Bir Numaranın Sesli Mesaj Bırakması Nasıl Engellenir?

Size ihtiyacınız olmayan en son ürünü satmaya çalışan bir promosyon mesajı, birlikte geçirdiğiniz zamanın bittiğini kabul etmeyen eski sevgili veya size iyi şanslar dileyen tanınmış bir çılgınlık olsun, hepimiz bu konuda hemfikiriz. can sıkıcı mesajları dinleyerek harcanmamalıdır. Sesli mesajlar telefonunuzda değil, operatörünüzün sunucusunda saklandığından, birinin numarasını engellemek, o kişinin birbiri ardına can sıkıcı mesajlar bırakmasını […]

Bir Numaranın Sesli Mesaj Bırakması Nasıl Engellenir?

Size ihtiyacınız olmayan en son ürünü satmaya çalışan bir promosyon mesajı, birlikte geçirdiğiniz zamanın bittiğini kabul etmeyen eski sevgili veya size iyi şanslar dileyen tanınmış bir çılgınlık olsun, hepimiz bu konuda hemfikiriz. can sıkıcı mesajları dinleyerek harcanmamalıdır.

Sesli mesajlar telefonunuzda değil, operatörünüzün sunucusunda saklandığından, birinin numarasını engellemek, o kişinin birbiri ardına can sıkıcı mesajlar bırakmasını engellemez.

Bir numaranın cep telefonunuza sesli mesaj bırakmasını nasıl engelleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız doğru sayfadasınız. Bu makale, en popüler telefonların prosedürünü kapsayan birkaç adımda bunu nasıl yapacağınızı gösterecek.

Bir Numaranın Sesli Mesajdan Ayrılması Nasıl Engellenir – iPhone

iPhone 4’ten bu yana iOS, engellenen kişileri ve numaraları otomatik olarak sesli postanın gelen kutusuna yönlendirerek onlarla ilgilenir. Sonuç olarak, uyarılar, zil sesleri veya titreşimler tarafından bilgilendirilmez veya rahatsız edilmezsiniz. Bu çözüm, iPhone kullanıcılarının bu konudaki temel kaygısını gideremiyor, çünkü istenmeyen arayanlar yine de sesli mesaj bırakabiliyor. “Engellenen Mesajlar” bölümünde tutulacaklar ve sesli mesaj günlüğünün en altında bulunarak gerçekten aranan mesajlar için ayrılan değerli alanı işgal edecekler.

Belirli arayanlardan gelen sesli mesajları tamamen engellemek istiyorsanız, bu yalnızca operatörünüz aracılığıyla olabilir. Bazı sağlayıcılar bu hizmeti bir ücret karşılığında sunar veya daha yüksek maliyetli planlara dahil eder, diğerleri bunu ücretsiz yapar ve geri kalanı hiç yapmaz. Kullanılabilirliği mobil şirketinizle kontrol edin ve gelişmiş hizmetlere kaydolurken kararlaştırılan şartları tam olarak anladığınızdan emin olun. Şunu da kullanabilirsiniz: Federal İletişim Komisyonu’nun resmi sayfası daha fazla bilgi için.

İşte operatörler için örneklerden biri, ancak sorununuzu çözmek için doğrudan operatörünüzle iletişime geçerek en iyi sonuçları alacaksınız.

Taşıyıcı Uygulama Örneği: Google Project Fi

Google Fi, kolaylaştırılmış bir kullanıcı deneyimi sağlamak için bir uygulama kullanır. Google Fi uygulamasını kullanarak bir numarayı nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Google Fi uygulamasını açın.
 2. “Hesap”a gidin.
 3. “Spam ve engellenen numaralar”a gidin ve “Engellenen Numaralar”ı seçin.
 4. Engellemek istediğiniz numarayı girin.
 5. Kaydet’e dokunun.

