Bir Sonraki Tripodunuzun İhtiyaç Duyacağı En Önemli Özellikler

Yeni, kaliteli bir tripod 150 dolardan 1.000 dolara kadar herhangi bir yere mal olabilir. Bu, aralarından seçim yapabileceğiniz çok geniş bir aralıktır, ancak hangi özelliklerin güzel veya tartışılmaz olduğunu bildiğinizde karar vermek daha kolaydır. Ucuz tripodlar çok fazla plastik içerebilir ve hiçbir şey pahalı kameranızı tutarken tripodunuzun çıtçıtını görmekten daha yürek burkan bir şey değildir. […]

Bir Sonraki Tripodunuzun İhtiyaç Duyacağı En Önemli Özellikler

Yeni, kaliteli bir tripod 150 dolardan 1.000 dolara kadar herhangi bir yere mal olabilir. Bu, aralarından seçim yapabileceğiniz çok geniş bir aralıktır, ancak hangi özelliklerin güzel veya tartışılmaz olduğunu bildiğinizde karar vermek daha kolaydır. Ucuz tripodlar çok fazla plastik içerebilir ve hiçbir şey pahalı kameranızı tutarken tripodunuzun çıtçıtını görmekten daha yürek burkan bir şey değildir. Gelişmiş özelliklerden ödün vererek dengeli, sağlam, uygun fiyatlı tripodlar elde edebilirsiniz, sorun değil. İyi tripodlar daha iyi görüntüler elde etmenize yardımcı olur ve becerilerinizi geliştirene ve bu gelişmiş özelliklerin eksikliğinin yaratıcılığınızı geri tuttuğunu anlayana kadar bunları gayet iyi kullanabilirsiniz.

Orta menzilli tripodlar, maliyette mütevazı bir artış için gelişmiş özelliklere sahip iyi bir değer gibi görünüyor. Buradaki tuzak, orta menzilli tripodların daha fazla özelliğe sahip olabileceğidir, ancak bunlar ağırlığı arttırır. Hiç kimse, özellikle seyahat ederken veya yürüyüş yaparken ağır bir üçayak taşımak istemez. Tripodunuzu sık sık kullanacağınızı öğrendikten sonra, orta aralığı atlayabilir ve üst düzey pazara gidebilirsiniz. Kaliteli tripodların uzun ömürlülüğü sayesinde, yakın zamanda yeniden satın almayacağınız için sahip olma maliyetiniz daha düşüktür. Birinci sınıf tripodlar genellikle egzotik malzemeler içerir ve en yaygın olanı karbon fiberdir. Bu malzeme değişikliği ağırlığı azaltır ve sertliği ve kararlılığı artırır, ancak bazı durumlarda alüminyumdan daha kolay kırılabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow