Bu Word ve Google Dokümanlar Ayarları Sizi ChatGPT İntihal İddialarından Koruyabilir

Google Dokümanlar’ı Microsoft Word’e tercih ederseniz, bunun da bir dokümanın farklı sürümlerini otomatik olarak kaydetmek için kullanılabileceğini göreceksiniz. MS Word’deki sürüm geçmişi görüntüleme seçeneği gibi, Google Docs da belgenizde yapılan düzenlemelerin geçmişini görüntülemenizi ve kaydetmenizi sağlar. Bunu yapmak için yapmanız gerekenler: Dokümanı Google Dokümanlar’da açın. Dosya altındaki “Sürüm geçmişi” seçeneğini seçin. Sürüm Geçmişini Gör’e tıklayın. […]

Bu Word ve Google Dokümanlar Ayarları Sizi ChatGPT İntihal İddialarından Koruyabilir

Google Dokümanlar’ı Microsoft Word’e tercih ederseniz, bunun da bir dokümanın farklı sürümlerini otomatik olarak kaydetmek için kullanılabileceğini göreceksiniz. MS Word’deki sürüm geçmişi görüntüleme seçeneği gibi, Google Docs da belgenizde yapılan düzenlemelerin geçmişini görüntülemenizi ve kaydetmenizi sağlar. Bunu yapmak için yapmanız gerekenler:

  1. Dokümanı Google Dokümanlar’da açın.
  2. Dosya altındaki “Sürüm geçmişi” seçeneğini seçin.
  3. Sürüm Geçmişini Gör’e tıklayın.

Bunu kullanarak, belgede yapılan tüm düzenlemeler, yapıldıkları zamanla birlikte görüntülenebilir ve önceki sürümlerle karşılaştırılmasına olanak tanır. Belgede birden fazla düzenleyici varsa, düzenleyicinin adı da ilgili düzenlemenin yanında görünür. Bazı durumlarda, Google Dokümanlar, depolama alanı açmak için sürümleri birleştirmenin gerekli olduğunu düşünebilir, bu nedenle ihtiyacınız olabileceğini düşündüğünüz sürümlerin bir kopyasını kaydetmek akıllıca olacaktır (bunu, her sürümde bulunan daha fazla seçenek düğmesiyle yapabilirsiniz). Sürüm Geçmişi). Aksi takdirde, eski sürümlerin kopyalarına ihtiyacınız olabilir, ancak bunların otomatik olarak çok daha az yararlı bir şeyle birleştirildiğini görebilirsiniz.

Teknory