Bu Popüler ChatGPT Uzantısı, Google’da Araştırma Yaparken Size Çok Zaman Kazandırabilir

Çoğumuz Google’da tavşan deliği aramaya alışkınız. Belirli bir sorguyu başka bir bağlantıya ve ardından diğerine geçmeden önce hedefli bir aramayla başlayabilirsiniz. Farkına varmadan, başlangıçta üzerinde çalışmanız gereken makaleyi araştırmak yerine Starland Vocal Band’ın tüm diskografisini okuyorsunuz. Liner, ürünün web sitesinde bildirildiği gibi, sizi görevde tutmak ve Google aramalarınızı yararlı ve alakalı tutmak için tasarlanmıştır. Bunu […]

Bu Popüler ChatGPT Uzantısı, Google’da Araştırma Yaparken Size Çok Zaman Kazandırabilir

Çoğumuz Google’da tavşan deliği aramaya alışkınız. Belirli bir sorguyu başka bir bağlantıya ve ardından diğerine geçmeden önce hedefli bir aramayla başlayabilirsiniz. Farkına varmadan, başlangıçta üzerinde çalışmanız gereken makaleyi araştırmak yerine Starland Vocal Band’ın tüm diskografisini okuyorsunuz. Liner, ürünün web sitesinde bildirildiği gibi, sizi görevde tutmak ve Google aramalarınızı yararlı ve alakalı tutmak için tasarlanmıştır.

Bunu gerçekleştirmeye yardımcı olacak çeşitli araçlara sahiptir. PDF dosyalarındaki bölümleri ve web’deki makaleleri vurgulama kapasitesi sunmak, kullanıcının yalnızca aşırı miktarda bilgiye erişmesine (bu, sonuçta İnternet’in gücüdür) değil, aynı zamanda onu etkili bir şekilde ayrıştırmasına ve ilgili bölümleri daha sonrası için vurgulamasına da olanak tanır. Liner’ın kendi arayüzünde, vurgulanan herhangi bir metin daha sonra incelenmek üzere saklanır. Bu şekilde, bu paha biçilmez gerçek, alıntı veya alıntı, kullanıcının herhangi bir manuel not almasına gerek kalmadan güvenli bir şekilde saklanır.

Bunun da ötesinde, Liner çalışırken arka planda dikkat çekmeden çalışarak kullanıcıları konuyla ve önemli bilgi kaynaklarıyla ilgili bir sonraki önerilen aramalarına bağlar. Yararlı olmaya yakın görünen, ancak kesin bilgileri sağlamayan (çoğumuz için) Google aramalarından bıkmış olanlar, aracın işlevselliğini kesinlikle takdir edeceklerdir. Mart 2023’te ChatGPT’nin GPT-4’e ilerlemesiyle, bu teknolojinin ne kadar ileri gidebileceğini kimse bilemez.

Teknory