Bu Tesla Super Bowl karşıtı reklam, kelimenin tam anlamıyla çarpıcı bir görsel sunuyor

Tesla, kendi Super Bowl reklamında yer alıyor! Ancak izleyicilere elektrikli aracı satın almalarını söylemiyor. Aksine, 30 saniye reklamı aslında şirketin en büyük eleştirmenlerinden birinden ve Reklam(Yeni bir sekmede açılır) Tesla’nın Tam Kendi Kendine Sürüşünün halka açık yollarda tamamen yasaklanmasını istiyor. Reklamın yapımcılığını üstlendiği Şafak Projesi(Yeni bir sekmede açılır), teknoloji girişimcisi Dan O’Dowd tarafından kurulan ve […]

Bu Tesla Super Bowl karşıtı reklam, kelimenin tam anlamıyla çarpıcı bir görsel sunuyor

Tesla, kendi Super Bowl reklamında yer alıyor! Ancak izleyicilere elektrikli aracı satın almalarını söylemiyor.

Aksine, 30 saniye reklamı aslında şirketin en büyük eleştirmenlerinden birinden ve Reklam(Yeni bir sekmede açılır) Tesla’nın Tam Kendi Kendine Sürüşünün halka açık yollarda tamamen yasaklanmasını istiyor.

Reklamın yapımcılığını üstlendiği Şafak Projesi(Yeni bir sekmede açılır), teknoloji girişimcisi Dan O’Dowd tarafından kurulan ve amacı “bilgisayarları insanlık için güvenli hale getirmek” olan bir kuruluş. O’Dowd ve grubu, bir süredir gözlerini Elon Musk’ın Tesla’sına dikmişti ve zaten milyonları koydu(Yeni bir sekmede açılır) şirketin Tam Kendi Kendine Sürüş özelliğini yollardan yasaklama girişimlerine 500 bin dolar.

Dawn Projesi’nin Super Bowl reklamı, Tesla’nın otonom sürüş özelliğinin, caddeden geçen, yol işaretlerini görmezden gelen ve yanlış şeride sapan çocuk boyutlu test mankenleri için duramayan çok sayıda klibi içeriyor. Super Bowl reklamı, Washington DC’nin yanı sıra Austin, Texas ve Atlanta, Georgia gibi diğer büyük metropollerde yayınlanacak.

Tesla geleneksel yollarla reklam yapmaz, bu nedenle şirket genellikle TV reklamları yayınlamaz. Sonuç olarak, O’Dowd’un şirketin araba kusurlarını vurgulayan Super Bowl reklamı, birçok kişinin Tesla hakkındaki ilk gerçek izlenimi olabilir. Washington Post(Yeni bir sekmede açılır) reklamın analizinde.

Anti-Tesla Super Bowl reklamı, EV üreticisinin en büyük endişesi olmayabilir

Bununla birlikte, yüz milyonlarca potansiyel tüketiciye Tesla’nın büyük kusurlarını gösteren bir Super Bowl reklamı, EV otomobil şirketinin endişelerinin en kötüsü olmayabilir.

ABD Adalet Bakanlığı şu anda araştırmak(Yeni bir sekmede açılır) Otopilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş özellikleri üzerinde Tesla. Uzmanlar, DOJ’nin güvenlik sorunlarını veya Tesla’nın arabalarının kendi kendine gidemediği halde kendi kendine gidebileceğine dair iddialarını araştırıyor olabileceğine inanıyor.

Adalet Bakanlığı’na ek olarak Tesla, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından otopilot ve Tam Sürücüsüz Sürüş özellikleri nedeniyle de araştırılıyor. NHTSA, Tesla’nın bu özellikleri halka açık yollarda konuşlandırmasını durdurma yetkisine sahip kurumdur. Dawn Project’in Super Bowl reklamında organizasyon, harekete geçmesi için NHTSA’ya başvuruyor.

Musk, Tesla’yı hedefleyen Super Bowl reklamından memnun olsa da olmasa da, belki de parlak bir taraf var. reklamverenler bildirildiğine göre(Yeni bir sekmede açılır) markanın büyük maç sırasında 30 saniyelik tek bir reklamda temsil edilmesi için 7 milyon dolar dağıttı. Tesla’nın bir kuruş harcamasına gerek yoktu.

Teknory