Telegram PC veya Akıllı Telefona Bağlanmadığında Nasıl Düzeltilir

Mesajlaşma uygulaması Telegram, düzgün çalıştığında arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanın harika bir yoludur. Ancak Telegram’ın bağlanamamasının birçok nedeni olabilir. Bazen internet bağlantınız Telegram’ın çalışması için yeterince güçlü olmayabilir veya sorun uygulama olabilir. Ancak nedeni ne olursa olsun, değerli sohbetlerinize geri dönmek için deneyebileceğiniz birkaç şey var. Bu makale, Telegram’ın çalışmayı durdurmasına neyin neden olabileceğini açıklamaktadır. Ek […]

Telegram PC veya Akıllı Telefona Bağlanmadığında Nasıl Düzeltilir

Mesajlaşma uygulaması Telegram, düzgün çalıştığında arkadaşlarınızla iletişim halinde kalmanın harika bir yoludur. Ancak Telegram’ın bağlanamamasının birçok nedeni olabilir. Bazen internet bağlantınız Telegram’ın çalışması için yeterince güçlü olmayabilir veya sorun uygulama olabilir.

Ancak nedeni ne olursa olsun, değerli sohbetlerinize geri dönmek için deneyebileceğiniz birkaç şey var. Bu makale, Telegram’ın çalışmayı durdurmasına neyin neden olabileceğini açıklamaktadır. Ek olarak, farklı cihazlara uygulayabileceğiniz Telegram’ın bağlanmasını sağlamak için bazı hızlı düzeltmeler göreceksiniz.

Telegram iPhone’da Bağlanmıyor

Telegram’ı kullanmak istediğinizde oldukça sinir bozucu olabilir, ancak ekranın üst kısmında “Bağlanıyor…” durumu görüntülenmeye devam ediyor. Telegram bulut tabanlı bir uygulama olduğundan, mesaj gönderip almak için sabit bir internet bağlantınızın olması gerekir. Zayıf bağlantı genellikle sorun yaşamanızın en yaygın nedenidir.

Başka bir şey yapmadan önce, Wi-Fi’nizin çalıştığından emin olun. Bunu, iPhone’unuzda Instagram, WhatsApp veya YouTube gibi herhangi bir uygulamayı açarak yapabilirsiniz. Ayrıca mesaj göndermeyi veya video açmayı deneyin. Kullanarak bant genişliği hızını bile kontrol edebilirsiniz. hız testi.net veya hızlı.com. Bu seçeneklerden hiçbiri çalışmıyorsa, Wi-Fi’nizde bir sorun var demektir. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey, yönlendiricinizi ve modeminizi fişten çekip yeniden başlatmaktır. Bağlantılarını kestikten sonra, tekrar takmadan önce en az 30 saniye bekleyin.

Hücresel veri kullanıyorsanız, iPhone’unuzun “Ayarlar”ındaki “Hücresel” sekmesine giderek açık olduğundan emin olun. Ayrıca, uygulamalara göz atmak ve uygulamaları kullanmak için yeterli hücresel veriye sahip olduğunuzdan emin olun. Deneyebileceğiniz başka bir hızlı düzeltme, iPhone’unuzu yeniden başlatmaktır.

Yukarıdakilerin hepsini kontrol ettiyseniz ve Telegram hala çalışmıyorsa, bir sonraki adım, uygulamaya düzgün çalışması için gerekli izinleri verip vermediğinizi kontrol etmektir. İşte nasıl yapıldığı:

 1. Açık “Ayarlar” iPhone’unuzda.
 2. bulana kadar aşağı in “Telgraf” uygulamalar listesinde.
 3. geçiş yap “Arkaplanda uygulama yenile” anahtar.
 4. Etkinleştir “Hücresel veri” seçenek.