Operatör Özel Kodları ile Sesli Mesaj Engelleme

İstenmeyen arayanlarla başa çıkmak için kesin ama etkili bir çözüm, iPhone’unuzda yeni mesaj olma olasılığını tamamen ortadan kaldırmaktır. Bu yöntemin, hem aranan hem de istenmeyen her türlü arayan kişiden gelen sesli mesajları önleyeceğini unutmayın. Her telefon ve her operatör bu yöntemin çalışmasına izin vermediğinden, cihazınız için çalışamazlar.

Engellenen numaraların iPhone’larda sesli mesaj bırakmasını tamamen engelleyerek nasıl durduracağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Telefon uygulamasını açın.
 2. Tuş takımında *#62# tuşlayın. Son basamağı girer girmez, kod çalıştırılmalıdır. Değilse, “Ara”ya dokunun.
 3. Ekranınızda görüntülenen sayıları not edin veya ekran görüntüsü alın. Bu sayılar, Posta Kutusu Numaranızı temsil eder.
 4. Ayarlar uygulamasını açın.
 5. “Telefon” üzerine dokunun.
 6. “Çağrı Yönlendirme”yi seçin.
 7. Geçiş seçeneğine dokunarak “Çağrı Yönlendirmeyi” etkinleştirin.
 8. Posta Kutusu Numaranızı görüntülenen alana kopyalayın.
 9. Telefon uygulamasını tekrar açın.
 10. Tuş takımında, sesli posta servisini devre dışı bırakmak için #404 tuşlayın ve Ara tuşuna basın.
 11. “Sesli Arama Yönlendirme”, “Veri Arama Yönlendirme” ve “Faks Arama Yönlendirme” gibi devre dışı bırakılan tüm sesli posta özelliklerinin yer aldığı yeni bir pencere açılacaktır.
 12. Pencereden çıkmak için “Kapat” seçeneğine dokunun.

Sesli mesaj özelliğini istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebileceğinizi unutmayın. Mobil operatörünüz tarafından sağlanan ilgili kodu çevirmeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca, yukarıda gösterilen kodlar operatörünüz için çalışmayabilir. İşlemi başlatmak için MMI kodu bilgileri için operatörünüzün web sitesine bakın.

Üçüncü Taraf Uygulamaları

İstenmeyen sesli mesaj vaat edilen diyarına erişim söz konusu olduğunda, üçüncü taraf uygulamaları başka bir kaynaktır. Bunlardan herhangi birini yüklemeye karar vermeden önce gerekli özeni gösterin ve gerçek kullanıcılardan gelen incelemeleri değerlendirin. Ayrıca, uygulamanın verilerinizi nasıl topladığını, paylaştığını ve işlediğini kontrol edin.

Uygulamalardan bazıları, “Üçüncü Taraf Analitik Kaynakları” bölümünde listelenmiştir. ABD Federal İletişim Komisyonu yukarıda belirtilen web sayfası.

Onlardan biri YouMail Sesli Posta ve Spam Engelleme, Spam arayanların numaranıza ulaştıklarında “hizmet dışı” selamlaması duymaları gerektiğini iddia ediyor. Yukarıda belirtilen listeden dikkate alınması gereken bir diğer Merhabasesli posta gelen kutusunu tamamen atlayarak engellenen aramaların “gerçekten” engellenmesine izin verdiği varsayılan sesli posta korumalı premium ücretli bir sürüm sunar.

Android Cihazda Bir Numaranın Sesli Mesaj Bırakmasını Engelleme

İstenmeyen mesajlardan kaçınmanın mümkün olduğu toprakları fethetmek söz konusu olduğunda, Android ile işler daha kolay görünüyor. Google Voice genellikle standart cihazınıza önceden yüklenmiş olarak gelir ve onu istenmeyen numaraları daha etkili bir şekilde engellemek için kullanabilirsiniz. Pek çok kullanıcı, özellikle spam arayanlar söz konusu olduğunda, bu hizmet tarafından sağlanan filtrelemeden memnun olduğunu bildirmektedir. Ek olarak, Arama Filtreleme özelliği, satış aramalarına karşı sağladığı koruma nedeniyle büyük beğeni topluyor.

