Bekleme Modundan NameDrop’a: iOS 17’deki 17 yeni özellik

Duydun mu? iOS 17, StandBy’den uyarlanabilir sese kadar 100’den fazla yeni özellik ile birlikte bugün piyasaya sürüldü. Bazı özellikler bugün kullanılamayacak ancak AirDrop güncellemeleri, Journal uygulaması, yakalama oku ve Apple Music işbirliği dahil olmak üzere iOS 17’nin diğer güncellemelerine dahil edilecek. Bu indirimler için kesin bir tarih veremiyoruz, ancak beklerken dişlerinizi kazabileceğiniz pek çok özellik […]

Bekleme Modundan NameDrop’a: iOS 17’deki 17 yeni özellik

Duydun mu? iOS 17, StandBy’den uyarlanabilir sese kadar 100’den fazla yeni özellik ile birlikte bugün piyasaya sürüldü.

Bazı özellikler bugün kullanılamayacak ancak AirDrop güncellemeleri, Journal uygulaması, yakalama oku ve Apple Music işbirliği dahil olmak üzere iOS 17’nin diğer güncellemelerine dahil edilecek. Bu indirimler için kesin bir tarih veremiyoruz, ancak beklerken dişlerinizi kazabileceğiniz pek çok özellik var.

AYRICA BAKINIZ:

Apple’ın iPhone 15 etkinliğinde duyurduğu her şey

Kişiselleştirilmiş telefon görüşmeleri

Apple’ın iOS 17’si artık en sevdiğiniz kişiler için bir tür duvar kağıdına benzeyen iletişim posterleri içeriyor. Birisi sizi aradığında, aradığınızda ekranınızı dolduracak fotoğraflar, notlar ve isimler içeren bir posteri özelleştirebilirsiniz.

Canlı sesli mesaj

Sabit Hat Çağında hayatta olsaydınız, telefonu açmaya karar vermeden önce telefonun çalmasına izin verebileceğinizi ve sesli mesajı dinleyebileceğinizi hatırlarsınız. Cep Telefonları bu özel gösterim çeşitliliğini mahvetti, ancak Apple’ın iOS 17’si onu geri getiriyor. Birisi sizi arayıp sesli mesaj bıraktığında, mesajın canlı transkripsiyonunu okuyabilecek ve mesajdan ayrılırken cevap verebileceksiniz. Bunun bilinmeyen numaralardan aranmada nasıl devrim yaratacağını düşünün.

Giriş

“Eve gittiğinde bana mesaj at!” diye bağırdığın günler geride kaldı. Arkadaşınıza içki bırakırken ve eve vardığınızda mesaj atmayı unuturken, işte iPhone’da Check In günleri. Bir arkadaşınızla Check-in işlemi başlatabilirsiniz; bu, güvenli bir şekilde vardığınız zamanı algılayacak ve otomatik olarak sevdiğiniz kişiye bildirecektir.

Arama filtreleri

Apple’ın iOS 17’nin arama filtreleri biraz yenilendi. Artık arama filtrelerini birleştirerek daha hassas arama yapabilirsiniz. Örneğin, hayatınız boyunca her adres aradığınızda bulmak yerine, belirli bir arkadaşınızla yaptığınız sohbette “adres” araması yapabilirsiniz.

Konum paylaşımı artık daha kolay

iOS 17, kullanıcılara konumları görüntülemek ve paylaşmak için çok ihtiyaç duyulan bir güncelleme sunuyor. Artık Mesajlar’daki artı düğmesinden birinin konumunu isteyebilirsiniz ve konum paylaşımı bitene kadar konum küçük bir metin balonunda gösterilmeye devam edecektir. Konumlarını devam ettirdiğiniz arkadaşlarınız için de Arkadaşlarımı Bul’u Mesajlar’ın üst kısmında, onların adlarının altında görüntüleyebilirsiniz.

Sesli mesaj güncellemeleri

Artık sesli mesajlarınızın yazıya geçirilmesini sağlayabilirsiniz; bu kuşkusuz sesli mesajın amacı değildir ancak kulaklıklarını unutan herkes için bir lütuftur. Ayrıca sesli mesaj kaydetmeyi duraklatabilir ve göndermeden önce aynı mesajı kaydetmeye devam edebilir, 2 kat hızda oynatabilir ve Mesajlar uygulamasından çıkarken dinlemeye devam edebilirsiniz.

