Avatar 2 Gişe Rekor Kıramadı Ama Dayanma Gücünü Gösteriyor

Avatar: The Way of Water, Aralık ayındaki diğer açılış hafta sonlarıyla rekabet edemez, ancak tutarlı bir izleyici kitlesini daha uzun süre tutmak için güçlü bir potansiyel gösterir. Avatar: Suyun Yolu en etkileyici açılış haftasonunu geçirmiyor, ancak bu kötü bir alamet olmayabilir. 16 Aralık’ta sinemalarda gösterime giren film, James Cameron’ın 2009’daki mega hitinin uzun zamandır beklenen […]

Avatar 2 Gişe Rekor Kıramadı Ama Dayanma Gücünü Gösteriyor

Avatar: The Way of Water, Aralık ayındaki diğer açılış hafta sonlarıyla rekabet edemez, ancak tutarlı bir izleyici kitlesini daha uzun süre tutmak için güçlü bir potansiyel gösterir.


Avatar: Suyun Yolu en etkileyici açılış haftasonunu geçirmiyor, ancak bu kötü bir alamet olmayabilir. 16 Aralık’ta sinemalarda gösterime giren film, James Cameron’ın 2009’daki mega hitinin uzun zamandır beklenen devamı niteliğinde. avatarı, ilk gösterime girdiğinde hızla tüm zamanların en çok hasılat yapan filmi oldu. Tanıtım maliyetleri hesaba katılmadan önce yaklaşık 460 milyon dolarlık bir fiyat etiketi ile gelen bu devam filminin, sadece başa baş başa kalması için tüm zamanların en çok hasılat yapan filmlerinden biri olması gerekecek.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Başına Son teslim tarihiaçılış hafta sonu Avatar: Suyun Yolu şimdiden beklentilerin altında olan 150 milyon dolarlık önceki tahminlerin bile altında, 135 milyon dolara yakın bir seviyeye doğru şekilleniyor. Aşağıdakiler de dahil olmak üzere daha yüksek performanslı franchise filmlerinin gerisinde kalarak, Aralık ayındaki Yurtiçi İlk 5 gişe açılışlarını kırmayı başaramayacak. Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi, Yıldız Savaşları Bölüm IX: Skywalker’ın Yükselişi, Yıldız Savaşları Bölüm VIII: Son Jedi, Yıldız Savaşları Bölüm VII: Güç Uyanıyorve Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok (260,1 milyon dolarla lider). Yine de, Avatar 2Cuma-Cumartesi arasındaki tutunma yalnızca %15’lik bir düşüş, bu da tüm bu unvanları geniş bir farkla geride bırakıyor ve bir sonraki en iyi tutuş haydut bir %35’te.

İlgili: Sigourney Weaver’ın Karakteri Avatar Gizeminin Anahtarıdır


2023’ün Başları Avatar: The Way of Water’s Box Office İçin Deneme Alanı Olacak

Avatar Su Yolu Neteyam

geleceği avatarı franchise devam ediyor Avatar: Suyun Yolugişe performansı. Cameron uzun süredir üç ek devam filmi sözü veriyor. Avatar 3 yanında Suyun Yolu bir Noel 2024 sürümünde bir gözle. Ancak, eğer Avatar 2 gişede tökezledi, büyük ihtimalle öyle görünüyor Avatar 3 daha da kötü performans gösterecek ve neden olacak Avatar 4 ve Avatar 5 Hurdaya çıkarılacak.

Bu açılış hafta sonu, en azından bu büyük bütçeli devam filminin büyük ölçeğinde tam olarak etkileyici değil. 2022’nin dünya çapında en çok hasılat yapan 10 sürümünden biri olarak açılmış olmasına rağmen, neredeyse imkansız olacak. Avatar: Suyun Yolu yılın bir numaralı filmi olan eski devam filmini geride bırakmak için Top Gun: Maverick. Filmin vizyona girmesine ne kadar geç kaldığı düşünülürse bu en kötü haber değil, ancak filmin gişe hedefine ulaşmasındaki en büyük şansın Ocak 2023’te gelmesi kuvvetle muhtemel görünüyor.

Güçlüler bunu tutar Avatar: Suyun Yolu Birçok izleyici üyesinin 3D ve premium formatlarda görmek isteyeceği bir film olduğu gerçeğiyle birleştiğinde, büyük bir artış yerine muhtemelen bir dizi tutarlı hafta sonlarına yol açacağını zaten gösterdi. Bu muhtemelen onu 2022’nin en çok hasılat yapan filmlerinden biri yapacak. ve yerine 2023 the her iki yılın en çok hasılat yapan filmi. Blumhouse’un katil bebek filmiyle ilgilenmeyen izleyicileri kolayca toplayabildiği için önümüzdeki ay çok fazla rekabeti de yok. M3GAN veya yeniden başlatma komedisi Ev partisiOcak ayında saltanatına karşı büyük bir mücadele verebilecek tek iki geniş gösterimli film.

Devamı: Avatar: Suyun Yüksek Kare Hızı Neden Bu Kadar Önemli?Kaynak: Son tarih

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory