Baldur’s Gate 3 geliştiricisi “İnsanların yıllardır keşfedeceği şeyler var” diyor, “bu bizi hayrete düşürüyor”

Baldur’un Kapısı 3‘S baş anlatı tasarımcısı Lawrence Schick, Larian Studios’un eleştirmenlerce beğenilen anlatı ağırlıklı rol yapma oyununun (RPG) önümüzdeki yıllarda oyuncuları şaşırtacağına inanıyor. İçinde Inverse’le röportajSchick ajans hakkında bazı düşüncelerini sundu: Baldur’un Kapısı 3 oyuncularına para veriyor. “Yıllarca her taş çevrilmeyecek çünkü oyunun büyük bir kısmı beklenmedik değişkenlerin birleşiminden oluşuyor […] Sinerjiler, katmanlar ve etkileşimli […]

Baldur’s Gate 3 geliştiricisi “İnsanların yıllardır keşfedeceği şeyler var” diyor, “bu bizi hayrete düşürüyor”

Baldur’un Kapısı 3‘S baş anlatı tasarımcısı Lawrence Schick, Larian Studios’un eleştirmenlerce beğenilen anlatı ağırlıklı rol yapma oyununun (RPG) önümüzdeki yıllarda oyuncuları şaşırtacağına inanıyor.

İçinde Inverse’le röportajSchick ajans hakkında bazı düşüncelerini sundu: Baldur’un Kapısı 3 oyuncularına para veriyor. “Yıllarca her taş çevrilmeyecek çünkü oyunun büyük bir kısmı beklenmedik değişkenlerin birleşiminden oluşuyor […] Sinerjiler, katmanlar ve etkileşimli tepkimelerle inşa edilme şekli nedeniyle biz de dahil olmak üzere insanların keşfedeceği şeyler var. Ortaya çıkan şeyler bizi hayrete düşürüyor.”

Schick daha sonra stüdyonun anlatım hedeflerini detaylandırdı: “[Players] zarif bir hikaye anlatımı olarak buna hayran kalmanıza gerek yok. Bunu yaşamaları gerekiyor. İçinde yaşamaları gerekiyor.”

Schick, oyunun bunu nasıl başardığını değerlendirirken, üç yıllık erken erişim süresi boyunca RPG’yi oynayanlar sayesinde öğrenilen dersleri vurguladı: “Bundan memnun olmalılar.”

TechRadar Gaming’de hayran kaldık Baldur’un Kapısı 3‘nin hikaye anlatıcılığına açık uçlu yaklaşımı. Larian Studios’un hit RPG’sinin sağladığı çok sayıda değişken ve yanal düşünce kapsamı dudak uçuklatıyor. Oyunun bir özelliği var pay hareketli parçalara sahiptir ve sorunlarına eğlenceli çözümleri ödüllendirir, çoğu zaman tamamen beklenmedik şekillerde.

Oyuncu ajansına yapılan bu canlandırıcı vurgu, oyunun sadece The Game Awards 2023’te değil aynı zamanda TRG’de de Yılın Oyunu ödülünü kazanmasına yardımcı olan şeyin büyük bir parçası. Yılın Oyunu listemizde oyunun “detaylara gösterdiği ilgi”nin yanı sıra “dönüştürücü” özelliğini de övdük. […] dallanan anlatılar.”

Baldur’un Kapısı 3 geliştiricilerden de hâlâ büyük ilgi görüyor. Larian, oyunun veri kaydetme sorunları nedeniyle sorun yaşayan Xbox Series X|S sürümü için düzeltmeler sunmaya devam ediyor. Stüdyoya göre, son büyük güncelleme aynı zamanda oyuna “şu ana kadarki en karmaşık yazılardan bazılarını” içeren bir sonsöz bölümünün eklendiğini de gördü.

Baldur’s Gate 3 de bunlardan biri. en iyi RPG’ler şimdiye kadar yapılmış ve bunlardan biri en iyi hikaye oyunları son yılların.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow