Black Panther 2: T’Challa MCU’da nasıl ölüyor?

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-11T00:04:04 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-11T00:04:13 Kara Panter 2, yıldız Chadwick Boseman’ın gerçek hayattaki ölümüyle başa çıkmak gibi tatsız bir göreve sahiptir. Burada Black Panther: Wakanda Forever’da trajedinin nasıl oynandığını açıklıyoruz, bu yüzden bu, ÖNDE SPOİLER OLACAĞINA dair uyarınız. Olağanüstü başarılı Black Panther filminde T’Challa’yı oynadıktan sadece iki yıl sonra, aktör Chadwick Boseman, […]

Black Panther 2: T’Challa MCU’da nasıl ölüyor?

Yayınlanan: 2022-11-11T00:04:04

Güncellenmiş: 2022-11-11T00:04:13

Kara Panter 2, yıldız Chadwick Boseman’ın gerçek hayattaki ölümüyle başa çıkmak gibi tatsız bir göreve sahiptir. Burada Black Panther: Wakanda Forever’da trajedinin nasıl oynandığını açıklıyoruz, bu yüzden bu, ÖNDE SPOİLER OLACAĞINA dair uyarınız.

Olağanüstü başarılı Black Panther filminde T’Challa’yı oynadıktan sadece iki yıl sonra, aktör Chadwick Boseman, 43 yaşında kolon kanserinden öldü.

Ölümünün orada ve sonra franchise’ı sonlandırabileceği veya Boseman’ın yerine T’Challa olarak başka bir aktörün seçilebileceği konusunda söylentiler vardı. Ancak MCU beyni Kevin Feige – ve Black Panther yazar-yönetmen Ryan Coogler – hikayeyi elden geçirirken farklı bir yöne gitmeye karar verdiler.

Sonuç Kara Panter: Wakanda Forever, burada T’Challa ölür ve sonunda yerini yeni bir Kara Panter alır. İşte bu nasıl oluyor.

T’Challa MCU’da nasıl ölüyor?

T’Challa, MCU’da açıklanmayan bir hastalıktan öldü. Black Panther: Wakanda Forever sırasında bir karakter bunu belirtiyor, hiç kimse bu hastalığın doğasını detaylandırmadan.

Film, T’Challa’nın kız kardeşi Shuri’nin umutsuzca onu kurtarmaya çalışmasıyla başlar. Shuri, onu tedavi etmek için fütüristik Wakandan teknolojisini kullanırken, “Lütfen kardeşimi iyileştirmeme izin verin” diyor.

Ancak tüm çabalarına rağmen, T’Challa’nın nabzı, o gözden kaybolana kadar düşer ve Shuri’ye sonunda “Kardeşin ataların yanında” denilir.

Kara Panter’in ölümü Wakanda Forever’dakileri nasıl etkiler?

T’Challa’nın tabutu daha sonra Wakanda sokaklarında dolaştırılır, böylece insanlar onun yasını tutabilir ve hayatını kutlayabilir. Ailesi de veda edebilmeleri için özel bir tören düzenlerken.

T’Challa’nın annesi – Kraliçe Ramonda – oğlunu esintiyle hissedebildiğine inanarak, onu nazikçe ileriye doğru iterek, kayba manevi bir yaklaşım getiriyor. Shuri bunu kabul etmese de, bu kavramın Ramonda’yı daha iyi hissettirmek için tasarlanmış yapay bir yapı olduğuna inanıyor. T’Challa’nın ilk filmde aşık olduğu Nakia kaçarken, Haiti’de bir okulda öğretmenlik yapar.

Shuri en çok ağabeyinin ölümüyle boğuşur, ne olduğunu anlayamamakta ya da bu boşluğun nasıl doldurulabileceğini anlayamamaktadır. Coolger’ın yakın tarihli bir röportajda açıkladığı gibi Çeşitlilik: “Kaybından en çok kimin etkileneceği fikriyle başladık. Shuri onsuz bir gün yaşamamıştı. O her zaman oradaydı, bu yüzden onun ölmesine en çok o üzülecekti.”

Filmde Shuri, T’Challa’nın sessizce acı çektiği için kızgın, Kara Panter’in hastalığını sonuna kadar başkalarına söylemediğini öne sürüyor. Ayrıca son anlarında ona yardım edemediği için suçluluk duyuyor; Shuri’yi olaylı Wakanda Forever yolculuğuna çıkaran suçluluk duygusu.

Kara Panter: Wakanda Forever şimdi sinemalarda, filmin 3 yıldızlı incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow