BioShock Filminin Oyuna Sadakatini Yönetmenin Konuşması: “Canon’u Kırmıyoruz”

Özet BioŞok Yönetmen Francis Lawrence, filminin birçok açıdan video oyununa sadık kalacağını ve senaryonun harika durumda olduğunu açıkladı. film kaynak materyale son derece sadık kalsa da Lawrence şunu söylüyor: “hayranlarını şaşırtacak küçük değişiklikler.” Oyunun canlı aksiyon filminde yakalanması önemli olacak pek çok unsuru var; özellikle Rapture’un ve onun ürpertici sakinlerinin genel görünümü ve atmosferi. GÜNÜN […]

BioShock Filminin Oyuna Sadakatini Yönetmenin Konuşması: “Canon’u Kırmıyoruz”

Özet

  • BioŞok Yönetmen Francis Lawrence, filminin birçok açıdan video oyununa sadık kalacağını ve senaryonun harika durumda olduğunu açıkladı.
  • film kaynak materyale son derece sadık kalsa da Lawrence şunu söylüyor: “hayranlarını şaşırtacak küçük değişiklikler.
  • Oyunun canlı aksiyon filminde yakalanması önemli olacak pek çok unsuru var; özellikle Rapture’un ve onun ürpertici sakinlerinin genel görünümü ve atmosferi.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

BioŞok Yönetmen Francis Lawrence, yaklaşan film uyarlamasının video oyununa ne kadar sadık kalacağını anlatıyor. 2007’nin sevilen birinci şahıs nişancı oyununa dayanan bir BioŞok film uzun bir süre geliştirme cehenneminde sıkışıp kalmıştı. Ancak 2022’de proje, tüm girişleri yönetmesiyle tanınan Lawrence ile birlikte Netflix’e taşındı. Açlık Oyunları Michael Green’in senaryosuyla yönetmen olarak duyurulan franchise (Logan, Blade Runner 2049).

Şimdi hala hayır BioŞok Lawrence, filmin çıkış tarihinin ufukta göründüğünü söylüyor OyunlarRadar uyarlamasının 2007 oyunundan çok da uzaklaşmayacağını söyledi. Senaryonun aslına sadık olmasına rağmen yönetmen hâlâ bazı sürprizlerin olabileceği konusunda dalga geçiyor. Aşağıda Lawrence’ın tam yorumuna göz atın:

“Ah, orada bazı yeni küçük parçalarımız var, evet. Yani gerçek şu ki bu birinci oyun, yani çoğuna sadık kalıyoruz, değil mi? Yani hiçbir şekilde kuralları bozmuyoruz. Ama hayranları şaşırtacak bazı yeni küçük sürprizlerimiz var ama hepsi uyuyor. Gerçekten iyi bir senaryomuz var, bu konuda gerçekten heyecanlıyım.”

İlgili: Netflix’in BioShock Filmi: Görmek İstediğimiz 10 Şey


Lawrence’ın BioShock Güncellemesi Neden İyi Haber?

Bioshock's Rapture'da okyanusu gösteren süslü bir kapı ve pencere.

Mükemmel bir uyarlamanın anahtarlarından biri, kaynak materyalde neyin iyi sonuç verdiğini bilmektir. İlk BioŞok oyun, onu diğer birinci şahıs nişancı oyunlarından ayıran bir dizi unsura sahiptir ve bu unsurların korunması, filmin başarısı için çok önemli olacaktır.

Özellikle oyunun ortamı ve atmosferi en güçlü yönlerden biridir. Bir uçak kazasının ardından BioŞok Kahramanımız Jack, Atlantik’in ortasında mahsur kalır ve ilk oyunun geçtiği su altı şehri Rapture’u keşfeder. Rapture görsel olarak büyüleyici ancak şehrin içindeki atmosferi yakalamak da aynı derecede önemli olacak. Jack, şehri kargaşa içinde bulur ve oyunun çoğunu her şeyin nasıl dağıldığını anlamaya çalışarak geçirir, bu da olaylara sürekli bir huzursuzluk hissi verir.

Bu tedirginlik duygusu, Koca Babalar, Küçük Kız Kardeşler ve Mutantlar gibi görsel olarak ve işlevleri açısından tamamen benzersiz olan düşmanların da dahil edilmesiyle tamamlanıyor. BioŞok Evren. Tabii ki, bu sırada BioŞok oyun, canlı aksiyonda aslına sadık kalınarak yeniden yaratılmayı hak eden pek çok yeni unsur içeriyorihtiyacı”küçük kıvrımlar“Burada ve orada beklenmedik bir şey yok, özellikle de video oyunlarının ve filmlerin çok farklı iki araç olduğu göz önüne alındığında.

Kaynak: OyunlarRadar

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow