Baja 1000’e Uygun Bir Pikap

Günümüzün arabaları her zamankinden daha akıllı ve bununla birlikte anında çok çeşitli yapılandırılabilirlik geliyor. Bu noktayı göstermek için, 2023 Ranger Raptor en az yedi sürüş moduna sahiptir. Bunlar, Normal, Spor ve Kaygan olarak adlandırılan yolda sürüş için üçü ve işler zorlaştığında dört tanesini içerir – Kayada sürünme, Kum, Çamur/Ruts ve Baja. Tüm bunların yanı sıra […]

Baja 1000’e Uygun Bir Pikap

Günümüzün arabaları her zamankinden daha akıllı ve bununla birlikte anında çok çeşitli yapılandırılabilirlik geliyor. Bu noktayı göstermek için, 2023 Ranger Raptor en az yedi sürüş moduna sahiptir. Bunlar, Normal, Spor ve Kaygan olarak adlandırılan yolda sürüş için üçü ve işler zorlaştığında dört tanesini içerir – Kayada sürünme, Kum, Çamur/Ruts ve Baja.

Tüm bunların yanı sıra egzoz, Sessiz, Normal, Spor ve Baja olmak üzere kendi dört moduna sahip. İkincisi, sokaklarda yasal değil (en azından, Ford’un SlashGear’ı İspanya’da test etmeye davet ettiği Avrupa özellikli araçta değil) ve egzozun bir yarış düz geçiş sistemi gibi davrandığı iddia ediliyor.

Ayrıca, sürücünün gaz pedalına veya fren pedalına dokunmasına gerek kalmadan yavaş ve sabit sürüş için arazi hız sabitleyici gibi davranan Trail Control adlı yeni bir işlev de var.

Güç, önceki Raptor’un 2.0 litrelik turbo dizelinin yerini alan yeni, 3.0 litrelik, çift turboşarjlı V6 EcoBoost motorundan geliyor. Güç çıkışı bölgeye göre değişir; burada test edilen Avrupa modeli 284 hp ve 362 lbs-ft tork olarak derecelendirilirken, Avustralya pazarı 387 hp ve 429 lbs-ft olarak değerlendirilir. Sürdüğümüz modelin iddia edilen 0-62 mph (100 km/s) süresi 7,9 saniye ve azami hızı 111 mph.

Teknory