Bu yeni telefon, eski akıllı telefonlarda özlediğiniz her şeyle birlikte geliyor

TL;DR TCL ve Metro, Ion X akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Telefon çıkarılabilir bir batarya, microSD desteği ve 3,5 mm bağlantı noktası getiriyor. Aksi takdirde, diğer alanlarda çok dikkat çekici olmayan bir el cihazına bakıyorsunuz. Düşük kaliteli cihazların büyük çoğunluğu bile sabit piller sunduğundan, çıkarılabilir pilleri olan telefonlar bugünlerde nadirdir. Neyse ki, ABD’li tüketicilerin artık TCL […]

Bu yeni telefon, eski akıllı telefonlarda özlediğiniz her şeyle birlikte geliyor

TL;DR

  • TCL ve Metro, Ion X akıllı telefonunu piyasaya sürdü.
  • Telefon çıkarılabilir bir batarya, microSD desteği ve 3,5 mm bağlantı noktası getiriyor.
  • Aksi takdirde, diğer alanlarda çok dikkat çekici olmayan bir el cihazına bakıyorsunuz.

Düşük kaliteli cihazların büyük çoğunluğu bile sabit piller sunduğundan, çıkarılabilir pilleri olan telefonlar bugünlerde nadirdir. Neyse ki, ABD’li tüketicilerin artık TCL sayesinde aralarından seçim yapabilecekleri bir ahizeleri daha var.

TCL, TCL Ion X’i (h/t:) sunmak için Metro ile iş birliği yaptı. XDA Geliştiricileri) ve teknik özellik sayfasına baktığınızda kesinlikle düşük kaliteli bir teklif. Zayıf bir Helio G25 4G işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB depolama bulmayı bekleyin. Neyse ki, yerel depolama alanınızı genişletmek için bir microSD kart yuvası olduğu bildiriliyor.

Diğer önemli özellikler arasında 6 inç 720p LCD ekran, tek bir 13MP arka kamera ve üst çerçevede 5MP öne bakan bir atıcı yer alıyor.

Başka neler sunuyor?

Ancak buradaki belki de en dikkat çekici özellik, 3.000 mAh çıkarılabilir pil. Bu, eski pilin ömrü bittiğinde kolayca yeni bir pile geçebileceğiniz anlamına geldiği için oldukça kullanışlıdır. Pilin şarj olmasını beklemek istemiyorsanız da kullanışlıdır.

Son olarak, TCL Ion X, kablolu aksesuarlarla kolayca müzik dinleyebilmeniz için 3,5 mm’lik bir bağlantı noktası sunarak kullanışlı eski özelliklerin üçlüsünü tamamlıyor. Gerçekten eksik olan tek şey bir IR blaster ve eski akıllı telefon özelliklerinden oluşan eksiksiz bir paketimiz var.

TCL Ion X görünüşe göre ABD’de Metro’dan 119$’a satılacak ve bugünden itibaren (26 Ocak) satışa çıkacak. Cihazın sözleşmesiz satışa çıktığını da görmeyi umuyoruz. Bununla birlikte, telefon, Samsung Galaxy XCover 6 Pro, Fairphone 4 ve Nokia C21 gibi çıkarılabilir pillere sahip diğer cihazlara katılıyor.

Bu yeni telefon, eski akıllı telefonlarda özlediğiniz her şeyle birlikte geliyor

Teknory