Beeper Mini yedeklendi ancak bazı değişiklikler yapılmadı

Mishaal Rahman / Android Otoritesi TL;DR Beeper Mini, Apple’ın güvenlik nedeniyle uygulamayı engellemesinin ardından yedeklendi. Beeper Mini artık kullanıcıların bir Apple kimliğiyle giriş yapmasını gerektiriyor. Kullanıcıların artık bir düzeltme gelene kadar e-posta adresleri üzerinden mesaj gönderip alması gerekecek. Daha geçen hafta, Beeper Mini olarak bilinen Android için iMessage uygulamasında önemli bir kesinti olduğu ortaya çıktı. […]

Beeper Mini yedeklendi ancak bazı değişiklikler yapılmadı

Mishaal Rahman / Android Otoritesi

TL;DR

  • Beeper Mini, Apple’ın güvenlik nedeniyle uygulamayı engellemesinin ardından yedeklendi.
  • Beeper Mini artık kullanıcıların bir Apple kimliğiyle giriş yapmasını gerektiriyor.
  • Kullanıcıların artık bir düzeltme gelene kadar e-posta adresleri üzerinden mesaj gönderip alması gerekecek.

Daha geçen hafta, Beeper Mini olarak bilinen Android için iMessage uygulamasında önemli bir kesinti olduğu ortaya çıktı. Daha sonra kesintinin arkasında Apple’ın olduğu ve uygulamayı güvenlik nedeniyle engellediği ortaya çıktı. Ancak görünen o ki Beeper Mini yeniden çalışıyor ancak bazı talihsiz değişiklikler olmadan değil.

İçinde Blog yazısıBeeper ekibi hizmetinin tekrar çalışır durumda olduğunu duyurdu. Ancak Beeper Mini uygulamasının kullanıcısıysanız, hatırladığınızdan biraz farklı çalışacaktır.

Uygulamanın tekrar çalışmasını sağlamak için Beeper ekibinin bir geçici çözüm uygulaması gerektiği anlaşılıyor. Gönderiye göre, telefon numarası kaydı henüz çalışmadığı için kullanıcıların Apple ID ile giriş yapması gerekecek. Sonuç olarak, bir düzeltme yapılana kadar kullanıcıların e-posta adresleri üzerinden mesaj gönderip alması gerekecek.

Bu kulağa rahatsız edici geliyorsa, Beeper ekibi de aynı şeyi düşünüyor gibi görünüyor ve artık hizmeti ücretsiz sunuyor. Beeper, “İşler biraz karışık ve ödeme yapan kullanıcıları buna maruz bırakmaktan çekinmiyoruz” diyor. “İşler stabil hale gelir gelmez (umuyoruz ki öyle olacak), abonelikleri tekrar açmayı düşüneceğiz.” Bu olaydan önce Beeper Mini hizmeti için ayda 2 dolar ücret alıyordu.

Apple’ın, uygulamanın bir güvenlik ve gizlilik sorunu olduğu yönündeki suçlamalarına yanıt olarak şirket, hizmetinin Android ile iPhone arasındaki iletişimi daha güvenli hale getirdiğini iddia etti. Ayrıca “Beeper Mini kod tabanının tamamını karşılıklı olarak üzerinde anlaşmaya varılan bir 3. taraf güvenlik araştırma firmasıyla paylaşmaya” istekli olduğunu da ekledi.

Beeper Mini yedeklendi ancak bazı değişiklikler yapılmadı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow