ABD eyaleti insanlara 133.000 Chromebook’u ücretsiz dağıttı

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Maryland, yeterli hizmet alamayan hanelere dağıtılmak üzere 133.000’den fazla Chromebook’un temel hazırlığını yaptı. Bu cihazlar Maryland’lilerin iş başvurusunda bulunabilmesine, okul ödevlerini tamamlayabilmesine ve hayati topluluk kaynaklarıyla bağlantı kurabilmesine olanak tanıyacak. Cihazla ilgili yardıma ihtiyaç duymaları halinde Maryland’lilere bire bir teknik destek de sağlanacak. Chromebook’lar, internete açılan bir ağ geçidi […]

ABD eyaleti insanlara 133.000 Chromebook’u ücretsiz dağıttı

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Maryland, yeterli hizmet alamayan hanelere dağıtılmak üzere 133.000’den fazla Chromebook’un temel hazırlığını yaptı.
  • Bu cihazlar Maryland’lilerin iş başvurusunda bulunabilmesine, okul ödevlerini tamamlayabilmesine ve hayati topluluk kaynaklarıyla bağlantı kurabilmesine olanak tanıyacak.
  • Cihazla ilgili yardıma ihtiyaç duymaları halinde Maryland’lilere bire bir teknik destek de sağlanacak.

Chromebook’lar, internete açılan bir ağ geçidi olarak hizmet verecek mükemmel dizüstü bilgisayarlardır; çünkü bunların tamamı bir internet bağlantısı ve Chrome OS tarafından desteklenen tarayıcı tabanlı iş akışı etrafında inşa edilmiştir. Buluta olan bu güven, yerel makinenin kendi başına çok fazla ağır iş yapmaması nedeniyle Chromebook’ların daha mütevazı özelliklerle oluşturulmasına da olanak tanıyor. Birine kendisini çevrimiçi hale getiren ve temel görevleri yerine getirmesine olanak tanıyan bir cihaz vermek istiyorsanız Chromebook mükemmel seçimdir. ABD’nin Maryland eyaleti tam olarak bunu yaptı ve ihtiyaç sahibi insanlara çok sayıda Chromebook dağıttı.

Maryland Valisi Wes Moore duyuruldu eyaletin, 27 yerel yönetim aracılığıyla eyaletteki yeterli hizmet alamayan hanelere dağıtılmak üzere 133.000’den fazla Chromebook’un temel hazırlığını yaptığını söyledi. Rapor (tarafından tespit edildi) Android Merkezi), yüksek hızlı internetin yanı sıra Maryland’lilere erişilebilir, güvenilir teknoloji sunmak için yapılan 27,2 milyon dolarlık yatırımın bir parçası olan girişimi vurguluyor.

Vali Moore, “bu cihazlar Maryland’lilerin iş başvurusunda bulunabilmesi, okul ödevlerini tamamlayabilmesi ve hayati topluluk kaynaklarıyla bağlantı kurabilmesi için bir kapıdır” dedi.

Chromebook’lar, Maryland Konut ve Toplumsal Kalkınma Departmanı ile HP ve Daly Computers arasındaki ortaklık aracılığıyla dağıtıldı. Ancak duyuruda verilen modeller tam olarak belirtilmedi. Tahmin etmemize izin verilirse, bariz nedenlerden dolayı amiral gemisi Chromebook olması pek olası değil.

Bölüm aynı zamanda Maryland Üniversitesi’nin TechExtension’ı ile de ortaklık kurarak, cihaz yardımına ihtiyaç duyan tüm Maryland’lilere dijital navigatörleri aracılığıyla ücretsiz bire bir teknik destek sağladı.

Bu girişim, farklı ekonomik düzeylerdeki haneler arasındaki dijital uçurumun kapatılmasına yönelik övgüye değer bir adımdır. Standart günlük görevler bile çoğu zaman bir bilgisayar gerektirir ve bilgisayarsız ailelerin günlük yaşamda nasıl ilerlemeleri gerektiğini fark etmeden bu tür bir erişimi olduğu gibi kabul etme eğilimindeyiz. İnternete bağlanmak için güvenilir bir makineye erişime sahip olmak genellikle daha fazla fırsat ve daha iyi bir gelecek yaratmanın ilk adımıdır.

ABD eyaleti insanlara 133.000 Chromebook’u ücretsiz dağıttı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow