Bir Tablet veya iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

İkinci monitörler, bilgisayarlarının görüntüleme yüzeyini genişletmek için mükemmel bir çözümdür. Tabletler ve iPad’ler, özellikle ara sıra kullanım için tam ölçekli monitör kurulumlarına uygun fiyatlı bir alternatif olabilir. Bir tableti veya iPad’i ikinci monitör olarak nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makale faydalı ipuçları paylaşıyor ve ikisini sorunsuz bir şekilde bağlamak için uygulamalar sağlıyor. […]

Bir Tablet veya iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

İkinci monitörler, bilgisayarlarının görüntüleme yüzeyini genişletmek için mükemmel bir çözümdür. Tabletler ve iPad’ler, özellikle ara sıra kullanım için tam ölçekli monitör kurulumlarına uygun fiyatlı bir alternatif olabilir.

Bir tableti veya iPad’i ikinci monitör olarak nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Bu makale faydalı ipuçları paylaşıyor ve ikisini sorunsuz bir şekilde bağlamak için uygulamalar sağlıyor. Hemen dalalım.

Bir Tablet veya iPad’i Windows PC için İkinci Monitör Olarak Kullanma

Bir tableti veya iPad’i bir Windows PC’ye bağlamak, üçüncü taraf uygulamaları aracılığıyla yapılabilir. Birçok uygulama var, ancak biz yalnızca en iyilerinden bazılarını listeledik.

Herhangi bir cihazı Windows PC’nize bağlama konusunda kazananımız Splashtop uygulaması oldu. Bu uzaktan erişim aracı, Windows PC’nizi iPad veya tabletten bir abonelikle veya ücretsiz olarak kullanmanızı sağlar. Harika olan şey, ekran yansıtma özelliğinin ücretsiz sürümle birlikte gelmesidir.

Bu uygulamanın iki bileşeni vardır. Splashtop, tabletinize veya iPad’inize yüklediğiniz bir uygulamadır ve Splash Display, bir Windows PC aracısıdır.

iPad’inizi veya tabletinizi bir Windows PC’ye nasıl bağlayacağınızla ilgili ayrıntılı talimatlar için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. İndir su sıçraması uygulama senin ipad veya Android tablet.
 2. Yükle Splashtop XDisplay aracı Windows masaüstünüzde.
 3. Yazılım yüklendikten sonra iPad’inizi veya tabletinizi bilgisayara bağlamak için bir şarj kablosu kullanın.
 4. Uygulamayı her iki cihazda da başlatın.

Masaüstünüz iPad veya tablet ekranınızda görünmelidir ve tabletiniz artık normal bir ekran olarak kullanılabilir.

En iyi şekilde yararlanmak için ekranı özelleştirebilirsiniz. XDisplay uygulamasını Windows masaüstünüzde başlatın ve kare hızını, ekran kalitesini ve çözünürlüğü ayarlayın.

Genel olarak, Splashtop ucuz, platformlar arası bir seçenektir, ancak en sorunsuzu değildir. Ancak, bankayı bozmadan işi gayet iyi yapacak.

Duet Display ile iPad’i İkinci Monitör Olarak Kullanma

Splashtop gibi, Düet Gösterisi iPad, iPhone veya Android cihazınızı Windows veya Mac PC’nize bağlar. Ancak Duet Display uygulaması ücretsiz değildir. Windows ve Mac için 10 günlük bir deneme süresi alırsınız ve ardından yalnızca 10 dakika veya daha az süreye ihtiyacınız yoksa ve bağlamak için bir kablo kullanmıyorsanız bir aboneliğe ihtiyacınız vardır. iPad’inizi veya tabletinizi ikinci bir monitöre dönüştürmek istiyorsanız, en akıcı uygulama deneyimlerinden biridir.

Standart sürüm, iPad klavyelerini destekler ve ekrandaki bilgisayar uygulamalarınıza dokunmatik kontroller ekler. Ücretli abonelikle kablosuz bağlantı, uzak masaüstü özellikleri ve gelişmiş grafikler eklemek için Duet Air özelliğini kullanabilirsiniz. Ancak, bu gelişmiş özellikler yıllık abonelik gerektirir. Tableti çizim özellikleri için kullanıyorsanız Duet Pro aboneliği için ekstra ücret ödemek isteyebilirsiniz.

 1. Uygulamayı masaüstünüze ve tabletinize/telefonunuza yükledikten sonra, PC’de çalıştığından emin olun.
 2. PC’yi bir USB kablosu kullanarak tablete takın. Bağlantı anında olmalı ve masaüstü özelliği hazır olacaktır.
 3. Ekran ayarlarını değiştirmek için PC’de “Duet Display” simgesini seçin. Varsayılan ayarlar iyi çalışıyor ancak daha eski bir dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız yavaş görünebilir. İşte o zaman çözünürlüğü veya kare hızını düşürebilirsiniz.

Tablet veya iPad’i Mac için İkinci Monitör Olarak Kullanma

iPad kullanıyorsanız bu bölümü okumaya devam edin. Bir Android tableti bir Mac’e bağlamak istiyorsanız, Alternatif yöntemler bölüm.

Sidecar, iPad’inizi Mac’iniz için ikinci bir monitör olarak yatay yönde kullanmanızı sağlayan harika bir yerel araçtır. Aracı, iPad’inizde farklı uygulamaları veya Mac’inizdekilerle aynı uygulamaları göstermek için kullanabilirsiniz.