Deneyebileceğiniz başka bir çözüm de Telegram’ı silip tekrar yüklemektir. Nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bulmak “Telgraf” ana ekranınızda ve uzun basın.
 2. Seçme “Uygulamayı Kaldır” açılır menüde
 3. Seçmek “Uygulamayı Sil.”
 4. Üzerine dokunun “Silmek” Tekrar.
 5. Gitmek “Uygulama mağazası.”
 6. üzerine dokunun “profil fotoğrafı” Ekranın sağ üst köşesinde
 7. seçin “Satın alındı” sekme.
 8. bulun “Telgraf” uygulamalar listesinde.
 9. üzerine dokunun “bulut” sağ taraftaki simge.

Artık Telegram’ı yeniden yüklediğinize göre, hesabınızda tekrar oturum açabilirsiniz. Bağlantı sorunu düzeltilmelidir.

Daha eski bir sürüm kullandığınız için uygulama da bağlanmayabilir. iPhone’unuzda Telegram’ı güncellemeniz gerekip gerekmediğini şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

 1. “Uygulama mağazası” iPhone’unuzda.
 2. seninkine git “profil fotoğrafı” sağ üst köşede
 3. bulun “Telgraf” uygulamalar listesinde.
 4. eğer görebiliyorsan “Güncelleme” yanındaki düğme, üzerine dokunun ve birkaç saniye bekleyin.

Telegram Android Cihaza Bağlanmıyor

iOS/iPhone’da kullanılan kesin çözümlerin çoğu, Android cihazlarda Telegram için geçerlidir. Wi-Fi/hücresel veri bağlantınızı kontrol ettiyseniz ve her şey düzgün çalışıyorsa sorun uygulamanın kendisi olabilir. Telegram’ın sunucularının kapalı olma olasılığı vardır, bu durumda bu konuda hiçbir şey yapamazsınız. Ancak, bu tür sorunlar genellikle nispeten hızlı bir şekilde çözülür.

Başka bir şey yapmadan önce, Android cihazınızı yeniden başlattığınızdan emin olun. Bu, arka planda çalışan ve Telegram uygulamanızın gecikmesine neden olan tüm uygulamaları temizleyecektir.
Ayrıca, Telegram bağlantı sorunu, uygulamanın verileri ve önbelleği kaldırılarak çözülebilir. Android’de şu şekilde yapılır:

 1. git “Ayarlar” Android cihazınızda.
 2. Devam “Uygulamalar” menüde ve şuraya gidin: “Uygulamaları yönet.”
 3. bulun “Telgraf” uygulamalar listesinde.
 4. Ekranınızın altındaki “Verileri Temizle” öğesini seçin.
 5. Musluk “Tüm verileri temizle” Ve “Önbelleği temizle” açılır menüde
 6. Bunu yapmak istediğinizi seçerek onaylayın. “TAMAM.”

Veriler ve önbellek temizlendikten sonra, Telegram hesabınızda tekrar oturum açmalısınız. Android cihazınızın “Ayarlar”ının “Telegram” bölümündeyken, uygulamanın gerekli tüm izinlere sahip olduğundan emin olun. Uygulamayı ilk yüklediğinizde zaten Telegram izinleri vermiş olsanız bile, bazılarının bir hata nedeniyle iptal edilmiş olması mümkündür. İşte yapmanız gerekenler:

 1. İçinde “Telgraf” sekmesinde, “Uygulama izinleri”ne gidin.
 2. sağlamak “Kişiler” ve “Depolamak” seçenekler etkinleştirildi.
 3. Geri dönmek “Telgraf” ve üzerine dokunun “Diğer izinler.”
 4. Gerekli tüm izinlerin etkinleştirildiğinden emin olun.

Telegram içindeki uygulama ayarlarını da kontrol etmelisiniz. Bu şekilde yapılır:

 1. Açık “Telgraf” Android cihazınızda.
 2. üzerine dokunun “Üç yatay çizgi” Ekranınızın sol üst köşesinde
 3. Seçme “Ayarlar” menüde.
 4. git “Veri ve Depolama.”
 5. Devam “Otomatik Medya İndirme.”
 6. Emin ol “Mobil veri kullanırken” “Wi-Fi ile bağlanıldığında” Ve “Dolaşımdayken” seçeneklerin tümü etkindir.

Ayrıca uygulamayı güncellemeniz gerekebilir. Android’de şu şekilde yapılır:

 1. Açık “Google oyun Android cihazınızda.
 2. üzerine dokunun “profil fotoğrafı” Ekranınızın sağ üst köşesinde
 3. Şu yöne rotayı ayarla “Uygulamaları ve cihazı yönetin.”
 4. Bulmak “Telgraf” uygulamalar listesinde.
 5. eğer varsa “Güncelleme” yanındaki seçenek, üzerine dokunun ve birkaç saniye bekleyin.

Telegram PC’ye Bağlanmıyor

Tarayıcınızda Telegram kullanıyorsanız, aksi takdirde “telgraf ağı”, bağlantıyla ilgili sorunlar da yaşayabilirsiniz. Mobil uygulama gibi, Wi-Fi’nin çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Bağlantı sorunlarına neden olan Wi-Fi değilse, tarayıcınız olabilir.

Telegram’ın tekrar çalışmasını sağlamak ve diğer internet aktivitelerini hızlandırmak için tarayıcınızın önbelleğini temizlemeniz iyi bir fikirdir. Chrome’da şu şekilde yapılır:

 1. Açık “Google Chrome.”
 2. Tıkla “üç nokta” sağ üst köşede
 3. Seçme “Daha fazla araç” ve ardından tıklayın “Tarama verilerini temizle.” Bu sizi yeni bir pencereye götürecektir.
 4. Seç “zaman aralığı.” Önceki saatin önbelleğini temizleyebilir veya “Her zaman” ve her şeyi temizle.
 5. Emin olmak “Arama geçmişi,” “Çerezler ve diğer site verileri” Ve “Önbelleğe alınmış resimler ve dosyalar” hepsi kontrol edilir.
 6. Tıkla “Net veriler” düğme.

Deneyebileceğiniz başka bir çözüm de Telegram masaüstü uygulaması. Telegram masaüstü uygulamasının, web uygulamasından daha az bağlantı sorununa neden olduğu bilinmektedir.

Son olarak, bu çözümlerin hiçbiri size yardımcı olmuyorsa, denenecek son şey bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır.

Telegram VPN Olmadan Bağlanmıyor

Telegram’ınızın bağlanmamasının bir başka nedeni de VPN’nizdir. Hangi sunucuya bağlı olduğunuza bağlı olarak, Telegram bu bölgelerde yasaklanmış olabilir. Bu noktada deneyebileceğiniz iki şey var. İlk olarak, VPN’nizdeki konumu değiştirebilirsiniz. İkincisi, VPN’inizi tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Bu hem mobil hem de masaüstü uygulamaları için geçerlidir.

Benzer şekilde, bir proxy sunucusu kullanıyorsanız, bu nedenle bağlanamayabilirsiniz. Kapatmak için yapmanız gerekenler:

 1. “Telgraf” telefonunuzdaki uygulama.
 2. üzerine dokunun “Üç yatay çizgi” Ekranınızın sol üst köşesinde
 3. Devam “Veri ve Depolama” menüde.
 4. seçin “vekil” sekme.
 5. Bul “Proxy sunucusu kullanın” seçeneğini seçin ve devre dışı bırakın.

Telegramın bağlanamaması sinir bozucu ama yaygın bir sorundur ve genellikle kararsız bir internet bağlantısından kaynaklanır. Neyse ki, Telegram bağlantı sorunu kolayca çözülebilir ve sorunu çözmeye yardımcı olacak pek çok yol vardır. Telegram hesabınızı yeniden bağladıktan sonra, arkadaşlarınızla sohbet etmeye geri dönebilirsiniz.

Hiç Telegram’ın bağlanmama sorununu yaşadınız mı? Düzeltmek için ne yaptın? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Teknory