Bir Barbie Filmi Açılış Elemanı Şaşırtıcı Bir Şekilde Tamamen Pratik Bir Şekilde Yapıldı

Özet Yapım tasarımcısı Sarah Greenwood, Barbie’de şaşırtıcı bir pratik etki ortaya koyuyor – açılış sahnesinde küçük kızların dokunabileceği gerçek bacaklara sahip süper büyük bir Barbie yer alıyor. Barbie, CGI’ya güvenmek yerine oyun süresini taklit etmek ve gerçek ve eğlenceli bir dünya yaratmak için kasıtlı olarak pratik efektler kullandı. Barbie’deki diğer pratik efektler arasında, hareket yanılsaması […]

Bir Barbie Filmi Açılış Elemanı Şaşırtıcı Bir Şekilde Tamamen Pratik Bir Şekilde Yapıldı

Özet

  • Yapım tasarımcısı Sarah Greenwood, Barbie’de şaşırtıcı bir pratik etki ortaya koyuyor – açılış sahnesinde küçük kızların dokunabileceği gerçek bacaklara sahip süper büyük bir Barbie yer alıyor.
  • Barbie, CGI’ya güvenmek yerine oyun süresini taklit etmek ve gerçek ve eğlenceli bir dünya yaratmak için kasıtlı olarak pratik efektler kullandı.
  • Barbie’deki diğer pratik efektler arasında, hareket yanılsaması yaratmak için taşıma bandı araçlarının kullanılması ve filme teatral ve eski usul bir çekim tarzı kazandıran el yapımı setler yer alır.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Yapım tasarımcısı Sarah Greenwood, filmdeki bir sahneyi ortaya koyuyor. Barbie bu şaşırtıcı bir şekilde CGI yerine pratik olarak yaratıldı. Sinemalarda gösterime girdiğinden beri, Barbie gişe rekorları kırarak 2023 yılının en büyük filmlerinden biri olduğunu kanıtladı. oppenheimer ve hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden olumlu eleştiriler almak. Çok fazla canlılık, oyunculuk ve vahşilik var. Barbie’sahneleri ve setleri ve bu efektlerin çoğunun pratik olduğu ortaya çıktı.

Kyle Buchanan ile ilgili New York Times Greenwood’un şaşırtıcı bir pratik etkiye ilişkin açıklamasını paylaştı. Barbie.

Bahsi geçen sahne filmin açılış sahnesidir. BarbieStanley Kubrick’e saygı duruşunda bulunan 2001: Bir Uzay Destanı. Küçük kızlar için ilk yetişkin bebek olan Barbie’nin gelişini gösterir. Küçük kızlar, önlerinde bir yekpare gibi duran şanlı Barbie’yi görünce hemen oyuncak bebeklerini terk ederler. Bu büyük boy bir Barbie ve kızlar sadece dizlerinin üstüne geliyor. Yapım tasarımcısı, bu bacakların “gerçek” Robbie’nin bacaklarını yapıp büyüterek ve “Küçük kızlar gelip onlara dokunabilsin diye fiziksel olarak o setteydiler..”


Barbie Başka Hangi Pratik Efektleri Kullanıyor?

Robbie’nin unvanlı karakterini tanıtan açılış sahnesi, filmdeki tek pratik etkiden çok uzaktır. Barbie. Gerwig, pratik efektlerin kullanımının kasıtlı olduğunu ortaya çıkardı. oyun süresinin neye benzediğini taklit eden ve tüm set parçalarının gerçek olmasını sağlayan bir film yaratmak istedi. Bu nedenle, Barbieland’ın çoğu CGI’dan çok gerçekti.

İLGİLİ: Barbie film Sonu Açıklandı – Kötü Adamın Dönüşü ve Barbie’nin Kararı Ne Anlama Geliyor?

En pratik efektler, Barbie ve Ken (Ryan Gosling) gerçek dünya için Barbie diyarından ayrıldıklarında görülebilir. Sekans, onları çöl, uzay ve bir çiçek tarlası dahil olmak üzere çeşitli yerlerde seyahat ederken görüyor. Tüm bu sahnelerde Barbie ve Ken’in aracı hareketsizdi. Ekip, hareket yanılsaması yaratmak için arka plan ve ön plan öğelerini hareket ettirmek için taşıma bandı araçlarını kullandı. Bu, bir sahne oyununda kullanılan teknikleri anımsatıyor. Ek olarak, uzay sahnesi de dahil olmak üzere tüm setler CGI yerine elle inşa edildi.

Gerwig, filmin oyuncak ayarına eklemek için çeşitli konumların dijital olarak yaratılmak yerine bir diorama kutusundan gelmiş gibi görünmesini istedi. Bu nedenle, dış uzayda tellerle asılı gezegenler ve taşıma bantlarında hareket eden bulutlar varken, çiçek tarlasında ön planda gerçek laleler vardı. Gerwig, oyuncu kadrosu ve ekip, her şeyin teatral ve eski tarz film çekme tarzında nasıl yapıldığından gururla bahsetti. Böylece, Barbie uygulanabilirliğin bazen teknolojinin yapamayacağı bir ton ve ruh uyandırabileceğini kanıtlayan gerçek ama eğlenceli ve güzel bir dünya yaratmayı başardı.

Kaynak: Kyle Buchanan/ Twitter

Teknory