Bağlantının düzgün çalışması için cihazlarınızda Wi-Fi ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

Sepet Seçeneklerini İnce Ayarla

Sidecar’ı kurmak için öncelikle iPad ve Mac’inizde aynı Apple Kimliği ile giriş yaptığınızdan emin olun.

Ardından, aşağıdaki adımları izleyin:

 1. aç senin Mac ve şuraya gidin: elma menüsü.
 2. git Sistem TercihleriDaha sonra Sepet.
 3. göstermek için seçenekleri ayarlayın. kenar çubuğu Ve Dokunmatik Çubuk iPad’inizde.
 4. seçin Bağlanmak iPad’inize henüz bağlı değilseniz açılır menü.
 5. Listeden iPad’inizi seçin.

Cihazları bağlamanın başka bir yolu da Görüntülemek içinde Kontrol Merkezi ve Ekran Menüsü menü çubuğundan. Ayrıca, ekran tercihlerine gidebilir ve AirPlay Ekran açılır menüsünü kullanabilirsiniz.

Sidecar ile Mac’inizi ve iPad’inizi bağlamak için kablo kullanmanıza gerek yoktur.

Sepeti Kullanma

Mac’inizi iPad’e bağlamadıysanız şuraya gidin: Kontrol Merkeziardından tıklayın Görüntülemek. Sepet menüsünün göründüğünü göreceksiniz. Bu menü, iPad’inizle çalışma şeklinizi değiştirebileceğiniz yerdir. Örneğin, ekran yansıtma veya iPad’i ayrı bir ekran olarak kullanma arasında geçiş yapabilirsiniz. Touch Bar’ı iPad’inizde gizlemeyi veya göstermeyi de seçebilirsiniz.

İşte başlamanız için bazı temel komutlar:

 • Bilgisayarınızdan iPad’e bir pencere taşıma: Bir pencereyi ekranın kenarına sürükleyin ve işaretçinin iPad’de görünmesini sağlayın. Alternatif olarak, seçin pencereDaha sonra Pencereyi iPad’e Taşı.
 • Bir pencereyi iPad’den Mac’e taşıma: Mac’te işaretçiyi görene kadar bir pencereyi iPad’inizden kenara sürükleyin.
 • iPad’inizde Touch Bar’ı kullanma: Herhangi bir düğmeye dokunun. Dokunmatik Çubuk parmağınızı veya Apple Pencil’ı kullanarak.
 • iPad’in bağlantısını kesin: Çalışmayı bitirdiğinizde, bağlantıyı kes iPad kenar çubuğunun altındaki düğme.

Bir iPad’i Mac için İkinci Monitör Olarak Kullanmanın Alternatif Yöntemleri

Belki Sidecar’ı desteklemeyen daha eski bir Mac sürümünüz var veya bir Android tablet kullanıyorsunuz. Öyleyse, iPad veya tablet ekranınızı yine de yansıtabilirsiniz. Bunun yerine üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız gerekir.

En ucuz seçenek Splashtop Wired XDisplay’dir. Bu uygulamayı kullanmak için Mac, iPad veya tabletinizi bir USB ile bağlayın. Bu uygulama en akıcı deneyimi sağlamasa da işi halleder.

Bu uygulamayı kullanarak iPad’inizi Mac’inize nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. İndirin ve kurun XDisplay Mac’inizdeki ajan.
 2. İndirin ve kurun XDisplay uygulama senin ipad veya tablet.
 3. Masaüstü uygulamasını çalıştırın ve iPad veya tableti bir kablo kullanarak Mac’inize bağlayın.
 4. Tablette boş bir masaüstü göreceksiniz. Şuraya git: Görüntülemek monitör ayarlarını değiştirmek için ayarlar.

XDisplay oldukça iyi bir ekran yansıtma deneyimi sunar ve Mac’inizde Sidecar işlevi yoksa harika bir alternatiftir. XDisplay’den daha profesyonel bir yaklaşıma ihtiyacınız varsa Duet Display’e yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Daha pahalı ama daha iyi bir alternatif.

Splashtop’a çok benzer şekilde, iPad’iniz veya tabletiniz ve Mac’iniz için ayrı bir uygulama var. Standart iOS uygulamasının yıllık olarak ödenen aylık 5 ABD doları veya 8,25 ABD doları olduğunu unutmayın. “Standart” sürüm ayrıca iki cihazı bağlamak için bir kablo kullanır. Kablosuz bağlantı ve uzak masaüstü özellikleri veya gelişmiş grafikler gibi diğer avantajlar için fazladan ödeme yapabilirsiniz. Son olarak, çizim özellikleri için ayrıca yıllık bir ücret ödersiniz.

Avucunuzun İçinde Çift Monitör Kurulumu

Çift monitör kurulumlarına yatırım yapmak oldukça pahalı bir girişimdir. Tam ölçekli sisteme ihtiyaç duymadığınız sürece iPad’inizi veya tabletinizi daha ucuza ikinci bir monitöre dönüştürebilirsiniz. Neyse ki, cihazları birbirine bağlamaya yardımcı olan yeterince mükemmel uygulama var ve hatta Mac’in bunu yapmanıza izin veren yerleşik bir özelliği var.

Bu makale, tabletinizi veya iPad’inizi ikinci bir monitör olarak kullanmanın en iyi yöntemlerini açıkladı. Umarım, bankayı bozmadan üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olurlar.

Bahsedilen uygulamalardan herhangi birini ikinci monitör olarak kullandınız mı? Hangisi favorin? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory