BeReal’e Müzik Nasıl Eklenir?

BeReal uygulaması, Spotify veya Apple Music’ten müzik aktarmanıza izin veren bir özelliğe sahiptir. Mobil cihazınızda bu iki akış sitesinden birinde bir hesap oluşturduktan sonra, uygulamaya şarkı eklemek için bu hesabı kullanın. BeReal’deki müzik özelliği, uygulamanın kullanımını daha ilginç hale getiriyor. BeReal’e nasıl şarkı ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, bu makale nasıl yapılacağını açıklayacaktır. BeReal’ı Android veya iOS’ta Spotify’a […]

BeReal’e Müzik Nasıl Eklenir?

BeReal uygulaması, Spotify veya Apple Music’ten müzik aktarmanıza izin veren bir özelliğe sahiptir. Mobil cihazınızda bu iki akış sitesinden birinde bir hesap oluşturduktan sonra, uygulamaya şarkı eklemek için bu hesabı kullanın. BeReal’deki müzik özelliği, uygulamanın kullanımını daha ilginç hale getiriyor.

BeReal’e nasıl şarkı ekleyeceğinizi bilmiyorsanız, bu makale nasıl yapılacağını açıklayacaktır.

BeReal’ı Android veya iOS’ta Spotify’a Nasıl Bağlarsınız?

İster ücretsiz ister premium abonelik planı kullanıyor olun, Spotify’ın BeReal’e bağlanması kolaydır. Spotify’ı BeReal uygulamanıza şu şekilde bağlayabilirsiniz:

 1. BeReal Uygulamanızı Android veya iPhone’unuzda açın.
 2. Sağ üst köşedeki profil fotoğrafınıza dokunun.
 3. Bir sonraki ekranı görüntülemek için sağ üst köşenizdeki üç nokta simgesine dokunun. “Özellikler”in altında “Ses”i seçin.
 4. Hesabınızın olduğu müzik akışı sitesinin yanındaki “Bağlan”a dokunun.
 5. Spotify veya Apple Music’i açmak için oturum açma ayrıntılarınızı girin.

Apple Music’i BeReal Uygulamasına Nasıl Bağlarsınız?

Apple Music’i kullanmayı planlıyorsanız Öğrenci, Aile, Apple One veya Bireysel dahil olmak üzere premium bir abonelik planınız olduğundan emin olun. Ardından, Apple Music’i BeReal uygulamasına şu şekilde bağlayın:

 1. BeReal uygulamanızı iOS cihazınızda başlatın ve sağ üst köşeye gidin.
 2. Bir profil ekranı açmak için Profil fotoğrafı simgenize dokunun.
 3. Bu ekranın sağ üst köşesine gidin ve “Ayarlar”ı görüntülemek için üç nokta simgesine dokunun.
 4. Kategoriler içeren bir menü açılacaktır. “Anılar” ve “Ses”i görmek için “Özellikler” kategorisini seçin.
 5. Bağlama işlemini başlatmak için “Ses” seçeneğine dokunun.
 6. Oturum açma sayfasına gitmek için Apple Music’in yanındaki “Bağlan” simgesine dokunun.
 7. Doğru ayrıntılarla Apple hesabınıza giriş yapın.

Not: Apple Music’in BeReal ile bağlantısını kaldırmak için “Oturumu Kapat”a dokunun.

Bir BeReal Gönderisine Şarkı Nasıl Eklenir?

Spotify veya Apple Music’inizi BeReal uygulamasına nasıl bağlayacağınızı öğrendiniz. Artık bir BeReal gönderisine nasıl şarkı ekleyeceğinizi bilmeniz gerekiyor. Bunu Android veya iOS cihazınızda şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Cihazınızda Spotify veya Apple Music uygulamanızı başlatın. Herhangi bir türden bir şarkı seçin ve çalın.
 2. Telefonunuzda BeReal Uygulamasını açın. Fotoğraf çekmek için kameranızın düğmesine dokunun.
 3. BeReal’e gönderi olarak eklemek istediğiniz fotoğrafa dokunun. Aynı anda “Spotify” veya “Apple Music” simgesine dokunun.
 4. “Paylaşılan”, “Özel” veya “Devre Dışı Bırak” öğelerini gördüğünüz alt sayfaya gidin. Gönderinizi herkese göstermek için “Paylaşılan”ı ve yalnızca arkadaşlarınıza göstermek için “Gizli”yi seçin. film müziğini iptal etmek için “Devre Dışı Bırak” düğmesine dokunun.
 5. BeReal Gönderinizi paylaşmak için “Gönder” düğmesine dokunun.

BeReal’e Eklenecek En İyi Şarkılar Nasıl Seçilir?

Spotify veya Apple Music, farklı kaynaklardan binlerce şarkıya erişmenizi sağlayabilir. Ancak, BeReal uygulamasında paylaştığınız gönderi türlerine yalnızca bazı şarkılar uygun olacaktır. Uygulamanızın kitaplığına eklenecek şarkıları seçerken şu faktörleri göz önünde bulundurun:

Zevkler ve Tercihler

Müzik söz konusu olduğunda insanların farklı zevkleri ve tercihleri ​​​​vardır. Hızlı tempolu veya yavaş tempolu müziği seviyor olabilirsiniz. Şans eseri, Spotify ve Apple Music kataloglarında her türden şarkı bulunur.

Müzik tarzı

En popüler müzik türleri hip-hop, caz, blues, rock, pop, klasik ve country’dir. Bu nedenle, aradığınız benzersiz enerji seviyelerini ve tarzları temsil eden türleri seçebilirsiniz.

Sanatçı Biyografileri

Belki pek çok müzik sanatçısına aşina değilsiniz ve BeReal kitlenizin hangilerini sevdiğini bilmiyorsunuz. Bu durumdaysanız, çevrimiçi olarak sanatçı biyografilerini okumayı düşünün. Pek çok kişinin dikkatini çekecek gibi görünen biyografileri seçin ve şarkılarını Spotify veya Apple Music’te arayın. Beğendiğiniz şarkıları BeReal’e ekleyin.

Ses kalitesi

Bir şarkıyı favori akış hesabınızdan BeReal’e aktarmadan önce dinleyin. Bir şarkıyı BeReal’e eklemeden önce kullanıcı ve uzmanların oylarını ve yorumlarını kontrol edin. Bu şekilde, hayranlarınıza en kaliteli müzikleri sunabilirsiniz.

BeReal Uygulamasına Müzik Eklemeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

BeReal uygulamasına müzik eklemeden önce aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

 • Şimdilik yalnızca Kanada, ABD, Brezilya, Meksika ve Avustralya’da ikamet edenler BeReal uygulamalarına müzik ekleyebilir. BeReal, müzik özelliğini diğer küresel bölgelerde kullanıma sunmaya devam edecek.
 • Apple Music ve Spotify arasından en az bir akış hizmeti seçin. Ancak, Android cihazınız için yalnızca Spotify’ı seçebileceğinizi unutmayın. Bir iOS cihazınız varsa Spotify veya Apple Music’i seçebilirsiniz.
 • Şu anda dinlediğiniz şarkıyı bir BeReal gönderisine eklemek istiyorsanız Apple Music veya Spotify’da aktif bir hesabınızın olması gerekir. Bu müzik akışı hizmetlerinde yeniyseniz, önce bir hesap oluşturun.
 • Kitlenizle daha derin bir etkileşim kurmak için şarkılarınızın BeReal gönderilerinizin temalarıyla eşleştiğinden emin olun.
 • BeReal uygulamasını tercih ettiğiniz akış hesabına bağlayın. Aşağıda bununla ilgili daha fazla bilgi edinin.

SSS

BeReal uygulamasında önceden yayınlanmış bir şarkı değiştirilebilir mi?

BeReal kullanıcılarının bir gönderi hazırlamak ve göndermek için yalnızca iki dakikası vardır. Canlı yayınlandıktan sonra, onu veya içindeki şarkıyı düzenleyemezsiniz. Bu nedenle, “Gönder” düğmesine dokunmadan önce bir şarkıyı gönderinizin temasıyla eşleştirin.

BeReal uygulamama aynı anda birçok şarkı eklemek mümkün mü?

Her yeni gönderiye bir seferde yalnızca bir şarkı ekleyebilirsiniz. Spotify veya Apple Music hesabınızdan daha fazla şarkı paylaşmak için her gün yeni bir BeReal gönderisi gönderin.

Sadece müzik için bir BeReal uygulaması bulabilir miyim?

Henüz bir klon olmadığı için yalnızca mevcut BeReal uygulamasını kullanabilirsiniz. BeReal uygulamanızı Spotify veya Apple Music’e bağlayın, çünkü bunlar yalnızca desteklenen akış siteleridir. Uygulamaya müzik eklemek için bunları kullanın.

Yalnızca müziği kabul eden bir BeReal alternatifi var mı?

Evet, çoğu kişi kivi uygulaması BeReal’de fotoğraflarla aynı şekilde en sevdikleri şarkıları paylaşmalarına izin verdiği için. Bir iOS cihazı kullanıcısıysanız, Kiwi’yi Apple’ın App Store’undan indirin ve kullanın. Android kullanıcıları hala bekleme listesinde ve uygulama sürümlerinin ne zaman çıkacağını beklemelidirler.

BeReal’de İyi Müziğin Keyfini Çıkarın

BeReal, filtrelenmemiş resimleri arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır. Artık Spotify veya Apple Music’e bağlanmanıza izin veren bir özellik içeriyor. En iyi akış hizmetinizi seçtikten sonra, şarkıları BeReal’e aktarmak için yalnızca basit adımları izlemeniz gerekir. Daha sonra hedef kitleniz için oluşturduğunuz her BeReal gönderisine bir şarkı ekleyebilirsiniz.

BeReal’deki yeni müzik özelliğini mobil cihazınızda kullandınız mı? Spotify veya Apple Music’ten şarkı eklediniz mi? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory