Bu el bilgisayarı DS ve 3DS emülasyonu için mükemmel olabilir

TL;DR Ayaneo, Ayaneo Flip DS adında kapaklı bir el tipi oyun cihazı piyasaya sürüyor. oyun sistemi Nintendo DS’den ilham almıştır. AMD’nin Ryzen 7 7840U yongasından güç alıyor. Steam Deck’in sahneye çıkmasından bu yana pazar, ASUS ROG Ally ve Logitech G Cloud gibi rakiplerle dolup taştı. Ve yakında pazarı daha da kalabalık hale getirmek için Ayaneo […]

Bu el bilgisayarı DS ve 3DS emülasyonu için mükemmel olabilir

TL;DR

  • Ayaneo, Ayaneo Flip DS adında kapaklı bir el tipi oyun cihazı piyasaya sürüyor.
  • oyun sistemi Nintendo DS’den ilham almıştır.
  • AMD’nin Ryzen 7 7840U yongasından güç alıyor.

Steam Deck’in sahneye çıkmasından bu yana pazar, ASUS ROG Ally ve Logitech G Cloud gibi rakiplerle dolup taştı. Ve yakında pazarı daha da kalabalık hale getirmek için Ayaneo Flip DS de bu gruba katılacak. Ancak bu el cihazı, Nintendo DS emülasyonu için mükemmel olabilecek kapaklı tasarımıyla kendisini farklı kılacak.

Buna göre Liliputing’in Brad Linder’a, Ayaneo’dan Flip DS adı verilen yakında çıkacak bir oyun makinesi hakkında ayrıntılar veren bir “sızıntı” gönderildi. DS adının kapaklı tasarım ve çift ekranla bir araya gelmesiyle, bu cihazın Nintendo DS’den ilham aldığı açıktır.

Konsolun AMD’nin Ryzen 7 7840U çipi tarafından destekleneceği ve bunun da Flip KB adı verilen benzer bir cihazda (ancak klavyeli) görüneceği bildiriliyor. Ek olarak, bu çip aynı zamanda diğer yeni Windows el bilgisayarlarının çoğunda da ortaya çıktı.

neo çevirme 02

Sistemde 7 inç 120Hz ekran ve kontrollerin arasında küçük bir ekran bulunur. Kontrollerden bahsetmişken, düğmeler, bir D-pad, iki kontrol çubuğu ve parmak izi sensörüne benzeyen özellikler içeriyor gibi görünüyor.

Elde taşınır cihaz, PC oyunları oynamanıza izin verecektir, ancak daha ilginç olan potansiyel, DS oyunlarını taklit etme olasılığıdır. Zaten bu oyunları taklit edebilen çok sayıda cihaz var, ancak genellikle ekranlar yan yana bulunuyor veya bir ekrandan diğerine geçmenize izin veriyor. Flip DS’nin form faktörü, insanların bu oyunları tasarlandıkları şekilde oynamalarına olanak tanıyacak.

Ayaneo’nun fiyatla ilgili herhangi bir ayrıntı vermediği anlaşılıyor. Ayrıca ne zaman başlayacağına dair bir bilgi de yok. Ancak şirket Indiegogo kampanyalarına güvenme eğiliminde olduğundan, ürünün yakın gelecekte kitlesel fonlama için orada görünmesi muhtemeldir.

Bu el bilgisayarı DS ve 3DS emülasyonu için mükemmel olabilir

Teknory