Yeni Çıkartma deneyimi

Mesajlar’daki Plus veya Tapback menüsüne Canlı Çıkartmalar, Memoji, Animoji, emoji çıkartmaları ve diğer üçüncü taraf çıkartma paketlerini dahil ederek tüm çıkartmalarınız iOS 17 ile tek bir yerde. Üstelik kendi çıkartmalarınızı bile oluşturabilirsiniz; kedilerini biraz fazla seven insanlar için devrim niteliğinde (merhaba).

Facetime’da mesaj bırakın

Şimdiye kadar birisi Facetime’ınızı kaçırırsa tek yapabileceğiniz “ne yazık ki arkadaş olduğumuzu sanıyordum” mesajı göndermekti. Apple’ın iOS 17’si bu durumu değiştiriyor ve biri FaceTime aramanıza cevap vermediğinde artık ona sesli mesajla video veya sesli mesaj bırakabilirsiniz.

Yanında olmak

Apple iOS 17, komodininizdeki saat veya mutfak tezgahındaki müziğiniz gibi uzaktan görebileceğiniz bilgileri almak için iPhone’unuzu şarj edilirken yan yatırdığınızda kilidini açabileceğiniz yeni bir tam ekran deneyimi olan Bekleme’yi sunuyor.

Etkileşimli widget’lar

Widget’lar da iOS 17’de yükseltiliyor. Artık yapılacaklar listenizdeki bir öğenin üzerini çizmek, bir şarkıyı duraklatmak veya odadan çıkarken ışıkları kapatmak gibi işlemlerle onlarla etkileşime girebilirsiniz.

İsim Bırak

İOS 17 güncellemelerinden biri AirDrop’a yönelik yepyeni bir güncellemedir. NameDrop, kullanıcıların iPhone’larını ve Apple Watch’larını yan yana koyarak iletişim bilgilerini değiştirmelerine olanak tanıyor. Adınız ve İletişim Posteriniz paylaşımınıza dahildir.

Otomatik düzeltme, ancak daha iyi

Bu doğru: Otomatik düzeltme daha iyi hale geliyor. iOS 17, İngilizce, Fransızca ve İspanyolca dillerindeki hatalara yönelik daha doğru düzeltmelerle otomatik düzeltmeyi iyileştirdi.

Safari profilleri

iOS 17 ile taramanızı, geçmişinizi, çerezlerinizi, uzantılarınızı, Sekme Gruplarınızı ve favorilerinizi “iş”, “kişisel” ve “aman tanrım sakın buna bakmayın” gibi konulara göre ayrı tutmak için Safari’de farklı profiller oluşturabilirsiniz. “

Uyarlanabilir Ses

Bu iOS 17 güncellemesi yalnızca AirPods Pro’nuz (2. nesil) varsa işe yarar. Yeni dinleme modu, gürültü seviyesi kontrollerini sizin için otomatik olarak ayarlayacak ve gürültü engelleme özelliğini ekleyecektir. Bu bana otomatik parlaklığı hatırlatıyor; yüzde 95 oranında sevdiğim ve yüzde beş oranında kesinlikle nefret ettiğim bir özellik.

Çevrimdışı haritalar

Nihayet! İOS 17 ile haritaları indirebilir ve hizmetiniz olmadığında bunları kullanabilirsiniz; bu, metroda yer altında seyahat etmek veya uzun bir yürüyüşe çıkmak için mükemmel olacaktır.

Sadece “Siri” deyin

Üzgünüz, bu iOS 17’den aldığımız en az heyecan verici güncelleme. Artık “Hey Siri” demenize gerek yok, sadece “Siri” diyebilirsiniz.

Görsel Arama

iOS 17 olaylara bakış açımızı değiştiriyor. Fotoğrafını çektiğiniz yiyeceklerden, haritalardan, resimlerde gördüğünüz mağazalara kadar benzer tarifler ve daha fazlasını bulabilirsiniz. Bu araçların birçoğu duraklatılmış videoda da çalışır.

Teknory