Meta, Trump’ın Facebook’a Geri Dönmesine Neden İzin Verdiğini Açıklıyor

Clegg’e göre Meta’nın blog gönderisi, Trump’ın Facebook ve Instagram yasaklarının ardındaki mantığı ve şirketin bunları eski haline getirmeye karar vermesinin nedenini – “önümüzdeki haftalarda” olacak bir şey – derinlemesine inceleyen uzun bir yazı. Meta, platforma geri döndüğünde -Twitter’la aynı şekilde küçümsemediğini varsayarsak- Trump’ın “tekrarlanan suçları caydırmak için yerinde korkuluklarla” karşı karşıya kalacağını söylüyor Meta. Diğer […]

Meta, Trump’ın Facebook’a Geri Dönmesine Neden İzin Verdiğini Açıklıyor

Clegg’e göre Meta’nın blog gönderisi, Trump’ın Facebook ve Instagram yasaklarının ardındaki mantığı ve şirketin bunları eski haline getirmeye karar vermesinin nedenini – “önümüzdeki haftalarda” olacak bir şey – derinlemesine inceleyen uzun bir yazı. Meta, platforma geri döndüğünde -Twitter’la aynı şekilde küçümsemediğini varsayarsak- Trump’ın “tekrarlanan suçları caydırmak için yerinde korkuluklarla” karşı karşıya kalacağını söylüyor Meta.

Diğer şeylerin yanı sıra Meta, Trump’ın daha önce politikalarını ihlal ettiği için ince bir yolda olduğunu söylüyor. Bu nedenle, geri dönüp “tekrarlayan suçlar” işlemesi durumunda Meta, iki yıla kadar uzaklaştırılacağı konusunda uyarıyor, ancak bu süre bir ay kadar kısa olabilir. Süre, nihai olarak ihlalin ne olduğuna bağlıdır.

Clegg, Meta’nın kararının, Trump’ın askıya alınmasını sürdürüp sürdürmemesine veya onu geri bırakmasına bakılmaksızın “şiddetle eleştirileceğini” kabul ediyor. Şirket, hesabı eski durumuna getirme nedenini açıklarken, “Genel bir kural olarak, açık, kamusal ve demokratik tartışmaların önüne geçmek istemiyoruz… söyleyerek.”

Teknory