Bu Android 13 özelliğini destekleyen ilk TWS kulaklıklardan biri olan OnePlus Buds Pro 2

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR OnePlus, OnePlus Buds Pro 2’nin 7 Şubat 2023’te dünya çapında piyasaya sürüleceğini duyurdu. TWS kulaklıkları, Android 13’ün uzamsal ses özelliğini destekleyen ilk kulaklıklardan biri olacak. OnePlus Buds Pro 2, aynı anda iki Android cihaza bağlanabilecek. OnePlus’ın Cloud 11 etkinliği çok yakında. Etkinlikte boy gösterecek cihazlardan biri, şirketin Android 13’ün […]

Bu Android 13 özelliğini destekleyen ilk TWS kulaklıklardan biri olan OnePlus Buds Pro 2

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • OnePlus, OnePlus Buds Pro 2’nin 7 Şubat 2023’te dünya çapında piyasaya sürüleceğini duyurdu.
  • TWS kulaklıkları, Android 13’ün uzamsal ses özelliğini destekleyen ilk kulaklıklardan biri olacak.
  • OnePlus Buds Pro 2, aynı anda iki Android cihaza bağlanabilecek.

OnePlus’ın Cloud 11 etkinliği çok yakında. Etkinlikte boy gösterecek cihazlardan biri, şirketin Android 13’ün baş izleme özelliğine sahip uzamsal sesini destekleyen ilk cihazlardan biri olacak olan OnePlus Buds Pro 2 olacak.

Google’ın Android 13’e sığdırdığı birçok özellikten biri de uzamsal sestir. Özellik bu ay kullanıma sunulduğundan, henüz onu destekleyen pek çok cihaz yok. Google, Pixel Buds Pro’ya destek eklemeyi planlıyor, ancak bunun için henüz bir ürün yazılımı güncellemesi yayınlamadı.

Sonuç olarak, yakında çıkacak olan Buds Pro 2, bu özelliği ilk destekleyenlerden biri olacak gibi görünüyor. OnePlus, yeni kulaklıklarının, 3D ses deneyimleri sunmak için Android 13’ün baş izleme özellikli uzamsal sesinin yanı sıra kendi uzamsal işleme algoritması ve IMU sensöründen yararlanacağını onayladı.

Ayrıca şirket, kulaklıklarının Android’in Hızlı Eşleştirme ve ses değiştirme özelliklerini de kullanacağını açıkladı. OnePlus’a göre bu, Buds Pro 2’nin aynı anda iki Android cihaza bağlanmasına izin verecek ve kullanıcıların Bluetooth ayarlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan ses kaynaklarını hızlı bir şekilde değiştirmesine olanak tanıyacak.

Android’de Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Erik Kay, “Android 13 ile, iş ortaklarının bunu kendi cihazlarında kullanma fırsatıyla uzamsal ses işlevselliğini ekledik” dedi. “OnePlus’ın Fast Pair ve ses değiştirme desteğinin yanı sıra bu yeni çerçeveyi entegre etmesiyle birlikte, hepsi birlikte daha iyi çalışan bağlı cihazların Android ekosistemine Buds 2 Pro Serisini eklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

OnePlus Buds Pro 2, 7 Şubat 2023’teki OnePlus Cloud 11 etkinliğinde piyasaya sürülecek.

Bu Android 13 özelliğini destekleyen ilk TWS kulaklıklardan biri olan OnePlus Buds Pro 2

Teknory