İşte yapmanız gerekenler:

 1. Google Voice uygulamasını açın veya Google Play Store’dan indirin ve kurun.
 2. “Son aramalar” günlüğünde, engellemek istediğiniz numarayı veya kişiyi bulun ve üzerine basın.
 3. Üç dikey nokta sırası olarak görünen “Diğer seçenekler” düğmesine basın.
 4. Blok numarası seçeneğine dokunun.

Google Play Store ayrıca sesli postayı engelleyebilmeyi destekleyen birçok üçüncü taraf hizmeti içerir. Bunlardan herhangi birini indirmeden önce, sisteminizin destekleyip desteklemediğini ve saygın olup olmadığını kontrol edin. Bu makalenin amacı doğrultusunda ve popülaritesi ve iyi değerlendirmeleri nedeniyle “Çağrı Kontrolü” anılmayı hak ediyor.

Hattınızdaki sesli mesaj özelliğinin devre dışı bırakılmasını talep etmek için mobil operatörünüzle de iletişime geçebilirsiniz. Bu yöntem, arayanın bilinmesi veya bilinmemesi, aranması veya istenmemesi fark etmeksizin herhangi birinin mesaj bırakmasını engeller.

Bir Numaranın Samsung’da Sesli Mesaj Bırakmasını Engelleme

Samsung cihazları genellikle Google Voice uygulaması önceden yüklenmiş olarak geldiğinden, onu kullanmak çoğu kullanıcı için çalışmalıdır. En yeni Samsung işletim sistemi, doğrudan Telefon uygulamasından numara engellemeye izin verse de, sesli mesajlar hala saklanıyor ve istenen mesajlar için ayrılan alanı kaplıyor. Bu nedenle, Google Voice gitmenin yoludur. Bir numaranın sesli mesaj bırakmasını şu şekilde engelleyebilirsiniz:

 1. Google Voice uygulamasını arayın ve simgesine dokunun.
 2. “Sesli Mesaj” seçeneğine basın.
 3. “Son Aramalar”ınızda arama yapın ve engellemek istediğiniz numaranın veya kişinin üzerine basın.
 4. Ekranın sağ tarafında gösterilen dikey noktalara dokunun. “Diğer seçenekler” menüsüne erişmenizi sağlayacaklar.
 5. “Blok numarası”nı seçin.
 6. Bitirmek için “Engelle”ye dokunun.

Sesli posta engelleme, üçüncü taraf uygulamaları aracılığıyla da sağlanabilir. Google Play Store’da seçim yapabileceğiniz pek çok şey olduğundan, birini indirmeden önce itibarlarını değerlendirin. İncelemeleri okuyun ve cihazınızda çalışıp çalışamayacaklarını kontrol etmeyi unutmayın. Yüksek puanlı kullanıcı onayı için “Çağrı Kontrolü” öne çıkıyor. İddiaya göre, aramaları hemen cevaplayıp kapattığı için engellenen arayanlara sesli mesaj bırakma şansı vermiyor.

Sesli mesaj özelliğinin tamamen devre dışı bırakılması için hattınızın operatörüyle iletişime geçin ve bunu yapmasını isteyin. Bu yöntemin kimsenin mesaj bırakmasına izin vermeyeceğini unutmayın.

Artık Sesli Mesaj Yok

Bu makalenin, bir numaranın cihazınıza sesli mesaj bırakmasını engelleme hakkında faydalı bilgiler sağlayarak, istenmeyen sesli mesajlarla başa çıkmanın yollarını bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Sonuç olarak, sorununuzu çözmenin en iyi yolu, yardım için operatörünüze danışmaktır.

Başka bir yöntemin var mı? Bu son derece sinir bozucu sorunla uğraşırken nihai çözümü buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory