Batman’den Paul Dano, Riddler’ın Travmasını Canlandırmasını Açıklıyor

Batman’den Paul Dano, Riddler’ın travmasını nasıl canlandırdığını ve önceki deneyimlerinden hayatını rolden ayırmayı nasıl öğrendiğini açıklıyor. Paul Dano, Riddler’ın travmasını nasıl tasvir ettiğini açıklıyor. Yarasaadam. Batman’in bugüne kadarki en son yeniden başlatması olan yönetmen Matt Reeves’in versiyonu, merkezinde bir dedektif hikayesi olmak üzere daha fazla kara unsur içeriyor. Filmin kritik ve mali başarısı sayesinde, devam […]

Batman’den Paul Dano, Riddler’ın Travmasını Canlandırmasını Açıklıyor

Batman’den Paul Dano, Riddler’ın travmasını nasıl canlandırdığını ve önceki deneyimlerinden hayatını rolden ayırmayı nasıl öğrendiğini açıklıyor.


Paul Dano, Riddler’ın travmasını nasıl tasvir ettiğini açıklıyor. Yarasaadam. Batman’in bugüne kadarki en son yeniden başlatması olan yönetmen Matt Reeves’in versiyonu, merkezinde bir dedektif hikayesi olmak üzere daha fazla kara unsur içeriyor. Filmin kritik ve mali başarısı sayesinde, devam filmi Yarasaadam Nisan ayında onaylandı ve HBO Max ile birden fazla yan dizi geliştiriliyor.


Dano paylaşımları film/features/paul-dano-brian-tyree-henry-batman-fabelmans-causeway-1235451479/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>ÇeşitlilikActors on Actors serisinde, özellikle çok fazla travma geçirmiş bir karakter olarak, Riddler olarak da bilinen Edward Nashton’ı nasıl canlandırabildiğini anlatıyor. Bruce Wayne ve Edward arasındaki karşıtlık hakkında Reeves ile yaptığı tartışmaları açıklıyor. Dano, Riddler’ın sorunlu çocukluğuna atıfta bulunduktan sonra, karakteri kişisel hayatından ayırmanın ne kadar önemli olduğunu vurguluyor. Aşağıdaki alıntının tamamına göz atın:

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Karakterim travmanın iki yüzü gibiydi. Bu, yönetmen Matt Reeves ile yaptığım ilk konuşmaydı. Bruce Wayne zengin ama bu çocuğun, Edward Nashton’ın hiçbir şeyi yok. Ve her zaman hayatında aldığı tek olumlu geri bildirimin bir bulmaca ya da bilmecenin “Sen kazandın” dediği zaman olduğunu düşünmüşümdür.

Bu, The Riddler’da ve ayrıca alanı gerçekten ayırmaya başlamam gereken “Prisoners” adlı bir filmde başıma geldi. Çünkü travma ya da seri katiller hakkında bir kitabım olsa bile yatağımın yanından geçemez. Büyük sahne için, “Batman”in sonlarına doğru, “Tamam, bir otel odası tutayım da ailemden uzaklaşayım. Çünkü bunların hiçbirinin karıştırılmasına gerek yok.

İlgili: 1 Batman Riddler Kurbanının Kara Şövalye ile Ürkütücü Bir Bağlantısı Var


Paul Dano’nun Riddler’ı Neden En İyi Sürüm?

The Batman'de kendisine doğrultulmuş silahla el ele tutuşan Riddler rolünde Paul Dano

Çizgi romanlarda, Riddler’ın gösterişli ve çılgın kıyafetleri teatral suçlarıyla uyumludur. Hatta bazı tasvirler, onu zararsız ve Kara Şövalye için çok az veya hiç tehdit oluşturmadan tasvir etti. Dano’nun selefi Jim Carrey, Riddler’ı eğlenceli ve hafif olarak yorumladı. Batman Sonsuza Kadar, tehditkar değil. Farklı çekimler kesinlikle memnuniyetle karşılansa da, Riddler’ın bu versiyonu, Christopher Nolan’ınki gibi son yıllarda Gotham’ı karakterize eden cesur, kara kara atmosfer için uygun olmayacaktır. Kara Şövalye üçleme.

Dano, gerçekçi ve korkutucu olmaya cesaret ederek Riddler’ını diğerlerinden ayırdı. Gerçek hayattaki Zodiac Killer’dan sonra modellenen Edward’ı karmaşık ve ürkütücü bir şekilde sempatik. Çocuksu yüzü ciddi suçlarını yan yana getiren Riddler, şehirdeki yolsuzluğun kökünü kazımak için ne gerekiyorsa yapması gerektiğine inanarak eylemlerinden mahkum edilir. Zekası, travması ve yetim geçmişinin birleşimi, kahramanca yolu büyük ölçüde zenginliği ve ayrıcalığıyla şekillenen Bruce’unkini yakından yansıtır. Dano, Riddler’ın aldatıcı kavramlarını bir kenara bırakır ve onu hikayeye ve Batman’in kendi gelişimine derinlik katan bir kötü adama dönüştürür.

Belki de Dano’nun performansının bu kadar yerinde olması şaşırtıcı olmamalı: karaktere olan sevgisi, karakterine olan sevgisinden açıkça belli oluyor. Bilmececi: Birinci Yıl kendi kaleme aldığı sınırlı çizgi roman serisi. İzleyiciler, Dano’nun gelecekteki devam filmlerinde Riddler’a misilleme yapmasını görmek için bastırıyor ve oyuncu, bir kez daha denemekten mutlu olacağını belirtti. Kötü adam, Joker ile birlikte Arkham Devlet Hastanesinde hapsedilirken, Yarasaadam Dano’nun dönüşünü gerçeğe dönüştürmek için bolca alan bıraktı.

Devamı: James Gunn’ın En Karmaşık DCU Mücadelesi Batman

Kaynak: film/features/paul-dano-brian-tyree-henry-batman-fabelmans-causeway-1235451479/” rel=”noopener noreferrer” target=”_blank”>Çeşitlilik

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory