve ardından öğesine dokunun. Gitmek park halindeki arabanıza yaya yol tariflerini takip etmek için.

Park Edilmiş Araba Bulucu

Park edilmiş araba bulucu


1 kredi

İle Park Edilmiş Araba Bulucu(Yeni bir sekmede açılır), Android kullanıcıları mevcut konumunuzu yakınlaştırmak için pusula simgesine dokunabilir. Şuna dokunun: Buraya park et düğmesine basın ve dokunun TAMAM park yerinizi ayarlamak için. Arabanızı bulma zamanı geldiğinde uygulamayı açın ve arabanızı bulmak için oku takip edin.

Arabamı Bul

arabamı bul uygulaması


1 kredi

Basit bir Android uygulaması, Arabamı Bul – GPS Navigasyonu(Yeni bir sekmede açılır) aracınızın konumunu kaydetmeyi ve daha sonra bulmayı kolaylaştırır. Uygulamayı açın ve simgesine dokunun. Park düğme. Daha sonra konumunuza bir not ekleyebilir ve fotoğrafını çekebilirsiniz.

Arabanıza dönmeye hazır olduğunuzda, uygulamayı tekrar açın ve simgesine dokunun. Arabamı Bul düğme. Sadece işaretçinin yönünü takip edin ve uygulama sizi doğru noktaya yönlendirecektir.

AR Tracker ile Arabamı Bul

AR tracker ile arabamı bul


1 kredi

ücretsiz AR Tracker ile Arabamı Bul(Yeni bir sekmede açılır) iOS uygulaması oldukça basittir. Ana ekranda, Yeni Araba Konumu Ekle Arabanızı park ettiğinizde plaka simgesi. Şuna dokunun: Konumu İşaretle düğme. Konumu adlandırın ve konum türünü seçin, ardından Konumu kaydet düğme.

Arabanızı bulmanız gerektiğinde, uygulamayı açın ve simgesine dokunun. Konuma Geri Dön düğme. Arabanızın konumunu haritada göreceksiniz. AR simgesine dokunursanız, yürürken çevrenizi görebilirsiniz.

AR ile Aracınızı Bulun

AR ile arabanızı bulun


1 kredi

İle AR ile Aracınızı Bulun(Yeni bir sekmede açılır)arabanızdan ayrılmadan önce bu iOS uygulamasını açın ve buraya park ettim düğme. Arabanızı bulma zamanı geldiğinde, uygulamayı tekrar başlatın. Büyük bir kırmızı ok, arabanızın yönünü gösterir; sadece o oku takip et.

Ayrıca, ekranı geleneksel bir haritadan gerçek çevrenizi gösteren bir artırılmış gerçeklik haritasına çevirebilir, böylece arabaya yürürken yakında ne olduğunu görebilirsiniz.

Bu makale ilk olarak yayınlandı PCMag.com(Yeni bir sekmede açılır)Mashable’ın kardeş sitesi. PCMag.com(Yeni bir sekmede açılır) en son ürün ve hizmetlerle ilgili Laboratuar tabanlı, bağımsız incelemeler sunan, teknoloji konusunda lider bir otoritedir.

Teknory