Google Chrome’un aramalarınızı hızlandırmasının 3 yolu

Google, aramalarınızı hızlandırmanıza yardımcı olmak istiyor. teknoloji devi bu hafta Chrome adres çubuğunuz için yeni özelliklerin tanıtıldığı bir blog yayınladı bu, arama yeteneklerinizi geliştirecektir. Herkes muhtemelen çevrimiçi ortamda biraz daha fazla verimlilik kullanabilir. Ve okuyabildiğin sürece bütün parça Google’dan, işte şirketin bıraktığı yeni özelliklerden birkaçı. 1. Otomatik tamamlama iyileştirildi Chrome’daki Google aramaları artık aradığınız URL’yi […]

Google Chrome’un aramalarınızı hızlandırmasının 3 yolu

Google, aramalarınızı hızlandırmanıza yardımcı olmak istiyor.

teknoloji devi bu hafta Chrome adres çubuğunuz için yeni özelliklerin tanıtıldığı bir blog yayınladı bu, arama yeteneklerinizi geliştirecektir. Herkes muhtemelen çevrimiçi ortamda biraz daha fazla verimlilik kullanabilir. Ve okuyabildiğin sürece bütün parça Google’dan, işte şirketin bıraktığı yeni özelliklerden birkaçı.

1. Otomatik tamamlama iyileştirildi

Chrome’daki Google aramaları artık aradığınız URL’yi tahmin etmelidir Aslında Aramaya başladığınızda istediğiniz Örnek olarak Google, arama çubuğuna basit bir şekilde “uçuşlar” yazmanın, nihai hedef URL olsa bile size Google Uçuşlar’ı otomatik tamamlama seçeneği sunacağını belirtti. Aslında İle başlar “google.com/travel.” Nerede olduğunu bildiğinizde bu faydalı bir yükseltme olacaktır. Gerçek URL’yi bilmeseniz bile, sonuçlanmak istiyorsunuz.


Kredi bilgileri: Google

2. URL yazım hatalarına elveda deyin

Hepimiz daha önce oradaydık. Mesela Mashable.com gibi basit bir şey yazmaya çalışıyorsunuz ama sonunda “mashavel” yazıyorsunuz. Google, URL’lerdeki otomatik düzeltme özelliğini iyileştirdiğini, böylece bu tür yazım hatalarını tespit edip sizi otomatik olarak doğru hedefe yönlendirdiğini söyledi.

3. Chrome doğru web sitesine gitmenize yardımcı olacaktır

Yazım hatası düzeltme özelliğine benzer şekilde, Chrome artık kullanıcıları popüler web sitelerine yönlendirme konusunda daha iyi olmalı. Temel olarak, bir siteyi yazmaya başladığınızda – daha önce hiç ziyaret etmemiş olsanız veya siteyi yanlış yazsanız bile – Chrome size doğru, popüler web sitesine gitme seçeneğini sunmalıdır. Artık yanlışlıkla sahte bir siteye girmek yok neredeyse popüler bir web sitesinin doğru yazılışı.

Google birkaç yeni özellik daha listeledi kendi blogundaancak emin olun, kullanıcıların Chrome deneyimi aramalarının bundan sonra iyileştirilmesi gerekiyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow