Bugünün Wordle Yanıtı #551 – 22 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Buraya kadar geldiyseniz, muhtemelen altı tahmininizi tüketmek üzeresinizdir, ancak endişelenmeyin: spoiler oynamayı seviyoruz. Bugünün Wordle cevabı excel. İki Latince kök kelimeden gelir: “dışarı” veya “ötesi” anlamına gelen “ex” ve “yüce” anlamına gelen “celsus”. Kelimenin tam anlamıyla, en büyük beklentilerin bile ötesine geçtiğiniz anlamına gelir. Göre EtymOnlinecelsus’un kök kelimesi, Proto-Hint-Avrupa’da “belirgin olmak” anlamına gelen “kel” kökünden […]

Bugünün Wordle Yanıtı #551 – 22 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Buraya kadar geldiyseniz, muhtemelen altı tahmininizi tüketmek üzeresinizdir, ancak endişelenmeyin: spoiler oynamayı seviyoruz. Bugünün Wordle cevabı excel. İki Latince kök kelimeden gelir: “dışarı” veya “ötesi” anlamına gelen “ex” ve “yüce” anlamına gelen “celsus”. Kelimenin tam anlamıyla, en büyük beklentilerin bile ötesine geçtiğiniz anlamına gelir. Göre EtymOnlinecelsus’un kök kelimesi, Proto-Hint-Avrupa’da “belirgin olmak” anlamına gelen “kel” kökünden geliyordu. Kelime daha sonra “excellere” olarak birleştirildi ve daha sonra modern dilde “excel” olarak kısaltıldı.

2023’e girerken, birçoğunuz muhtemelen hayatınızdaki bir sonraki büyük adımı atmak için bu yeni yıl kararlarını desteklerken üzerinde düşünmek için mükemmel bir kelime. Hedefleriniz ister kişisel ister profesyonel nitelikte olsun, hepimizin izleyerek büyüdüğümüz önde gelen bir iş adamının sözleriyle, üzerinde düşünmek gerçekten de harika bir şey.

Teknory