Bu yeni TCL tablet, kağıt gibi görünen ve hissedilen bir ekrana sahip

TL;DR TCL, MWC 2023’te yeni telefonlar ve bir tablet duyurdu. En son listesi, şirketin yeni NXTPAPER 2.0 ekran teknolojisini içeriyor. Üç yeni TCL 40 serisi akıllı telefon da ABD’li kullanıcılara sunuluyor. TCL, birkaç tasarım riski almasıyla tanınır. Bu yılın başlarında yakın geleceğine dair bir fikir verildi. Şimdi MWC 2023’te şirket, en son mobil cihaz setini […]

Bu yeni TCL tablet, kağıt gibi görünen ve hissedilen bir ekrana sahip

TL;DR

  • TCL, MWC 2023’te yeni telefonlar ve bir tablet duyurdu.
  • En son listesi, şirketin yeni NXTPAPER 2.0 ekran teknolojisini içeriyor.
  • Üç yeni TCL 40 serisi akıllı telefon da ABD’li kullanıcılara sunuluyor.

TCL, birkaç tasarım riski almasıyla tanınır. Bu yılın başlarında yakın geleceğine dair bir fikir verildi. Şimdi MWC 2023’te şirket, en son mobil cihaz setini ve yükseltilmiş NXTPAPER teknolojisini tanıttı.

TCL NXTPAPER 11 ilk eklentidir ve temelde mat bir ekran olan NXTPAPER 2.0 teknolojisine sahip 11 inç 2K ekrana sahiptir. İkinci nesil ekran teknolojisi, kağıt benzeri titreşimsiz paneliyle hâlâ göz sağlığına odaklanıyor, ancak şimdi 500 nit parlaklık derecesine sahip. CES 2023’te ele alınan NXTPAPER Telefon Konsepti’ne yönelik en büyük eleştirimizin parlak olmaması olduğunu düşünürsek bu harika bir haber.

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

Dahili olarak, yeni tablet, 4 GB RAM ve 128 GB depolama ile eşleştirilmiş sekiz çekirdekli bir MediaTek Helio P60T yonga seti içerir. Bu kombinasyon, hafif çoklu görevden hareket halinde akışa kadar çoğu kullanıcının amacına uygun olmalıdır. NXTPAPER 11’in cazibesine ek olarak 8.000 mAh pil.

Kağıt üzerinde, bu parlamayan ekran, onu sağlam bir Kindle alternatifi gibi gösteriyor ve onu tek yapması gereken tüm niteliklere sahip. Fiyata gelince, cihaz Mayıs ayında dünya çapında piyasaya sürüldüğünde 249 dolara mal olacak, ancak henüz ABD’de bulunup bulunmadığına dair bir kelime yok. Her durumda, ilk izlenimlerimiz için TCL NXTPAPER 11 uygulamamızı okuyabilirsiniz.

TCL ayrıca şık ekran teknolojisinden yoksun, biraz daha ucuz bir tablet sunuyor. TCL Tab 11, aynı yonga setini, depolamayı ve pil serisini 179 $ karşılığında paketler.

Yeni TCL 40 serisi telefonlar

Logolu TCL 40X 5G

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

Akıllı telefon serisine gelince, TCL 40 serisine dört yeni model getiriyor.

Listenin başında yer alan TCL 40X 5G, 6,56 inç HD+ 90Hz LCD ekranı desteklemek için MediaTek Dimensity 700 omurgasını kullanıyor. Arkada, iki adet 2MP yardımcı kamera ile 50MP birincil kamera bulacaksınız. Gagalama düzeninin biraz altında yer alan TCL 40XE 5G, kardeşiyle aynı ekrana sahiptir ancak iki 2MP arka kameranın yanında 13MP ana kamera kullanır. İki cihazda da 8 MP’lik bir selfie kamerası bulunuyor. Her iki telefon da ABD’ye özel ve sırasıyla 169 $ ve 199 $ fiyatla satılacak.

Biraz daha büyük bir ekran isteyenler için, TCL 40XL adının hakkını veriyor. 50 MP ana kamera ve 5.000 mAh pil ile daha büyük bir 6.75 inç HD+ ekrana sahip. Alıcılar ayrıca 4 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alıyor, ancak 5G bağlantısı için başka bir yere bakmaları gerekecek. Boyutuna rağmen, 149 dolardan biraz daha ucuza mal olacak.

Son olarak TCL, TCL 406 olarak adlandırılan 119 $’lık bir Android 13 ahizeyi duyurdu. Ön ödemeli kullanıcılar için özel olarak sunulan telefon, 6,6 inçlik bir HD+ ekrana sahip.

Bu yeni TCL tablet, kağıt gibi görünen ve hissedilen bir ekrana sahip

Teknory