6 James Bond oyuncusunun tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

B25_25594_RJames Bond (Daniel Craig) çekim yapmaya hazırlanıyorÖLMEK İÇİN ZAMAN YOK,bir EON Productions ve Metro-Goldwyn-Mayer Studios filmiKredi bilgileri: Nicholas Dove© 2020 DANJAQ, LLC VE MGM. HER HAKKI SAKLIDIR. James Bond oyuncuları sıralandı James Bond, sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden biridir. Dünyanın en büyük yıldızlarından bazıları James Bond’u oynadı. Daniel Craig’in James Bond olarak ayrılmasının ardından ve […]

6 James Bond oyuncusunun tümü en kötüden en iyiye doğru sıralandı

B25_25594_R
James Bond (Daniel Craig) çekim yapmaya hazırlanıyor
ÖLMEK İÇİN ZAMAN YOK,
bir EON Productions ve Metro-Goldwyn-Mayer Studios filmi
Kredi bilgileri: Nicholas Dove
© 2020 DANJAQ, LLC VE MGM. HER HAKKI SAKLIDIR.

James Bond oyuncuları sıralandı

James Bond, sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden biridir. Dünyanın en büyük yıldızlarından bazıları James Bond’u oynadı. Daniel Craig’in James Bond olarak ayrılmasının ardından ve Sony bir sonraki James Bond’u belirlemeden önce, James Bond oyuncularını sıralamak ve bu harika performansları kutlamak için harika bir fırsat olacağını düşündük.

James Bond, yazar Ian Fleming tarafından yaratıldı. Şimdiye kadar 25 James Bond filmi yapıldı ve muhtemelen daha fazlası da yolda. Bu süre zarfında, altı oyuncu filmlerde James Bond olarak rol aldı. Teknik olarak, 007’yi oynayan yedi oyuncu var ama David Niven sadece Bond TV özelinde rol aldı.

İşte altı James Bond aktörünün (film) listesi:

  • Sean Connery
  • George Lazenby
  • Roger Moore
  • Timothy Dalton
  • Pierce Brosnan
  • Daniel Craig

Listeye altı James Bond oyuncusunun en kötüsüyle başlayalım. Ne yazık ki, George Lazenby.

James Bond oyuncuları

Avustralyalı aktör George Lazenby, James Bond filmi ‘On Her Majesty’s Secret Service’in çekimleri sırasında, 1969. (Fotoğraf: Larry Ellis Collection/Getty Images)

6. George Lazenby

George Lazenby sadece bir James Bond filminde yer aldı, bu yüzden neden maalesef James Bond oyuncuları sıralamasında son sırada yer aldığını anlıyoruz.

Lazenby, James Bond’u canlandırdı. Majestelerinin gizli servisi hakkında. 1969’da sinemalarda gösterime girdi. Lazenby Bond’u oynadıktan sonra bile, film imtiyazı Connery’ye geri döndü. Elmaslar Sonsuza Kadardır. Roger Moore rolü 1973’te devraldı.

Genel olarak, Lazenby hiçbir şekilde kötü bir Bond değildi. Sadece karakteri oynayan herkes daha iyiydi. Ve bence bunun çok önemli bir kısmı, Bond’u oynayan diğer tüm aktörlerin Bond’un daha iyi bir versiyonu olma ve karakteri gerçekten kendilerinin yapma fırsatına sahip olmaları. Lazenby bu fırsatı yakalayamadı.

En iyi beşinci James Bond, Timothy Dalton ile sıralamayı devam ettirelim.

Teknory