Bazı Google Play Store kullanıcıları yeniden tasarımdan sonra arama çubuğunu göremiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, Play Store için yeni bir tasarım yayınladı. Yeniden tasarım, arama çubuğunu sayfanın üst kısmından kaldırıyor ve mağazaya, alt kısımdaki yeni arama sekmesinden erişilebilen özel bir arama sayfası sağlıyor. Bazı kullanıcılar yeniden tasarımdan sonra arama sekmesini alamadılar ve bu da belirli uygulamaların aranmasını zorlaştırdı. Play Store’un görünümünün değiştiğini nadiren […]

Bazı Google Play Store kullanıcıları yeniden tasarımdan sonra arama çubuğunu göremiyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, Play Store için yeni bir tasarım yayınladı.
  • Yeniden tasarım, arama çubuğunu sayfanın üst kısmından kaldırıyor ve mağazaya, alt kısımdaki yeni arama sekmesinden erişilebilen özel bir arama sayfası sağlıyor.
  • Bazı kullanıcılar yeniden tasarımdan sonra arama sekmesini alamadılar ve bu da belirli uygulamaların aranmasını zorlaştırdı.

Play Store’un görünümünün değiştiğini nadiren görüyoruz, ancak Google yakın zamanda yeniden bir tasarım yayınladı. Yeniden tasarımın kullanıma sunulmasının ardından bazı kullanıcılar, uygulamaları aramak için doğrudan bir yöntemden mahrum kaldı.

İlk kez fark edilen 9to5GoogleGoogle, Play Store’a, sayfanın alt kısmında bulunan yeni arama sekmesine dokunarak erişilebilen özel bir arama sayfası ekledi. Buna karşılık, arama sekmesini eklemek için Google’ın, sayfanın üst kısmında görünen arama çubuğunu kaldırdığı anlaşılıyor.

Bu hareket, bir arama çubuğuna ve özel bir arama sayfasına sahip olmanın bir nevi gereksiz olacağı için mantıklıdır. Ancak kullanıcının dokunabileceği bir arama sekmesi yoksa bu durum deneyimi bozar.

Ben de dahil olmak üzere bazı kullanıcıların arama sekmesini tamamen kaçırdığı görülüyor. Aşağıdaki resimlerde eksik sekmenin bir örneğini görebilirsiniz. Soldaki resim Play Store’un nasıl görünmesi gerektiğini, sağdaki resim ise arama sekmesi olmayan Play Store’u göstermektedir. İlginçtir ki, Kitaplar sekmesine dokunduğunuzda hala bir arama çubuğu göreceksiniz.

Arama sekmesi yoksa uygulamaları arayabilirsiniz ancak bunun için birkaç adım daha gerekecektir. Ekranın sağındaki oklara dokunduğunuzda, dokunabileceğiniz bir arama simgesinin olması gereken öneriler sayfasına yönlendirilirsiniz. Önerilen bir uygulamaya dokunduğunuzda bir arama simgesi de görünecektir. Ayrıca uygulamanın verilerini temizlemeyi de deneyebilirsiniz, ancak bu son çare olmalıdır, aksi takdirde başka sorunlara yol açabilirsiniz.

Görünüşe göre Google yeniden tasarımı yavaş yavaş kullanıma sunuyor, dolayısıyla henüz görmemiş olabilirsiniz. Yeniden tasarımın daha fazla kullanıcıya ulaşmasından önce Google’ın sorunu yakında çözeceğini umuyoruz.

Bazı Google Play Store kullanıcıları yeniden tasarımdan sonra arama çubuğunu göremiyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow