2023 Ford GT Mk IV, Supercar’a Sıradışı Bir Performans Getiriyor

Ford GT MK IV ile tanışın. GT’nin bu yinelemesi, kazanan otomobil modeliyle bir isim paylaşıyor. 24 Saat Le Mans 1967 yılının Haziran ayında. Ford, yükseltilmiş yalnızca paletli arabayı yapmak için Ontario merkezli bir parça tedarikçisi olan Multimatic ile işbirliği yaptı. Bu araba, onu asfalta sağlam bir şekilde dikmek için tüm yeni aerodinamik bileşenleri içermekle kalmayacak, […]

2023 Ford GT Mk IV, Supercar’a Sıradışı Bir Performans Getiriyor

Ford GT MK IV ile tanışın. GT’nin bu yinelemesi, kazanan otomobil modeliyle bir isim paylaşıyor. 24 Saat Le Mans 1967 yılının Haziran ayında. Ford, yükseltilmiş yalnızca paletli arabayı yapmak için Ontario merkezli bir parça tedarikçisi olan Multimatic ile işbirliği yaptı. Bu araba, onu asfalta sağlam bir şekilde dikmek için tüm yeni aerodinamik bileşenleri içermekle kalmayacak, aynı zamanda beygir gücü de “800 beygir gücünün üzerine” yükseltildi. ford sürümü. Dingil mesafesi uzatıldı ve kaporta, EcoBoost motorundan mümkün olan her bir performans zerresini sıkıştırmak için ayarlandı.

Hem Multimatic hem de Ford, GT’yi bir patlama ile göndermeyi planlıyor. Multimatic’in başkan yardımcısı Larry Holt şöyle diyor: “Multimatic’in amacı, Ford GT’nin en aşırı son versiyonunu yaratmaktı ve Mk IV bunun sonucudur. Eşsiz, daha büyük hacimli bir motor, uygun yarış şanzımanı, uzatılmış dingil mesafesi ve gerçekten radikal. vücut benzeri görülmemiş bir performans düzeyiyle sonuçlandı.”

Sayı pıtırtısına uygun olarak, araba için 1,7 milyon dolar ödemek isteyen herhangi bir müşteri için bu el yapımı arabalardan yalnızca 67 adet üretilecek. Ford’a göreteslimatlar 2023 İlkbaharında başlayacak.

Teknory