Bir Telefon Numarasına E-posta Nasıl Gönderilir

E-posta, bugün sahip olduğumuz en önemli iletişim araçlarından biridir. Hemen hemen herkesin kişisel ve iş bağlantılarına mesaj göndermek ve almak için bir e-posta hesabı vardır. Çoğu insanın bilmediği şey, bir telefon numarasına nasıl e-posta gönderileceğidir. Bu, iş iletişimleri de dahil olmak üzere çeşitli durumlar için yararlı olabilir. Bir telefon numarasına nasıl e-posta gönderileceğini öğrenmek istiyorsanız, […]

Bir Telefon Numarasına E-posta Nasıl Gönderilir

E-posta, bugün sahip olduğumuz en önemli iletişim araçlarından biridir. Hemen hemen herkesin kişisel ve iş bağlantılarına mesaj göndermek ve almak için bir e-posta hesabı vardır. Çoğu insanın bilmediği şey, bir telefon numarasına nasıl e-posta gönderileceğidir. Bu, iş iletişimleri de dahil olmak üzere çeşitli durumlar için yararlı olabilir.

Bir telefon numarasına nasıl e-posta gönderileceğini öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki makaleyi okuyun.

Gmail’de Bir Telefon Numarasına E-posta Nasıl Gönderilir?

Gmail, dünyanın en popüler e-posta istemcilerinden biridir ve çeşitli araçlar sunar. Bir telefon numarasına e-posta göndermek bunlardan biridir. Gmail’de bir telefon numarasına e-posta göndermek için bu adımları izleyin.

 1. Giriş Gmail web tarayıcınızda.
 2. Yeni bir e-posta açmak için “Oluştur”a tıklayın.
 3. “Kime” alanına 10 haneli cep telefonu numarasını, @ ve SMS Ağ Geçidi kodunu yazın.
 4. Mesajınızı oluşturun.
 5. “Gönder”e basın.

Gönder’e bastığınızda, e-posta otomatik olarak bir SMS mesajına aktarılır ve alıcınıza kısa mesaj olarak ulaşır.

Outlook’ta Bir Telefon Numarasına E-posta Nasıl Gönderilir

Outlook, iş dünyasında son derece yaygın bir e-posta istemcisidir. Pek çok kişinin, e-postadan metne özelliği sunan Outlook aracılığıyla profesyonel bir e-posta hesabı vardır. Outlook hesabınızdan bir telefon numarasına e-posta göndermek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Açık Görünüm.
 2. Sol üst köşedeki “Yeni E-posta” düğmesini tıklayın.
 3. “Kime” alanına 10 haneli cep telefonu numarasını, @ ve SMS Ağ Geçidi kodunu yazın.
 4. Mesajını yaz.
 5. E-postanızı gönderin.

Gönder’e bastıktan sonra, e-posta bir metne aktarılacak ve alıcınız onu alacaktır.

Hotmail’de Bir Telefon Numarasına E-posta Nasıl Gönderilir

Hotmail, bugün hala birçok kişinin kullandığı bir e-posta istemcisidir. Bu e-posta istemcisini kullanarak bir telefon numarasına e-posta gönderebilirsiniz. Hotmail’de bir telefon numarasına e-posta göndermek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Giriş yap Hotmail hesap.
 2. Yeni bir e-posta açmak için “Yeni”ye tıklayın.
 3. “Kime” alanına 10 haneli cep telefonu numarasını, @ ve SMS Ağ Geçidi kodunu yazın.
 4. E-postanızı yazın.
 5. “Gönder”i tıklayın.

Gönder’e tıkladığınızda, e-postanız girdiğiniz telefon numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir.

SMS Ağ Geçidi Kodu Nasıl Bulunur?

Çoğu cep telefonu operatörü, müşterilerine benzersiz SMS ağ geçidi kodunu sunar. Ancak mobil hizmetini belirli bir şirketten alan her müşteri aynı SMS Gateway koduna sahip olacaktır. Bir kodu yalnızca bir kez öğrenmeniz gerektiğinden, bu size fayda sağlayacaktır.

Bir SMS ağ geçidi kodu bulmak istiyorsanız, kapsamlı bir liste bulabilirsiniz. burada.

Her cep telefonu operatörünün bir SMS ağ geçidi kodu sağlamadığını unutmayın, bu nedenle bir tane bulamazsanız muhtemelen yoktur.

Bir Telefon Numarasına E-posta Gönderme Sınırlamaları

Bir telefon numarasına e-posta göndermenin çeşitli sınırlamaları vardır. Modern manifatura ve mesajlaşmanın gelişmiş özelliklerinin çoğunu kullanamazsınız. Ayrıca, e-posta istemcinizin sunduğu biçimlendirme seçeneklerinin çoğunu kullanamayacaksınız.

Bir telefon numarasına e-posta gönderirken, genellikle aşağıdaki formatla sınırlandırılırsınız.

 • 160 karakter
 • Yalnızca düz metin
 • emoji yok

Bazı e-posta istemcileri resimleri resimli telefonlara gönderebilir. Ancak, bu hızlı bir şekilde başarısız olabilir veya bozuk bir ek olarak teslim edilebilir.

SSS

Aynı anda birden fazla telefon numarasına e-posta gönderebilir miyim?

Evet, aynı anda birden fazla telefon numarasına e-posta gönderebilirsiniz. Bu özellikle işletmeler için kullanışlıdır. Bir şirketten kısa mesaj yoluyla kişisel olmayan bir bildirim veya reklam aldıysanız, bu mesajı büyük olasılıkla e-postadan göndermişlerdir.

Toplu bir telefon numarası listesine e-posta göndermenin en etkili yolu, bunun için tasarlanmış bir üçüncü taraf hizmeti kullanmaktır. Çevrimiçi olarak birkaç bütçe dostu veya ücretsiz hizmet bulabilirsiniz. Bu platformlar, e-posta adresiniz ile iletişim kurduğunuz telefon numarası arasında aracı görevi görür. Bunu yaparak, mesajınız üzerinde size daha fazla kontrol sağlarlar.

Biçimlendirmeli bir telefon numarasına nasıl e-posta gönderirim?

Emoji, grafik ve hatta renkli metin göndermek istiyorsanız üçüncü taraf bir hizmet kullanmanız gerekecektir. Üçüncü taraf e-postadan metne dönüştürme yazılımı genellikle biçimlendirilmiş mesajlar göndermenize olanak tanır. Hatta bağlantılar veya GIF’ler ekleyebileceksiniz.

Telefon numarasının SMS ağ geçidi kodu yoksa ne olur?

Bazı mobil şirketlerin SMS ağ geçidi kodları yoktur. Bu kod olmadan, e-posta istemcinizdeki metne e-posta gönderemezsiniz. Ancak, e-postadan metne üçüncü taraf yazılımınız varsa, bu mesajı yine de gönderebilirsiniz. Bu servislerin çoğu, SMS ağ geçidi kodu olmasa bile bir telefon numarasına gönderme yapmanızı sağlar.

Uluslararası bir numaraya e-posta gönderebilir miyim?

Evet, uluslararası cep telefonu şirketinin bir SMS ağ geçidi kodu varsa veya üçüncü taraf bir hizmete kaydolduysanız. Telefon numarasını yazarken ülke kodunu ve parantezleri atlayacaksınız. E-postadan metne işlevinin çalışması için telefon numarası yalnızca on basamaklı olabilir.

Bir telefon numarasına e-posta gönderirken konu satırı kullanabilir miyim?

Bir telefon numarasına gönderirken bir e-postanın konu satırını kullanabilirsiniz. Kısa mesajların ayrıca konu satırları vardır. Çoğu kişi kısa mesaj göndermek için kullanmadığından, hemen hemen her telefon varsayılan olarak konu satırını gizleyecektir.

E-postanızın konu satırını doldurduğunuzda, konu satırı metin üzerinde otomatik olarak doldurulur.

E-postalar ve Metinler Birbirleriyle Konuşabilir

Pek çok kişi, bir telefon numarasına nasıl e-posta gönderileceğini ve alıcının mesajı metin olarak görmesini sağlamayı bilemeyebilir. Bu benzersiz mesajlaşma aracı, metin mesajlaşmasının ilk günlerinden beri kullanılmaktadır, ancak bu aracın yetenek düzeyi değişiklik göstermektedir.

E-postanızdan bir telefon numarasına düz metin mesajı gönderebilirsiniz. Bir iş e-postasından toplu bir telefon numarası listesine tamamen biçimlendirilmiş pazarlama kampanyaları göndermek için üçüncü taraf yazılımları da kullanabilirsiniz. Günümüzün birçok işletmesi, müşterilerine etkili bir şekilde ulaşmak için bu aracı kullanır.

Artık bir telefon numarasına nasıl e-posta göndereceğinizi bildiğinize göre, ne tür bir mesaj göndereceksiniz? Bir arkadaşınıza mesaj mı atıyorsunuz yoksa işletmeniz için bir reklam mı tasarlıyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory