Bob Iger, Disney’in “Çok Fazla” Devam Filmi Yaptığını Kabul Ediyor ve Gelecekteki Çıktılara Yöneliyor

Özet Disney CEO’su Bob Iger, çok sayıda devam filmine yönelik eleştirileri kabul ediyor ancak bunların başarısını ve kalitesini savunuyor. Disney’in son zamanlardaki etkileyici gişe performansı, bir dizi devam filmi ve yeniden yapımla ilişkilendiriliyor. Eleştirilere rağmen Disney’in gelecek devam filmleri için planlarında herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermemesi, izleyicinin potansiyel yorgunluğunun sinyalini veriyor. GÜNÜN EKRAN VİDEOSU İÇERİĞE […]

Bob Iger, Disney’in “Çok Fazla” Devam Filmi Yaptığını Kabul Ediyor ve Gelecekteki Çıktılara Yöneliyor

Özet

  • Disney CEO’su Bob Iger, çok sayıda devam filmine yönelik eleştirileri kabul ediyor ancak bunların başarısını ve kalitesini savunuyor.
  • Disney’in son zamanlardaki etkileyici gişe performansı, bir dizi devam filmi ve yeniden yapımla ilişkilendiriliyor.
  • Eleştirilere rağmen Disney’in gelecek devam filmleri için planlarında herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermemesi, izleyicinin potansiyel yorgunluğunun sinyalini veriyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Disney CEO Bob Iger, stüdyonun devam filmleri üretmedeki son dönemdeki artışına değiniyor. İkonik stüdyo, birkaç yıl boyunca orijinal animasyon ve canlı aksiyon filmleri yaratarak inanılmaz bir başarı elde etti. Ancak son zamanlarda Disney’in filmleri özgünlükten yoksun olmakla eleştirildi. Bunun nedeni, stüdyonun son sürümlerinin çoğunun yeniden yapımlar, animasyonlu özelliklerin canlı aksiyon versiyonları veya devam filmleri olmasıdır. Görünüşe göre sonuç olarak Disney, düşük performans gösteren bir dizi filmle gişede mücadele etti.

Buna göre SarmaDev şirketin dizginlerini bir kez daha ele almak için geçen yıl geri dönen Iger, Disney’in 2023’teki ezici gişe performansına ve son zamanlardaki devam filmi yapma trendine, bir Soru-Cevap sırasında değindi. New York TimesDealBook konferansı. Iger herhangi bir özür dilemeyeceğini belirtti. Ancak stüdyonun çok fazla film yapmış olabileceğini de kabul ediyor. Aşağıdaki yorumların tamamını okuyun:

Sanırım devam filmi çektiğim için özür dilemek istemiyorum. Bazıları olağanüstü derecede iyi iş çıkardı. Ve onlar da iyi filmlerdi. Bunu yapmanın ticaretin ötesinde bir nedeni olması gerektiğini düşünüyorum. İyi bir hikayenizin olması gerekiyor. Ve çok fazla şey yaptık. Bu, bunları yapmaya devam etmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.


Disney Neden Çok Sayıda Devam Filmi Çekiyor?

Inside Out 2'de duygularla dolu neşe

Çok sayıda devam filmi yapma suçlaması bir bütün olarak Hollywood’a yöneltilen bir suçlamadır, ancak özellikle Disney’e yöneliktir, çünkü son birkaç yıldaki gösterimleri kritik derecede yetersizdi ve aynı zamanda gişede performans göstermekte zorlandı. Şirket yalnızca 2023 yılında piyasaya çıktı Karınca Adam ve Eşek Arısı: Quantumania, Indiana Jones ve Kaderin Kadranıve canlı aksiyon yeniden yapımı Küçük Denizkızıbunların tümü gişede kötü performans gösterdi ve bildirildiğine göre şirketin yaklaşık 900 milyon dolar kaybetmesine neden oldu.

Disney’in bu kadar çok devam filmi yaratmasının birkaç nedeni var, ancak belki de en bariz neden, bunun onlara geçmişte başarı getiren güvenli ve test edilmiş bir formül olmasıdır. Bunun en önemli örneği Oyuncak Hikayesi franchise. 1995 yılında piyasaya sürülen ilk film büyük bir başarı elde ederken, sonraki devam filmleri ve yan ürünler de aynı derecede kârlı oldu ve aynı zamanda pek çok eleştirmenin beğenisini kazandı. En son taksit, Oyuncak Hikayesi 4, dünya çapında 1 milyar doların üzerinde hasılat elde etti.

İlgili
Disney’in 100. Yıldönümü Gişede Hayal Kırıklığı Oldu – 2024 Daha İyi Olacak mı?

2023 yılının Disney için 100. yılını kutlayacağı bir yıl olması gerekiyordu ancak gişede hayal kırıklığı yarattı.

Sırasında Disney Son zamanlarda yaptığı devam filmlerinin miktarı nedeniyle eleştiriler alan stüdyo yakın zamanda yavaşlayacak gibi görünmüyor. Şirketin piyasaya sürmeyi planladığı zaten doğrulandı. Inside Out 2, Deadpool 3, Maymunlar Gezegeni Krallığı, Mufasa: Aslan Kral, Kaptan Amerika 4, Zootopya 2ve daha fazla devam filmi avatar. için de planlar var Oyuncak Hikayesi 5 Ve Dondurulmuş 3 Ve 4. Bu devam filmlerinden izleyicinin bariz yorgunluğu göz önüne alındığında, stüdyonun yeni bir rota çizmesinin zamanı gelmiş olabilir.

Kaynak: Sarma

Teknory